СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Коучинг на тему: "Оқыту мен оқуда АКТ қолдану мақсаттары. ."

Категория: Всем учителям

Нажмите, чтобы узнать подробности

Мұғалімдер   оқу үдерісінде көмек көрсетуге арналған  сапалы педагогикалық құрал ретінде сыныпта АКТ тиімді қолдану қағидаларын әзірлейді. Озық педагогикалық тәжірибе негізінде сабақ жоспарларына АКТ  қолдану әдістерін енгізеді АКТ- оқуда  мұғалімдерге көмек  көрсететін педагогикалық әсерлі құрал, ол мұғалімді алмастырмайды және сабақ барысында оқушылардың ойын сауығы емес. Техникалық жағынан керемет АКТ тиімді түрде қолданылмаған жағдайда белсенді емес болуы мүмкін. АКТ қолдану үшін үш аспектіні қамту керек: әлеуметтік (оқушылар арасындағы өзара әрекеттестік), аффекттілік (эмоциялық, жағымды, қызықты) және танымдық (сабақтың оқу мақсатына жетуге бағытталған)

Просмотр содержимого документа
«Коучинг на тему: "Оқыту мен оқуда АКТ қолдану мақсаттары. ."»

Апта №16

Күн


1-сабақ

Күні

Тренер:


Өткізілетін орны


Тақырыбы

Оқыту мен оқуда АКТ қолдану мақсаттары.


Мақсаты

Мұғалімдер оқу үдерісінде көмек көрсетуге арналған сапалы педагогикалық құрал ретінде сыныпта АКТ тиімді қолдану қағидаларын әзірлейді. Озық педагогикалық тәжірибе негізінде сабақ жоспарларына АКТ қолдану әдістерін енгізеді.


Оқу нәтижесі

Мұғалімдер оқу үдерісінің танымдық, аффекттік, әлеуметтік бөліктеріне негізделе отырып АКТ қолданылатындай сабақ жоспарларын дайындайды.


Түйінді идеялар

АКТ- оқуда мұғалімдерге көмек көрсететін педагогикалық әсерлі құрал, ол мұғалімді алмастырмайды және сабақ барысында оқушылардың ойын сауығы емес. Техникалық жағынан керемет АКТ тиімді түрде қолданылмаған жағдайда белсенді емес болуы мүмкін. АКТ қолдану үшін үш аспектіні қамту керек: әлеуметтік (оқушылар арасындағы өзара әрекеттестік), аффекттілік (эмоциялық, жағымды, қызықты) және танымдық (сабақтың оқу мақсатына жетуге бағытталған)


Жаттығулар

«Оқушыларға АКТ-ны қолдану мақсаттарын түсіндіру үшін кеңес беру» таныстырылымы.


Бірлескен жұмысқа негізделген тәсіл

Оқыту мен оқуда АКТ-ны пайдалану мақсаттары туралы ДЖИКСО стратегиясы арқылы жүргізілетін топтық жұмыс.


Оқуға арналған тапсырма

Мұғалімдерге арналған нұсқаулық


1 сабақ

Тренердің әрекеті

Мұғалімдердің әрекеті


Сергіту сәті

5 мин

«Сен маған, мен саған» әдісі бойынша өткен сабақтан түйген ойлары және еске түсіру мақсатында жұптар жұмысы



Бағалау: Мұғалім ұтымды, нақты айтқан жұптарды бас-бармақпен бағалайды.


Мақсаты: Өткен сабақ бойынша білімін бақылау, бүгінгі сабақпен байланыстыру,


Мұғалімдер өткен тақырып бойынша бір-біріне бір ауыз сөзбен өткен сабақ жайлы білгенін айтады




Миды шоғырландыру

20 мин

«Менің таңдауым» тренингі

-Барлық мұғалімдерге заттардың суреті салынған парақшалар таратылады. (тарақ-фен, шылапшын-кір жуатын машина, күбі-сеператор, самауыр-тефаль т.б) мұғалімдер өзіне түскен екі заттың бірін ғана таңдайды және оған тренердің осыған байланысты бірнеше сұрақтар қойып түрлі ойға жетелейтін жауаптар алады.

Сұрақ.

  • Сіз не таңдадыңыз?

  • Бүгінгі күні осы таңдауыңыздың маңызы неде?

  • Бұл қажеттіліктер оқытуда бар ма?

  • Мысал келтіре аласыз ба?

  • Неліктен?




Бағалау: Сұрақтарға жақсы ой айтқан мұғалімдерді «керемет», «тамаша» деген сөздермен марапаттау


Бұл жердегі мақсатым: Осы теринг арқылы тыңдаушыларға күнделікті өмірде АКТ-ның қаншалықты маңызды екенін естеріне түсірту


Мұғалімдер қолдарына түскен екі суреттің біреуін таңдайды және тренердің сауалнамасына жауап береді.












Топқа біріктіру

5 мин

Тыңдаушыларға қима суреттер

ұсынылады. (процессор, тышқан, ұялы телефон, монитор)


Мұғалімдер топтарға бірігеді


Зейінді шоғырландыруға арналған жаттығу


15 мин

АКТ пайдаланудың «+» мен «-» қырлары жайлы таратпа қағаздар үлестіреді




Мақсаты: АКТ -ны пайдаланудың пайдалы және пайдасыз қасиеттерін ажыратады.


Таратпа қағаздарды толтырады


Оқушылардың АКТ ны пайдалануы

«+»

«-»




Бейнеролик

5 мин

Көрсетілім бойынша ой салу


Мақсаты:АКТ-ның мүмкіндіктерін біледі және білімдерін теориямен ұштастырады.

АКТ- ның жан - жақты тиімділігін талқылайды







Таныстырылым

35мин





ДЖИКСО-стратегиясы арқылы оқу таныстырылымын ұсынады. АКТ-ны қалай қолдану керек, мектептегі технологиялар жайлы және оларды қолдану әдістері жайлы алған мәліметтерін ой елегінен өткізіп және «айналмалы постер» арқылы талқылатады.



Бағалау критерийі:

1.Айтатын ойдың нақтылығы.

2.Өмірмен байланысы

3.Қортынды түйіннің болуы.


Бағалау: Топтарды «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі бойынша бағалатады


Мақсаты:Мұғалімдердің АКТ ның мүмкіндіктері жайлы жан-жақты білуі және оларды сабақтарында орынды және сапалы қолдану.

Топтар АКТ-ны қалай қолдану керек ,мектептегі технологиялар жайлы және оларды қолдану әдістері жайлы алған мәліметтерді ой елегінен өткізіп, түйінді, маңызды ойлар айтады.




Бағалау критерийі бойынша сауалдарға нақты жауап береді.



Топтар бір-бірін «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі бойынша бағалайды.

,





ой

Кері байланыс

5 мин

«SМS» әдісі арқылы кері байланыс


Мұғалімдер бір-біріне қағаздан жасалған ұялы телефондар арқылы сабақтың қалай өткені жайлы бір-біріне қысқа хабарлама жазады.













Оқушылардың АКТ ны пайдалануы

«+»

«-»



Оқушылардың АКТ ны пайдалануы

«+»

«-»