Нәтиже: | Барлығы; Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. | Көбі; : Топтық жұмысты брлесе орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс жасайды. | Кейбіреуі; Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады. |
5-минут | Басталуы (Оқуға дейінгі кезең) Кіріспе Мотивация | | Топқа бөлу: Оқушылар 3 топқа бөлінеді «Шеңбердегі сұхбат» әдісімен өткен сабаққа рефлексия жасау.Не білдік? Не үйрендік? Эмоциялық релаксация; (Демалу жаттығулары) Баяу әуен орындалады. Лирикалық немесе классикалық. Мұғалім: Күз жайлы мәтін оқимын. Оқушылар: Көздерін жұмып отырып, тыңдайды және оқылым дағдысы бойынша мәтіннің мазмұнына сай сюжетті көз алдына елестетеді. Керемет көңіл-күйді сезінеді. | |
10-минут | Жаңа білім Мағынаны ажырату | Білу және түсіну | Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады. Берілген тақырып аясында алдын ала дайындалған сұрақтарға жауап береді. Мектеп-біздің анамыз. Өтебай Тұрманжанов. Мектеп-біздің анамыз. «Сақина салмақ» ойыны Балалар біз бүгін сақина салмақ ойынын ойнаймыз. Бұл ойынның бүгіінгі ерекшелігі кімнің қолында сақина қалса менің сұрағыма жауап береді? Өз мектебіңді жақсы көресің бе? | Смайликтер арқылы жеке бағалау |
10-минут | Сабақтың ортасы (Оқу кезеңі) Білім құрастырту | Қолдану | Мұғалім: Өлеңді оқимын. Оқушылар: Өлеңді бөлімдерге бөліп оқиды. 1-тапсырма бойынша сөзжұмбақты шешеді. Мектеп-біздің анамыз. Өтебай Тұрманжанов. Мектеп-біздің анамыз. Талдау «Ыстық орындық» әдісі (Бір оқушы алдыңғы жақта, орындықтар оны айнала қоршай орналастырылады. Тапсырманың сипаттамасы: Бір оқушы алға шығып орындыққа жайғасады. Тақырып бойынша қойылған сұрақтарға жауап береді. Оқушылар анағұрлым сапалы сұрақтар қоюға тырысады.Яғни жабық сұрақтар қояды. Автор бұл тақырыпта қандай мазмұнды ой қозғады? Балалардың көңіл күйі туралы не айтар едің? 3.Өлеңнен оқудың басталған күнін қалай аңғардың? | Топтық бағалау |
3-минут | Сергіту сәті: | Сергіту сәті : Ағылшынша 1,2,3,4,5 оң қолды көрсетеді, 1,2,3,4,5 сол қолды көрсетеді; Ха-ха, ха-ха, ха (шалқайып) (хи-хи, хи-хи, хи) еңкейіп 1,2,3,4 оң қол, 1,2,3,4 сол қолды көрсетеді; Ха-ха, ха-ха, (шалқайып) ;(хи-хи, хи-хи, ) еңкейіп 1,2,3 оң қол, 1,2,3, сол қолды көрсетеді; Ха-ха, ха, (шалқайып) ;(хи-хи, хи, ) еңкейіп 1,2оң қол, 1,2, сол қолды көрсетеді; Ха-ха, (шалқайып) ;(хи-хи,) еңкейіп 1 оң қол, 1, сол қолды көрсетеді; Ха (шалқайып) ;(хи) еңкейіп | |
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім жəне неліктен? | Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сəйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
Қорытынды бағамдау Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1:Сабақтың мақсатына жеттім 2:Оқушылар оқу үшін бағалау тәсілін дұрыс қолданды. Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: Тиімді әдіс-тәсілдер. 2:Рефлексия. Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? Келесі сабақта оқушыларға креативті ойға толы тосын жаңалықтар әкелуді жоспарладым. Оқушыларды жабық сұрқтарға жетелейтін әдіс-тәсілдерді ойлап табуды жоспарладым. |