СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Конспект урока «Знаки препинания в бессоюзном сложном предложении», 9 класс

Нажмите, чтобы узнать подробности

Узагальнити та систематизувати знання учнів про БСР; закріпити уміння розпізнавати БР у тексті, розмежовувати безсполучникові і сполучникові складні речення, визначити змістові відношення в БР, правильно інтонувати їх і вживати відповідні розділові знаки; удосконалювати навички використовувати  БР у зв’зному  мовленні залежно від завдання та ситуації мовлення

Просмотр содержимого документа
«Конспект урока «Знаки препинания в бессоюзном сложном предложении», 9 класс»

Тема. Розділові знаки у безсполучниковому складному реченні.

Мета :

1) навчальна : узагальнити та систематизувати знання учнів про БСР; закріпити уміння розпізнавати БР у тексті, розмежовувати безсполучникові і сполучникові складні речення, визначити змістові відношення в БР, правильно інтонувати їх і вживати відповідні розділові знаки; удосконалювати навички використовувати БР у зв’зному мовленні залежно від завдання та ситуації мовлення;

2)розвивальна : розвивати мовлення, мислення, спостережливість;

3) виховна:виховувати любов до природи.

Тип уроку: урок узагальнення i систематизації знань.

Методи i прийоми: метод проекту, метод дослідження - зіставлення, робота в парах, проблемно - пошукові завдання, творче моделювання, опитування – інтерв’ю,сенкан.

Обладнання: підручник, картки iз завданнями, картки-пам’ятки,комп’ютер, проектор, комп’ютерна презентація.

Хід уроку

I. Мотиваційний момент.

Учитель: Доброго дня, мої шановні учні, у мене в руках парасолька. Як ви гадаете, навіщо вона мені( варіанти відповідей). А вона мені для того, щоб ніяка мряка i похмура погода не зіпсувала сонячного настрою, який буде царювати сьогоді на нашому уроці.

II. Оголошення теми , форми проведения й мети уроку.

Учитель: М.Ломоносов говорив, що людям нічого б не залишалося просити у Бога, якби вони навчилися передбачати зміни погоди. Адже від погодних умов залежать yci види діяльності людини.Тому сьогоднішню тему будемо розглядати, використовуючи мовний матеріал про погодні явища, ix зміни та прогнозування цих змін. Учні записуютъ тему уроку.

«Килимок ідей».

Разом з учнями з’ясовуємо мету уроку.

Людина, розбуджена сіжим весняним повітрям, відчуває прагнення пригорнути весь голубий світ; вона робиться добрішою, співчутливішою, довірливішою.

Григір Тютюнник

- Звернітъ увагу на епіграф уроку. Запишіть його в зошит.Накреслітъ схему речення i укажіть кількість ГО ( один учень працює біля дошки).

1. Захист міні - проектів «Реклама безсполучиикового складного речения». 2.Повертаємося до епіграфу уроку i пояснюємо розділові знаки.

  1. Узагальнення та систематизаці я вивченого.

1.Інтерактивна вправа « Biрю - не вірю»( взаємоперевірка).

Якщо ви згодні з твердженням, то відповідаєте - ТАК, а якщо не згодні, то - HI. За кожну правильну відповідь ви отримуєте 0,25 б.

  1. Якщо частини БСР виражають одночасність або послідовність дій, то між ними ставиться кома. (ТАК )

  2. Якщо друге речення виражає причину того, про що говориться у першому, то між ними ставиться тире. (HI)

  3. Якщо частини БСР менш пов’язані за змістом, дуже поширені і в реченні є уже коми, то ставиться крапка з комою. (ТАК)

  4. Коли перше речення вказує на умову того, про що говориться у другому, то ставиться тире. (ТАК)

  5. Якщо друга частина БСР розкриває,пояснює, доповнює зміст пер- шої, то ставиться кома. (HI)

  6. Коли зміст одного речення протиставляється змістові другого, то ставиться двокрапка. (Hi)

2.Творче завдання: сполучникові конструкції замінимо безсполучниковими, прослідкуємо, як зміняться розділові знаки. (Записуємо безсполучникову конструкцію – взаємоперевірка).

1 варіант- 1-3 речення.

2 варіант- 4-6 речення.

1. Ha свiтi все минеться, а правда зостанеться. (На світі все минеться — правда зостанеться).

2. Якщо раніше встанеш, більше зробиш. (Раніше встанеш - більше зробиш).

3.Наука вчить багато, а життя ще більше. ( Наука вчить багато- життя ще більше).

4. Cтapi люди кажуть, що два хитрих мудрого не переважать. (Cтapi люди кажуть: два хитрих мудрого не переважать).

5. Діла добрих оновлюються, а діла злих гинуть. (Діла добрих оновлюються- діла злих гинуть).

6. Знай,що лише добрий добро у серці має. (Знай: лише добрий добро у серці має).

3. Пунктуаційний практикум « Я- редактор ». (Вправа 192)

4. Робота в napi. Гpa «Пазли». (Вправа 193)

  1. Рефлексія. Сенкан.

1. БСР

2.3містовний, повчальний.

3.Визначати, ставити, вживати.

4.Ми ознайомилися з цікавим матеріалом.

5. Розділові знаки.

V. Домашнеє завдання: 1. * робота з текстом (завдання на карточці);

2. скласти 6 БСР з різними РЗ.

VI . Оцінювання.