Алгебра 7 клас
Тема. Область визначення і область значень функції.
Мета. Закріпити поняття області визначення і області значень
функції;
удосконалити вміння знаходити область визначення та область значень функції;
розвивати математичне мовлення учнів, навички самоконтролю і взаємоконтролю.Виховувати увагу, спостережливість, самостійність.
Девіз: « Математику не можна
вивчати спостерігаючи,
як це робить сусід».
(А.Нівен)
Урок закріплення і вдосконалення знань, умінь, навичок.
Хід уроку
І. Організація класу.
Вчитель. Сьогодні на уроці ми повинні закріпити поняття області визначення і області значень функції. Девіз уроку: «Математику не можна вивчати спостерігаючи, як це робить сусід» закликає нас до активної і свідомої праці. Тож будьмо уважними, активними, думаймо, пропонуймо, аналізуємо!
ІІ. Повторення про функцію «Хай живе теорія! – без теорії немає практики.»
«Мікрофон»
- Дайте означення функції.
- Що таке аргумент функцій?
- Що таке область визначення функції?
- Що таке область значень функції?
- Як можна задати функцію?(словесно, формулою, таблицею, графіком, парами, стрілочками) (за таблицею)
ІІІ.Від теорії до практики!
(плакат на дошці)
Чи є функцією такі відповідності?
Номер класу кількість учнів
(так,номер класу – аргумент, кількість учнів – функція)
2.Прізвище учня його ім’я
(аргумент - функція)
3. Сторона квадрата його площа
4. Ціна товару 10 грн.
Маса товару його вартість
5. Маса речовини її об’єм.
6.Довжина ребра куба його об’єм
(Записати формулою 3,4,5,6)
S = a2 ; A = 10n; m = pV; V = a3.
ІV. Розв’язування вправ.
«Мозковий штурм»
(Завдання записані на карточках)
а) Знайдіть область визначення функції, заданої формулою:
1) y = 2x-1; 2)
; 3) y = 5x+10; 4)
; 5) 
Фізкультхвилинка
«Вліво – вправо повернулись і сусіду посміхнулись,
Ручки в руки знов взяли – і писати почали».
б) Знайдіть область значень функції заданої формулою
1) y = 10 – 3x; 2) y =
; 3) y = x2; 4) y = x2+3.
Хвилинка відпочинку
- В якому місяці діти найменше сміються?
- Обчислити усно: 97,103 = 9991
( (100-3)(100+3) = 1002 -32 )
- Кількість учасників тріо помножте на дату Різдва.
( 3*7 = 21)
V.Повторення знань формул скороченого множення.
Математичний коректор
(робота в парах)
(Знайти помилку, розв’язати в зошиті правильно!)
Розвяжіть рівняння: Розкладіть на множники вираз:
(2x + 3)2= 4x2 +3 8x6 – 27 x4 – 6x2y + 9y2 - 16
Розв’язання
(2x + 3)2= 4x2 +3 Розв’язання
4x2 +12x + 9 = 4x2 +3 8x6 – 27 = (2x2)3 – 33= x4 – 6x2y + 9y2 – 16 =
12x = 12 =(2x2-3)(4x4–12x2 + 9) (x2-3y)2 -16 =
x = 1 (x2-3y -8)(x2 – 3y +8)
Відповідь: 1
VI. Домашнє завдання: §21. №869; №873; № 864.
VII.Підсумок уроку:
- Чи виконали завдання уроку?
- Під час виконання яких завдань ви відчували труднощі?
- Який із видів роботи сподобався найбільше?
Дякую за співпрацю!
Алгебра 7 клас
Тема. Область визначення і область значень функції.
Мета. Закріпити поняття області визначення і області значень
функції;
удосконалити вміння знаходити область визначення та область значень функції;
розвивати математичне мовлення учнів, навички самоконтролю і взаємоконтролю.Виховувати увагу, спостережливість, самостійність.
Девіз: « Математику не можна
вивчати спостерігаючи,
як це робить сусід».
(А.Нівен)
Урок закріплення і вдосконалення знань, умінь, навичок.
Хід уроку
І. Організація класу.
Вчитель. Сьогодні на уроці ми повинні закріпити поняття області визначення і області значень функції. Девіз уроку: «Математику не можна вивчати спостерігаючи, як це робить сусід» закликає нас до активної і свідомої праці. Тож будьмо уважними, активними, думаймо, пропонуймо, аналізуємо!
ІІ. Повторення про функцію «Хай живе теорія! – без теорії немає практики.»
«Мікрофон»
- Дайте означення функції.
- Що таке аргумент функцій?
- Що таке область визначення функції?
- Що таке область значень функції?
- Як можна задати функцію?(словесно, формулою, таблицею, графіком, парами, стрілочками) (за таблицею)
ІІІ.Від теорії до практики!
(плакат на дошці)
Чи є функцією такі відповідності?
Номер класу кількість учнів
(так,номер класу – аргумент, кількість учнів – функція)
2.Прізвище учня його ім’я
(аргумент - функція)
3. Сторона квадрата його площа
4. Ціна товару 10 грн.
Маса товару його вартість
5. Маса речовини її об’єм.
6.Довжина ребра куба його об’єм
(Записати формулою 3,4,5,6)
S = a2 ; A = 10n; m = pV; V = a3.
ІV. Розв’язування вправ.
«Мозковий штурм»
(Завдання записані на карточках)
а) Знайдіть область визначення функції, заданої формулою:
1) y = 2x-1; 2)
; 3) y = 5x+10; 4)
; 5) 
Фізкультхвилинка
«Вліво – вправо повернулись і сусіду посміхнулись,
Ручки в руки знов взяли – і писати почали».
б) Знайдіть область значень функції заданої формулою
1) y = 10 – 3x; 2) y =
; 3) y = x2; 4) y = x2+3.
Хвилинка відпочинку
- В якому місяці діти найменше сміються?
- Обчислити усно: 97,103 = 9991
( (100-3)(100+3) = 1002 -32 )
- Кількість учасників тріо помножте на дату Різдва.
( 3*7 = 21)
V.Повторення знань формул скороченого множення.
Математичний коректор
(робота в парах)
(Знайти помилку, розв’язати в зошиті правильно!)
Розвяжіть рівняння: Розкладіть на множники вираз:
(2x + 3)2= 4x2 +3 8x6 – 27 x4 – 6x2y + 9y2 - 16
Розв’язання
(2x + 3)2= 4x2 +3 Розв’язання
4x2 +12x + 9 = 4x2 +3 8x6 – 27 = (2x2)3 – 33= x4 – 6x2y + 9y2 – 16 =
12x = 12 =(2x2-3)(4x4–12x2 + 9) (x2-3y)2 -16 =
x = 1 (x2-3y -8)(x2 – 3y +8)
Відповідь: 1
VI. Домашнє завдання: §21. №869; №873; № 864.
VII.Підсумок уроку:
- Чи виконали завдання уроку?
- Під час виконання яких завдань ви відчували труднощі?
- Який із видів роботи сподобався найбільше?
Дякую за співпрацю!