СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Музика яка не знала нот.

Категория: Музыка

Нажмите, чтобы узнать подробности

2 клас, урок 4.

Тема - Музика, яка не знала нот.За Лобовою

Просмотр содержимого документа
«Музика яка не знала нот.»

2 клас Урок 4

Світ музичних творів

Тема. МУЗИКА, ЯКА НЕ ЗНАЛА НОТ

Мета: розкрити поняття «народна музика»; учити на елементарному рівні висловлювати враження від музичних творів, виразно співати; розвивати в учнів спостережливість, почуття ритму; виховувати музичний смак, інтерес до музичних образів.

Музичний матеріал: українська народна пісня-поспівка «Диби-диби»; український

народний танець «Козачок».

Наочні посібники: нотна хрестоматія.

Обладнання: дитячі музичні інструменти; фонохрестоматія; макет телевізора; мультимедійна презентація.

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку

Учні входять до класу під музичний супровід (на вибір учителя)

1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

Перевірка готовності класу до уроку. Музичне вітання

Доброго дня вам, любі малята,

хлопчики милі мої і дівчата.

Щирою посмішкою всіх вас я вітаю,

доброго настрою на увесь день бажаю.

За руки один одного візьмем

і дружно привітаємось:

— Добрий день!


2. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Бесіда

♦ Як називають п’ять лінійок, де записують ноти?

♦ Як називають знак, що пишуть на початку нотного стану?

Гра «Телевізор»

Учитель демонструє на екрані макету телевізора зображення (ноти на нотному стані). Учні мають назвати їх «ім’я».

3. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Достеменно невідомо, коли виникла музика, але можна впевнено сказати, що це було дуже-дуже давно. Автори деяких музичних творів нам відомі, але існує багато музики, автори якої невідомі. Як називають таку музику? Сьогодні ми знайдемо відповідь на це питання.

4. ОСНОВНА ЧАСТИНА

Робота з поняттями

Якщо ми знаємо ім’я автора музики, то таку музику називають композиторською.

♦ Пригадайте прізвища композиторів, з чиїми творами ми ознайомилися на попередніх уроках.

Музика виникла дуже давно, коли ще не існувало професії композитора.

Її складали народні музиканти, які навіть не знали нот, і передавали музику своїм дітям та онукам у спадок. Її створювали хлібороби та ремісники, селяни та міські жителі. Така музика поширювалась у народі, її називають народною.

Віки-роки спливали, їх пам’ять берегла...

Ще нот тоді не знали, а музика — була!

Вона допомагала селянам у жнива,

Вона спостерігала і свята, і дива.

Вона пливла роками у хороводі днів,

До доньки йшла від мами, від батька — до синів.

Ту музику чудову, яка не знала нот,

Плека, як рідну мову, і береже народ.

О. Лобова

Вокально-хорова робота

♦ Які ви знаєте народні пісні?

До народної музики належить багато дитячих пісень, із-поміж них — українська

народнапісня-поспівка «Диби-диби».

Розучування поспівки «Диби-диби» за нотним записом.

Завдання з ускладненням (картки для підготовлених учнів):

♦ назвіть ноти поспівки:

♦ проспівайте поспівку сольфеджіо.

Розучування та виконання поспівки «Диби-диби» усім класом.

Робота над поставою, одночасним початком співу, м’якістю звуковедення.

Слухання музики

Українська пісня — душа народу. Але й у танцях українці були завзятими.

Чуки,чуки,чуки,чок,

Пішли дітки в таночок,

Пішли дітки в таночок,

Донька збила каблучок.

— Прибий,татку, каблучок,

Бо я хочу в таночок.

З давніх-давен до улюблених танців українців належить «Козачок».

Це — старовинний масовий хороводний танець. Першими його виконавцями

були козаки-воїни. Звідси походить його назва. Іноді танець починається повільним вступом ліричного характеру. Але основна частина його завжди бадьора та життєрадісна. Швидкий рух, чіткий ритм, повторення в різних варіантах тієї самої музичної фрази передають жваві й дрібні танцювальні рухи, що властиві танцю.

♦ Прослухайте український народний танець «Козачок» та опишіть його характер.


Слухання українського народного танцю «Козачок».

Під час повторного прослуховування та обговорення характеру танцю діти об’єднуються у три групи, супроводжуючи музику грою на дитячих музичних інструментах та ритмічними танцювальними рухами.

5. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ

Сьогодні на уроці ми зазирнули у витоки народної музики, дізналися про українські народні пісні й танці.

Бесіда

♦ Який український народний танець ми слухали сьогодні на уроці?

♦ Які українські народні пісні ви запам’ятали?

Учні виходять із класу під музичний супровід (українська народна

пісня «Гей ви, дітки чорнобриві»).