СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Конспект уроку "М Слабошпицький. Лелеча весна"

Нажмите, чтобы узнать подробности

Конспект урока литературного чтения на родном (украинском) языке

Просмотр содержимого документа
«Конспект уроку "М Слабошпицький. Лелеча весна"»








Конспект уроку читання






М. Слабошпицький.

«Лелеча весна»





Вчитель: А. В. Мазан















Тема уроку: М. Слабошпицький Лелеча весна.


Мета: продовжити формувати навички правильного, виразного,

свідомого читання;

закріплювати вміння працювати з текстом: знаходити головне, підтверджувати думку словами

з твору;

поповнювати словниковий запас новими словами;

розвивати мовлення, мислення, пам’ять;

виховувати любов до природи, сприяти бажанню бачити прекрасне навколо себе і милуватися

ним.


Обладнання: мультимедійний екран, демонстраційний, ілюстративний матеріал, підручник, картки,

аудіозапис, презентація


Хід уроку


І Організаційний момент

1. Привітальне слово вчителя

Добрий погляд гріє все навкруг,

Доброта нам допоможе скрізь і всюди.

Посміхнись, мій добрий юний друг!

Подаруй тепло душі своєї людям.

Учні привітались з гостями, посміхнулись один одному, побажали успіхів на уроці.


2. Дізнаймося девіз уроку. (картки)

Серед букв кожного з 6 – ти рядків треба знайти по одному слову і прочитати:

Читаймо швидко,

Міркуймо логічно,

Відповідаймо правильно.


ІІ Підготовча робота

  1. Гра « Заморочки з бочки ».

Щоб урок наш був продуктивним, візьмемо або не візьмемо з

собою наступні поняття. (діти по черзі дістають з бочки картки з написаними на них словами і виразами та оголошують: що вони візьмуть, а що – ні.)

Увага, гарне читання, байдужість, злість, мелодійна мова, виразність, сум, старанність, гарний настрій, любов до книги, добра душа, любов до природи.

  1. Підготовчі до читання вправи.

а) для правильного дихання («погаси свічку», «надуй повітряну кульку»);


б) для розминки очей (слайд): прослідкувати лише очима за ходом стрілочки від 1 до 10 в прямому і зворотному напрямку.


в) для налаштування артикуляційного апарату (скоромовка, на мультимедійному екрані)

Сів шпак на шпаківню,

Заспівав шпак півню:

« Ти не вмієш так, як я,

Так, як ти не вмію я ».

Учні читають скоромовку мовчки, вголос разом з вчителем повільно – швидше – швидко, індивідуальне читання у швидкому темпі.


г) « Розминка » (слова на екрані), робота аналогічна попередній.

На ві стук

нам віз стіл

наша вікно стіна

напиши візьму стояти

нагорода візерунок стриманий


д) Загадка (на екрані)

Тепла, ясна, гомінка

Гарна дівчинка, струнка

Щира, молода, рясна

Та ще й днем вона красна

Хто ж ця дівчинка?( ВЕСНА )

( на дошці ілюстрації із зображенням весни ).

  1. Бесіда за змістом ілюстрацій.


  1. Хто може сказати про весну поетичними рядками? (слайди)

Ой весно, весняночко,

Іди до нас , наша паняночко!

Дивіться, ось вона,

Весна – красна, довгождана,

Люба гостенька бажана!


Благослови мати

Весну закликати,

Зиму проводжати.


ІІІ Визначення теми уроку

  1. Вступне слово учителя.

  2. Знайомство з автором і назвою тексту, що вивчатиметься на уроці.

  3. Прогнозування.

  • Про кого і про що піде мова на уроці?


ІY Робота над темою уроку.

  1. Словникова робота (на екрані)

Зажебонять – задзюрчать

у ринвах – у канавках

загледів – побачив

напризволяще – без догляду

нахаба – морока

нудно - сумно

(діти проглянули, прочитали хором, з вчителем з правильним наголосом )

  • Хто з вас може пояснити значення всіх слів? Окремих слів?

(якщо учні не можуть, тоді пояснює вчитель).


  1. Зразок читання тексту вчителем (перед слуханням ставиться проблемне запитання).

  • Як в тексті змальовано приліт лелек?

(відповідь на це запитання після слухання).


  1. Читання тексту учнями:

    1. ланцюжком;

    2. частинами;

    3. за диктором;

    4. мовчки;

    5. «гудуче» читання;

    6. вибіркове читання.


  1. Бесіда за змістом прочитаного.

  • Яку пору року найбільше любив Данилко?

  • Чому хлопчик не помітив, що зима вже минула?

  • Що за звуки почув Данилко?

  • Що казав хлопчикові тато? (зачитати).

  • Кого побачив Данилко у дворі, прийшовши додому?

  • Про що батьки повідомили сину?

  • Кого після цього побачив Данилко?

  • Чи задоволена була ця сім’я прильотом лелек?(підтвердити свою думку словами тексту)

  • Назвіть дійових осіб твору.

  • Чи є серед них негативні?(доведіть).

  • Чи можна стверджувати, що всі члени Данилкової сім’ї люблять природу?(підтвердити свою думку словами тексту).

  • Яка тема оповідання? Мета?


Фізхвилинка


  1. Увага! Пошук!

Гра «Актори». Знайти в тексті речення або уривок, які міг би прочитати кожний з трьох чоловічків (сумний, спокійний, веселий).

Гра «Фініш». (за командою вчителя читати від слів…. до слів…). Перемагає той, хто швидше дочитав.


  1. Додаткова інформація до теми уроку.

  • А що вам відомо про лелек? (відповіді).

Лелеки перелітають у теплі краї клином.

Лелеки насиджують яйця 25 – 30 днів.

На лелеку ще кажуть бусол, чорногуз.

Доповнення вчителя. А ще на лелеку кажуть білий птах, птах сонця.

(вчитель розповідає дітям легенду про лелек).


  1. Гра «Придумай нове слово».

На екрані слово ЗАКЛЕКОТІЛИ.

З букв даного слова учні придумують нові слова. Наприклад: клекіт, літо, коза і т. д.

Гра «Впізнай слово».

На картках записані слова, в яких переставлено місцями склади.

КАЛЕЛЕ (лелека), НИЛКОДА (Данилко), ДОГНІЗ (гніздо),

ЛЕПРИТІЛИ (прилетіли).


  1. Робота з усною народною творчістю (прислів’я).

Серед поданих на екрані прислів’їв вибрати те, яке за змістом підходить до теми уроку, пояснити свій вибір.

  1. Знаєш – кажи, не знаєш – мовчи.


  1. Де багато пташок, там немає комашок.


  1. Слово вчителя.

Тож пташки – наші друзі?

Вони приносять нам користь. А як ми повинні відноситись до пташок?

(на фоні аудіозапису пташиних голосів) вчитель повідомляє про те, що пташки, їхні голоси – це окраса нашого життя.

Вслухайтесь у ці чудові звуки і уявіть собі якою б сумною і безголосою була б наша планета, якби зникли пернаті.

І, коли буваєте на природі, знайдіть час для того, щоб постояти і помилуватися цими прекрасними створіннями, поспостерігати за ними, послухати їхні чарівні голоси.

Тож, виходячи з уроку, запам’ятайте просту істину: ми, ті що живемо на планеті Земля, маємо дуже важливе завдання – зберегти природу, примножити її багатства для майбутніх поколінь.


  1. Якщо залишається час на уроці, проводиться гра «Так - ні» з сигнальними картками.

Вчитель каже речення. Якщо воно відповідає змісту твору – учні показують картку зеленого кольору, якщо ні – червоного.


Y. Підсумок уроку. Рефлексія


YІ. Домашнє завдання.

Читати текст у підручнику;

намалювати ілюстрацію до фрагменту, який найбільш сподобався;

відповідати на запитання в кінці тексту.