СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Краткосрочное планирование урока казахского языка для 3 класса, тема "Летом"

Нажмите, чтобы узнать подробности

краткосрочное планирование урока казахского языка для 3 класса. Тема "Летом. Личное окончание"

Просмотр содержимого документа
«краткосрочное планирование урока казахского языка для 3 класса, тема "Летом"»

Қысқа мерзімді жоспар

Сабақ: Жазда. Жіктік жалғауын қайталау

Мектеп: «№1Мектеп-лицей» КММ

Күні: 14.05

Мұғалімнің есімі: Акказина Ж.А.

Сынып : 3 «б»

Қатысқандар: 12 Қатыспағандар:0



Сабаққа негізделген оқу мақсаты:

Жыл мезгілдерінің ішінен жаз мезгілінің ерекшеліктерін түсінеді. Мәтіндегі етістіктерді жіктей алады.

Сабақ мақсаттары:

1.Барлық оқушылар: мәтіннен жіктік жалғауын таба алады. Жаз мезгілінің ерекшелігін түсінеді.

2. Оқушылардың басым бөлігі: мәтіндегі жіктік жалғауын түрлендіре алады. Сұрақ қоя отырып диалог құрай алады.

3.Кейбір оқушылар: Жаңа сөздерді пайдаланып шағын мәтін құрастырып, басқа жыл мезгілдерімен салыстыра алады.

Тілдік мақсаты:

  1. Жаз мезгілінің ерекшелігін ажырата отырып жіктік жалғауды қатыстырып мәтін құрастыра алады.

  2. «маусым, шілде, тамыз, ең, демалады, ұзақ, қысқа, шомылады, күйеді» т.с.

  3. Бір жылда неше жыл мезгілі бар?

Жаз айлары қандай?

Жаз бен қыстың айырмашылығы қандай?

Келер шақтағы жіктік жалғауы қандай?

Алдыңғы оқу

Жіктік жалғаудың жалғану жолын біледі, сөйлемде қолдана алады.

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар

Бағалау

Ресурстар

Басталуы: 2 мин


з мин



5 мин

  1. Ұйымдастыру кезеңі

Амандасамын, түгендеймін

Кезекшімен сұхбат

«Молекулалар» арқылы

жағымды көңіл-күй тудырып, топқа бөлемін

2. Үй жұмысын сұрау

«Ұшақ жасау» әдісі арқылы жіктік жалғауын тексеремін


Мұғалім әр топтағы әртүрлі деңгейдегі оқушылардың қарым-қатынастарын бақылайды.






Топтық ереже


Ортасы:

3 мин





2+3 мин







7+3 мин








2 мин






5 мин




1.«Миға шабуыл»

жаз туралы аудио тыңдатып, сабақтың тақырыбын анықтатамын


2.Сөздікпен жұмыс

интерактивті тақтадағы суреттерді жаңа сөздерге сәйкестендіріп көріп, оның орысша аудармаларын шығарамын. Сөздерді хормен, кезекпен оқып танысамыз.Сөз тіркесін, сөйлем құрайды.


3.Мәтінмен топтық жұмыс

1 топ мәтін бойынша диалог

2 топ сурет бойынша постер

3 топ Венн диаграммасы «Жаз-Көктем» (топ басшысы, бағалаушы,спикер, уақыт сақшысы)


Сергіту сәті


6.Жазбаша жеке жұмыс. Мәтіннен жіктік жалғауын дәптерге теріп, жалғауын белгілеп, сөздерді жіктеуйді.

1 топ шомылады

2 топ демалады

3 топ барады










Топтық бағалау жұлдызша





бағдаршам


жұлдызша






Топтық жазбаша бағалау







аудио




Интерактивті тақта суреттер






Мәтін, суреттер А4, Венн диаграммасы




видео







Аяқталуы

3 мин


2 мин








2 мин





3 мин

«Ыстық орындық» әдісі арқылы сабақты бекітемін


Кері байланыс «Блоб ағашы» арқылы балаларды өз-өзін бағалата отырып, сабаққа деген көзқарастарын білемін

7.Үй жұмысы

Деңгей бойынша тапсырмалар беремін

С. Сөздерді жаттап, 4 сөз тіркесін құрайды

В. Сөздерді жаттап, 3 сөйлем құрайды

А. Сөздерді жаттап, жаз туралы мазмұндайды.

Қорытынды суммативті бағалау




Өзін-өзі бағалау




Мұғалім бағалауы










Бағалау парағы



Рефлексия



Сабақ артықшылығы: барлық тапсырмалар орындалды, оқушылардың қызығушылығы, белсенділігі артты, көшбасшылық рөлі көрінді, топтық жұмыс, бағалау сәтті болды.

Кемшілігі: уақыт жетіспеуі, орыс тілін көп қолдануым.

Қорытынды бағамдау:

Қандай екі нәрсе табысты болды:

  1. топпен жұмыс

  2. жаттығу жұмысы

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады:

1. «Ұшақ жасау» әдісі

2. «Ыстық орындық» әдісі

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге не көмектесетінін білдім: Талантты балалардың қабілеттерін аша түсетін тапсырмаларды енгізу, сабақ басында қызықты сергіту сәттерін өткізу, топтық жұмыста түрлі тапсырмалар ұйымдастыру.