СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Інтегрований урок українська мова" Речення. Текст", природознавство" Рослини та тарини -символи України" , Літературне читання "Українські казки"

Нажмите, чтобы узнать подробности

Інтегрований урок з української мови "Речення. Текст" разом з природознавством та літературним читанням. Творча робота, робота в групах,різновиди текстів.

Просмотр содержимого документа
«Інтегрований урок українська мова" Речення. Текст", природознавство" Рослини та тарини -символи України" , Літературне читання "Українські казки"»

ТЕМА: УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ УЧНІВ ЗА ТЕМОЮ «Речення. Текст»

МЕТА: закріпити уявлення учнів про речення, текст, його види; навчати складати текст, розвивати мовлення; виховувати культуру мовлення.

ХІД УРОКУ

  1. Організаційний момент.

Раз, два, три, чотири, п’ять

Починаєм працювать.

  1. Актуалізація опорних знань.

  1. Фронтальне опитування.

Що таке текст?

З яких частин складається текст?

Як слід писати кожну частину тексту?

Які види текстів ви знаєте?

  1. Колективний аналіз текстів.

  • Ромашка росте у полі. Дівчата полюбляють плести віночки з ромашок. Ця квітка символізує доброту, ніжність.

  • Ромашка – трав’яниста рослина. Рівна, висока з яскравою жовтою голівкою, в білих прозорих пелюстках.

Про що говориться в кожному з текстів (про ромашку).

Це у них спільне.

Про що ви дізналися з першого тексту? (Де росте ромашка. Нею прикрашають дівочі віночки. Що вона символізує.)

Як називається такий вид тексту? (Це текст – розповідь)

Що дізналися з другого тексту? (Який зовнішній вигляд цієї квітки).

Як називається такий вид тексту? (текст – опис)

  1. Хвилинка каліграфії.

Л, л, ле, лл,лелека.

Лелеки, до, людей, добрих, тільки, летять(на дошці)

Запишіть речення, яке зашифроване.

4.Аудіо – словниковий диктант.

(Янко Гортало «Символи України» для дітей).

  • У словах поставте наголос.

  • Слово « соловейко» поділити на склади для переносу.

  • Робота в групах:

З одним із слів скласти речення(лелека, калина, вишиванка, вінок) і записати у зошит.

  1. Узагальнення і систематизація знань.

Сьогодні на уроці ми узагальнемо ваші знання про текст.

  1. Узагальнення і систематизація знань.

  1. Творча робота.

Складання опису лелеки за питаннями та поданими словами

(на дошці записані слова: лелека, птах, він, чорногуз, бусел, бузько).

Питання:

  • Хто такий лелека? (великий, гарний птах).

  • Яку назву ще має?(чорногуз, бузько, бусел)

  • Яка у нього шия?(довга)

  • Який у нього дзьоб? (прямий, червоний)

  • Які у нього ноги? (червоні, довгі)

  • Яке в нього оперення голови, шиї, тіла, крил (біле, чорне)

  • Що приносить лелека? (Щастя, благополуччя).

Фізкультхвилинка.

  1. Робота з підручником (с. 168, вправа 2 усно)

  2. Робота в групах (учні отримують картки з деформованим текстом)., та придумують заголовок.

  1. Підсумок уроку.

  • Над якою темою працювали сьогодні?

  • Що сподобалось найбільше?

  • Що було складним?

  1. Домашнє завдання.

Написати текст – розповідь про калину.