СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Орта мерзімді жоспар 5 сынып

Категория: Математика

Нажмите, чтобы узнать подробности

орта мерзімді жоспар Кембридж бойынша о?ытуды? жа?а    ?діс т?сілмен жазыл?ан, ?ажеттері?ізге жарап ?алар деген ?міттемін. жарап жатса мен ?уаныштымын. ?зім енді ?йреніп ж?рмін. ?ателіктер кетіп жатса, ренжіме?іздер. бір жылдыкы толы? жазыл?ан. ?зім жаз?анда ?те ?иналамын  

Просмотр содержимого документа
«орта мерзімді жоспар 5 сынып»

Орта мерзімді жоспар


Сабақтың тақырыбы

Оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер

Сабақта 7 модульдің кіріктірілуі

Күтілетін нәтиже

Үйрену мақсатында бағаны қоса, бағалау

Барлық оқушыларды сабаққа тарту жұмысы

Негізгі дереккөздер немесе ресурстар

күні

4 сыныпта өтілген материалдарды қайталау (12 сағат)

1

Натурал сандарды жазу. Жұп және тақ сандар

Мақсаты: Оқушылардың өткен материалдарды қайталай отырып,өз беттерінше есептер шығару. 4 сынып материалдарын қайталау.

«ЖИГСО»,

«БББ» кестесі

«Еркін жауап» стратегиясы

топтық, жұптық, дараланған жұмыс түрлері

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық



Оқытудың және оқудың жаңа тәсілдерін оқушылар пайдалана алады. Есеп шығаруда өз беттерінше жұмыстануға қалыптасады

«Бағдаршам»;

Бағалау критерийлері бойынша топ басшыларының және топ мүшелерінің бағалауы;

кері байланыс;

жиынтық баға

Оқушылардың жеке қабілеттеріне қарай тапсырмалар және сұрақтар беру арқылы.( 7 модульдің идеясын ұтымды пайдалана отырып)

Интернет материалда

ры және кеспе қағаздар


2

Кесінді. Кесіндінің ұзындығы

Мақсаты: Оқушыларға оқытудың жаңа әдіс-тәсілдерін үйретіп, өз бетінше және топпен жұмыс істеу дағдыларын қалыптастыра отырып, кесінді және оның ұзындығы бойынша оқушылардың білімдерін пысықтау.

Венн диаграммасы

Жабық және ашық сұрақ-жауап, «Радиоға қоңырау шалу » ойыны

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық



Оқушылар кесінді және оның ұзындығы бойынша білімдерін пысықтайды. Ойын еркін жеткізеді. Бір-бірін үйрете алады

Оқушылардың өзін-өзі бағалауы және топтағы мүшелерді бағалау. Рефлексия арқылы білімдеріне талдау жасау.

Дарынды және үлгерімі төмен оқушыларды сабаққа тарту. Топтық тапсырмалар беру арқылы.

Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар


3

Координаталық сәуле. Бірлік кесінді

Мақсаты : Оқушыларға координаталық түзудің анықтамасын қайталап,еске түсіреді.Өз бетімен қорытынды шығарып, ойларын ашық айту және ойлау қабілеттерін дамыту

Де Бононың қалпақтары; Уақыт шеңбері; Ойлан-жұптас-бөліс ; БББ кестесі

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық

Координаталық тұзу анықтамасын біледі. . Өз беттерінше мысалдар құрып, талдай алады. Ауызша тез есептейді

Критерийлер бойынша топтық және өзін-өзі бағалау. Сонымен қатар жиынтық бағалау.

Рефлексия арқылы білімдерін тексеру

Дарынды және үлгерімі төмен оқушыларды сабаққа тарту. Топтық тапсырмалар беру арқылы

Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар


4

Координаталар басы. Нүктенің координатасы.

Мақсаты: Координаталар анықтама беру, координаталары бойынша нүктені салуды үйрету,оқушы білімін бекіту

Ой қозғау. Кластер құрғызу Ситуациялық сұрақтар беру, «Түртіп алу»

«Автор орындығы»

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық

Оқушылар координаталар анықтамасын біледі, координаталары бойынша нүктені салуды үйренеді,білімін толықтырады

Оқушылардың өзін-өзі бағалауы және топтағы мүшелерді бағалау. Рефлексия арқылы білімдеріне талдау жасау

Оқушылардың жеке қабілеттеріне қарай тапсырмалар және сұрақтар беру арқылы

Интернет материалда

ры және кеспе қағаздар


5

Натурал сандарды салыстыру. Қос теңсіздік Мақсаты : Натурал сандарды жіктеу, салыстыру, разрядтардың атауын және нөмірленуін, бірліктер класын қайталап пысықтау;

Шаттық шеңбері ; Даналық ағашы

Қар үйіндісі;

3 қадамдық сұхбат; БББ кестесі

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық

.

Оқушылардың білім ,білік, дағдыларын қайталайды, тиянақтайды, қалыптастырады

Критерийлер бойынша топтық және өзін-өзі бағалау. Сонымен қатар жиынтық бағалау.

Рефлексия арқылы білімдерін тексеру

Дарынды және үлгерімі төмен оқушыларды сабаққа тарту. Топтық тапсырмалар беру арқылы

Оқулық, суреттер, интернет материал

Дары


6

Натурал сандарды қосу және азайту Мақсаты : Натурал сандарды қосу және азайту бойынша оқушылардың білімдерін бекіту және тиянақтау, жүйелеу.

Cыни тұрғыдан ойлауды сабақ барысында тиімді пайдалану


СТО, АКТ, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық

Оқушылардың ойлау қабілеттерін дамыта отырып, интеллектуалдығын қалыптастыру

Критерийлер бойынша бағалау

Жас ерекшеліктеріне сай етіп алу

Дидактика

лық материал


7

Натурал сандарды көбейту және бөлу

Мақсаты: натурал сандарға амалдар қолдану, есеп шығару біліктіліктерін пысықтау


«ЖИГСО»,

«БББ» кестесі

-5минуттық эссе

«Еркін жауап» стратегиясы

-топтық, жұптық, дараланған жұмыс түрлері.

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық



оқушының ой- өрісін, сана- сезімін қалыптаса отырып, шығармашылық даму мүмкіндігіне жағдай жасалады

Критерийлер бойынша топтық және өзін-өзі бағалау. Сонымен қатар жиынтық бағалау.

Рефлексия арқылы білімдерін тексеру.

Оқушылардың жеке қабілеттеріне қарай тапсырмалар және сұрақтар беру арқылы.( 7 модульдің идеясын ұтымды пайдалана отырып)

Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар


8

Арифметикалық амалдардың қасиеттері

Мақсаты:

-«ЖИГСО», диалог,

-Венн диаграммасы

-Жабық және ашық сұрақ-жауап,

-«Алтын қақпа» ойыны

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық




Оқушылардың өзін-өзі бағалауы және топтағы мүшелерді бағалау. Рефлексия арқылы білімдеріне талдау жасау.

Дарынды және үлгерімі төмен оқушыларды сабаққа тарту. Топтық тапсырмалар беру арқылы.

Оқулық, суреттер, кеспе қағаздар


9

Натурал сандарға арифметикалық амалдар қолдану Мақсаты:


Семантикалық кестені толтыру;

-Мозайка жинау

-«Карусель» стратегиясы;

-Топтық, жұптық,

жекелей



СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық




Критерийлер бойынша топтар бір-бірін бағалайды және өзін-өзі бағалайды.

Топтарда рөлдерді ауыстыру арқылы, түрлі деңгейлік тапсырмалар арқылы.

Оқулық, тест материалдары, электрон

дық оқулық


10

Қайталауға арналған жаттығулар Мақсаты:

Аквариум» стратегиясы,

-«Балық аулау» стратегиясы;

-«Болжам» стратегиясы;

-Топтық, жұптық,

жекелей жұмыстар

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық




Критерийлер бойынша бағалау және өзін-өзі бағалайды.

Оқушылардың жеке қабілеттеріне қарай тапсырмалар және сұрақтар беру арқылы.

Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар


11

Бақылау №

Мақсаты:

Білім тексеру

«Кубизм» әдісі.

2.Сөздік диктанты

3. Топтық жұмыс «Ең мықты математик» ойыны

Топтық жұмыс

Ойын ережесін құру

Тест жұмысы

«Бәрін білдім» ойыны

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық




Критерийлер бойынша топтық және өзін-өзі бағалау. Сонымен қатар жиынтық бағалау.

Рефлексия арқылы білімдерін тексеру.

Оқушылардың жеке қабілеттеріне қарай тапсырмалар және сұрақтар беру арқылы.

Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар


12

Пысықтау

Мақсаты:


«Миға шабуыл»

(Суреттерді қолдану) «Ой қозғау», «Сәйкесін тап»

Жұптық жұмыс

«Б-Б-Б» кестесі

«Сен маған- мен саған»

«Синквейн» әдісі


СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық





Оқушылардың өзін-өзі бағалауы және топтағы мүшелерді бағалау. Рефлексия арқылы білімдеріне талдау жасау.

Дарынды және үлгерімі төмен оқушыларды сабаққа тарту. Топтық тапсырмалар беру арқылы.

Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар


13

Санды өрнектер. Әріпті өрнектер және олардың мәндері

Мақсаты: Санды және әріпті өрнектер ережесін айта білу, біліктерін логикалық оймен іске асыра білу,теорияны практикамен ұштастыру, ойлау қабілетін, танымын, есеп шығарудағы білік, дағдыларын дамыту. Оқушының пәнге қызығушылығын арттыру, математикалық мәдениетке тәрбиелеу, өз ойын дәл, тиянақты айта білуге үйрету

Топтық жұмыс.

Сұрақ қою техникасын қолдана отырып,диалогтік қарым-қатынасқа түсу.

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық



Санды және әріпті өрнектер ережесін айта біледі, біліктерін логикалық оймен іске асыра алады, теорияны практикамен ұштастырады, ойлау қабілетін, танымын, есеп шығарудағы білік, дағдыларын дамиды. Оқушының пәнге қызығушылығын артады, математикалық мәдениетке тәрбиеленеді, өз ойын дәл, тиянақты айта біледі

Оқушылар сабақ қорытындылағанда «Балдық» жүйемен бағалау. Үш жұлдызша бір тілек арқылы бағалау. Бірін-бірі бағалау.

Топта әр оқушыға роль беру арқылы белсенділікті арттыру, топты реттеу, ұтымды идеяларды айту.

Оқулық, кеспе қағаздар



14

Санды өрнектер.Әріпті өрнектер және олардың мәндері Мақсаты: санды және әріпті өрнектер ережесін айта білу, біліктерін логикалық оймен іске асыра білу,теорияны практикамен ұштастыру, ойлау қабілетін, танымын, есеп шығарудағы білік, дағдыларын дамыту. Оқушының пәнге қызығушылығын арттыру, математикалық мәдениетке тәрбиелеу, өз ойын дәл, тиянақты айта білуге үйрету

«Миға шабуыл»

«Ой қозғау»

Топтық, жұптық,жекелей жұмыстар

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық



санды және әріпті өрнектер ережесін айта біледі, біліктерін логикалық оймен іске асыра алады, теорияны практикамен ұштастырады, ойлау қабілетін, танымын, есеп шығарудағы білік, дағдыларын дамиды. Оқушының пәнге қызығушылығын артады, математикалық мәдениетке тәрбиеленеді, өз ойын дәл, тиянақты айта біледі

Формативті бағалау. Оқушылардың берген жауаптарына байланысты топ басшысы бағалау

«Көргенімді есіме сақтаймын»-сұрақ-жауап арқылы белсенділіктерін арттыру

Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар


15

Қосу мен көбейтудің ауыстырымдылық,терімділік қасиеттерін пайдаланып өрнектерді ықшамдау Мақсаты: Өрнектердің қасиетін пайдаланып есептер шығару. Қосу мен азайтудың үш қасиетін топпен талдай білу


Топпен жұмыс. Сұрақ қою техникасын қолдану. Мысалы: өрнектерді ықшамдау не үшін қажет? берген сұрақтарын талқылау

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық



Оқушылар санды және әріпті өрнектерден қосу мен көбейтудің ауыстырымдылық, терімділік, үлестірімділік қасиетін пайдаланып есептерді шығарады







Бағалау парағы бойынша топ басшысы бағалайды

Қойылған сұрақтардың деңгейіне қарай, күрделі есептер шығару арқылы оқушылардың қабілеттерін анықтау

Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар


16

Қосу мен көбейтудің ауыстырымдылық, терімділік қасиеттерін пайдаланып өрнектерді ықшамдау Мақсаты: Өрнектердің қасиетін пайдаланып, ықшамдай алулары

Топтық жұмыс.

«Ой қозғау»

Қосу мен азайтудың үш қасиетін топпен талдай білу

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық




Ауызша сұрақтар қоя отырып, оқушылардың ой-өрісін дамыту. Формативті бағалау.

Оқыту процессінде белсенді оқыту түрлері арқылы оқушыларды тарту. Есептердің ықшамдалған нәтижесін түсіндіру

Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар


17

Қосу мен көбейтудің ауыстырымдылық қасиеттерін пайдаланып өрнектерді ықшамдау Мақсаты: Өрнектердің қасиетін пайдаланып есептер шығару

Топтық,жұптық жұмыс.Кітаппен жұмыс (деңгейлік тапсырмалар).Тест тапсырмаларына шолу

Сәйкестендіру тесті

«Ой түйін» рефлексия

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық




Деңгейлік тапсырмалар бойынша бағалау

Тапсырмаларды орындау барысында барлық оқушылардың сабаққа деген белсенділіктері артады

Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар


18

Ортақ көбейткішті жақша сыртына шығару Мақсаты:


Сыни тұрғыдан ойлауды, топтық жұмыстар. Жүректен жүрекке,топтастыру,

кубизм,

Венн диаграмасы

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық




Критерийлер бойынша бағалау және өзін-өзі бағалайды.

Оқушылардың жеке қабілеттеріне қарай тапсырмалар және сұрақтар беру арқылы.

Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар


19

Ортақ көбейткішті жақша сыртына шығару

Мақсаты:

Топтық жұмысты сабақ барысында тиімді пайдалану

ББҮкестесі,топ-тастыру, түртіп алу жүйесі

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық




Критерийлер бойынша топтық және өзін-өзі бағалау.

Рефлексия арқылы білімдерін тексеру.

Оқушылардың жеке қабілеттеріне қарай тапсырмалар және сұрақтар беру арқылы.

Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар


20

Көбейтудің үлестірімділік қасиетін пайдаланып өрнектерді ықшамдау Мақсаты:

Cыни тұрғыдан ойлауды сабақ барысында тиімді пайдалану


СТО, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық




Критерийлер бойынша бағалау

Дарынды және үлгерімі төмен оқушыларды сабаққа тарту..

Дидактика

лық материал


21

Көбейтудің үлестірімділік қасиетін пайдаланып өрнектерді ықшамдау Мақсаты:

Cыни тұрғыдан ойлауды сабақ барысында тиімді пайдалану

Жабық және ашық сұрақ-жауап


СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық




Оқушылардың өзін-өзі бағалауы және топтағы мүшелерді бағалау. Рефлексия арқылы білімдеріне талдау жасау.

Дарынды және үлгерімі төмен оқушыларды сабаққа тарту. Топтық тапсырмалар беру арқылы.

Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар


ІІ тарау.

22





Көбейтудің үлестірімділік қасиетін пайдаланып өрнектерді ықшамдау Мақсаты:

Топтық жұмысты сабақ барысында тиімді ББҮкестесі,

Кубизм, семантикалық карта


СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық




Критерийлер бойынша топтар бір-бірін бағалайды және өзін-өзі бағалайды.

Топтарда рөлдерді ауыстыру арқылы, түрлі деңгейлік тапсырмалар арқылы.

Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар


23

Қосындыны табудың Гаусс әдісі Мақсаты:

Сыни тұрғыдан ойлауды, топтық жұмыстар.

5минуттық эссе

«Еркін жауап» стратегиясы

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық




Критерийлер бойынша бағалау және өзін-өзі бағалайды.

Оқушылардың жеке қабілеттеріне қарай тапсырмалар және сұрақтар беру арқылы.

Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар


24

Өзіндік жұмыс

Мақсаты:


Топтық жұмысты сабақ барысында тиімді пайдалану

ББҮкестесі,

Кубизм, семантикалық карта


СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық




Критерийлер бойынша топтық және өзін-өзі бағалау.

Рефлексия арқылы білімдерін тексеру.

Оқушылардың жеке қабілеттеріне қарай тапсырмалар және сұрақтар беру арқылы.

Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар


25

Теңдеу. Теңдеудің түбірі

Мақсаты:

Топтық, жұптық,жекелей жұмыстар

Қызығушылықты ояту

«Ой қозғау» стратегиясы

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық



Бағалау: 1.«Ой қозғау» стратегиясы» бойынша суретке салған ойларын қорғайды

2. «Бағалы зат» стр. Арқылы оқушылар анализ жасай алады

3. Мұғалімнің бақылауы арқылы топтағы жұмыс бағаланады

Бағалы зат» стратегиясы. Тапсырма: тапсырманы оқып,шығару жолын түсіндіріп беру арқылы дарынды, талантты оқушылардың жұмысы көрінеді

Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар


26

Теңдеу. Теңдеудің түбірі

Мақсаты:


Выгодский ЖАДА қолдану арқылы, диалогтік әңгімені дамыту

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

Көшбасшылық


Әр топтағы қабілетті оқушы топты және басқа топ мүшелерін бағалап отыру

Шағын топпен жұмыста оқушылар бірін-бірі оқыту,үйрету. Кері есептеу арқылы есептерді шығару

Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар


27

Теңдеу көмегімен мәтінді есептерді шығару

Мақсаты: Арифметикалық амалдардың компоненттерінің арасындағы тәуелсіздікті қолданып, теңдеулерді шығара алуы

Мәтінді есептердің мағанасын ұға алу бейімділіктері.

Мәтінді есептерді арифметикалық тәсілдермен және теңдеудің көмегімен шығара алу дағдысы


Топтық, жұптық,жекелей жұмыстар

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық



Арифметикалық амалдардың компоненттерінің арасындағы тәуелсіздікті қолданып, теңдеулерді шығара алады.

Мәтінді есептердің мағанасын ұғуға бейімделеді.

Мәтінді есептерді арифметикалық тәсілдермен және теңдеудің көмегімен шығаруға дағдыланады


Формативті бағалау. Оқушылардың берген жауаптарына байланысты топ басшысы бағалау

«Көргенімді есіме сақтаймын»-сұрақ-жауап арқылы белсенділіктерін арттыру

Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар


28

Теңдеу көмегімен мәтінді есептер шығару

Мақсаты : Мәтінді есептердің мағанасын ұға алу бейімділіктері.

Мәтінді есептерді арифметикалық тәсілдермен және теңдеудің көмегімен шығара алу дағдысы

Топтық жұмыс. Сенім және жұмыс атмосферасын қалыптастыру

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық



формула бойынша есеп шығартуды үйренеді. Мәтінді есептердің мағанасын ұға алады.Мәтінді есептерді арифметикалық тәсілдермен және теңдеудің көмегімен шығаруға дағдыланады

Блум таксономиясының деңгейлері бойынша бағалау.Формативті бағалау

Берілген тапсырмаларды (талдау, синтез) орындау барысында дарынды, таланты оқушыларды анықтау

Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар


29

Формулалар

Мақсаты: формула бойнша есеп шығартуды үйрету. Мәтінді есептердің мағанасын ұға алу бейімділіктері.

Мәтінді есептерді арифметикалық тәсілдермен және теңдеудің көмегімен шығара алу дағдысы

Жеке жұмыс

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық



формула бойынша есеп шығартуды үйренеді. Мәтінді есептердің мағанасын ұға алады.Мәтінді есептерді арифметикалық тәсілдермен және теңдеудің көмегімен шығаруға дағдыланады

Оқушылардың рефлексия арқылы білімдеріне талдау жасау.

Дарынды және үлгерімі төмен оқушыларға жеңілден қиынға ауысу тәсілі арқылы сабаққа тарту

Дидактикалық материал


30

Формулалар

Мақсаты: формула бойынша есеп шығартуды үйрету. Мәтінді есептердің мағанасын ұға алу бейімділіктері.Мәтінді есептерді арифметикалық тәсілдермен және теңдеудің көмегімен шығара алу дағдысы

Топтық жұмыс және СТО сабақ барысында тиімді пайдалану. Джигсо стратегиясын пайдалану

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық



формула бойынша есеп шығартуды үйренеді. Мәтінді есептердің мағанасын ұға алады.Мәтінді есептерді арифметикалық тәсілдермен және теңдеудің көмегімен шығаруға дағдыланады

Критерийлер бойынша топтар бір-бірін бағалайды және өзін-өзі бағалайды.

Топтарда рөлдерді ауыстыру арқылы, түрлі деңгейлік тапсырмалар арқылы.

Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар


31

Формулалар

Мақсаты: формула бойынша есеп шығартуды үйрету. Мәтінді есептердің мағанасын ұға алу бейімділіктері.Мәтінді есептерді арифметикалық тәсілдермен және теңдеудің көмегімен шығара алу дағдысы

Сыни тұрғыдан ойлауды, топтық жұмыстар. Де Бононың қалпақтары

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық



формула бойынша есеп шығартуды үйренеді. Мәтінді есептердің мағанасын ұға алады.Мәтінді есептерді арифметикалық тәсілдермен және теңдеудің көмегімен шығаруға дағдыланады

Критерийлер бойынша бағалау және өзін-өзі бағалайды.

Оқушылардың жеке қабілеттеріне қарай тапсырмалар және сұрақтар беру арқылы.

Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар


32

Қайталауға арналған жаттығулар

Мақсаты:Өтілген тақырыптардың ережелерін біліп, есептер шығару. Білімдерін тиянақтау, бекіту


Топтық жұмыстар ; Мозайка ; Тыңдайтын үшбұрыштар; Ақпараттағы ақаулық

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

Көшбасшылық

Өтілген тақырыптардың ережелерін біліп, есептер шығарады. Білімдерін жинақтайды

Басбармақ , жиынтық бағалар, рефлекция

Оқушылардың жеке қабілеттеріне қарай тапсырмалар және сұрақтар беру арқылы

Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар, электронды оқулық


33

Қайталауға арналған жаттығулар

Мақсаты: Өтілген тақырыптардың ережелерін біліп, есептер шығару. Білімдерін тиянақтау, бекіту


Топтық жұмысты сабақ барысында тиімді пайдалану

БББ кестесі

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық



Өтілген тақырыптардың ережелерін біліп, есептер шығарады. Білімдерін жинақтайды

Критерийлер бойынша топтық және өзін-өзі бағалау. Сонымен қатар жиынтық бағалау.

Рефлексия арқылы білімдерін тексеру.

Оқушылардың жеке қабілеттеріне қарай тапсырмалар және сұрақтар беру арқылы.

Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар


34

Бақылау жұмысы №2

Мақсаты: Алған білімдерін тиянақтау, жинақтау


Cыни тұрғыдан ойлауды сабақ барысында тиімді пайдалану

6 қалпақ стратегиясы

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық



Алған білімдерін тиянақтап, жинақтайды.

Оқушылардың өзін-өзі бағалауы және топтағы мүшелерді бағалау. Рефлексия арқылы білімдеріне талдау жасау.

Дарынды және үлгерімі төмен оқушыларды сабаққа тарту. Топтық тапсырмалар беру арқылы.

Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар


35

Пысықтау Мақсаты: Сараптама нәтижесінде қайталау сабақтарын жүргізе отырып,жіберілген қателелердің алдын алу

Cыни тұрғыдан ойлауды сабақ барысында тиімді пайдалану;

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық



Оқушылар білімін тексеру

Оқушылар өз білімдерін сынайды және рефлексия жасайды

Критерийлер бойынша топтық баға.

Жеке жұмыстар

Дидактикалық материал

дар


36

Бұрыш. Бұрыштың шамасы

Мақсаты: Бұрыш ұғымын түсіне алуы,транспортирдің көмегімен бұрыштың шамасын өлшей алуы,шамасы берілген бұрыштың сала алу бейімділіктері

Топпен жұмыс.

«Еске түсіру», «Ой қозғау»,

«Миға шабуыл» іскерлік.

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

Көшбасшылық

Бұрыш ұғымын түсіне алады,транспортирдің көмегімен бұрыштың шамасын өлшей алады,шамасы берілген бұрышты сала алады

Бағалау парағы бойынша топ басшысы бағалайды

В,С тобынан есептер беру

Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар


ΙΙΙ тарау. Қысқаша көбейту формуласы (25 сағат)

37

Бұрыш. Бұрыштың шамасы

Мақсаты: Транспортирдің көмегімен бұрыштың шамасын өлшей алуы,шамасы берілген бұрыштың сала алу бейімділіктері

Топтық, жұптық,жекелей жұмыстар

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық

Транспортирдің көмегімен бұрыштың шамасын өлшей алады, шамасы берілген бұрышты сала алады

Формативті бағалау. Оқушылардың берген жауаптарына байланысты топ басшысы бағалау

Жекелей, топтық, жас ерекшеліктеріне сай есептер мен сұрақтар

Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар, электронды оқулық


38

Өзіндік жұмыс. (Градустық өлшемі берілген бұрышты салу) Мақсаты: Транспортирдің көмегімен бұрыштың шамасын өлшей алуы,шамасы берілген бұрыштың сала алу бейімділіктерін арттыру

Кубизм. Топтық, жұптық, жеке жұмыс

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық

Транспортирдің көмегімен бұрыштың шамасын өлшей алады, шамасы берілген бұрыштың сала алу бейімділіктері арта түседі

Мені таң қалдырды,

Мені ойландырды, Менде сұрақ туындады-қызығушылықтарын арттыру.

Формативті бағалау. Жұлдызшалар, смайлктер беру

Оқушылардың жеке қабілеттеріне қарай тапсырмалар және сұрақтар беру арқылы

Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар


39

Бұрыштың түрлері

Мақсаты: Бұрыштың түрлерімен танысып, ережелерін білу және есептер шығара алуы

ББҮкестесі,

Кубизм, семантикалық карта


СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық

Бұрыштың түрлерімен танысып, ережелерін біледі және есептер шығара алады

Оқушылардың өзін-өзі бағалауы және топтағы мүшелерді бағалау. Рефлексия арқылы білімдеріне талдау жасау.

Дарынды және үлгерімі төмен оқушыларды сабаққа тарту. Топтық тапсырмалар беру арқылы.

Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар


40

Бұрыштың түрлері

Мақсаты : «Бұрыш», «Бұрыштың түрлері» тақырыптары бойынша алған білімдерін тиянақтау.. Есеп шығару барысында ережелерді дұрыс пайдалана отырып, есте сақтау және логикалық ойлау,талдау қабілеттерін дамыту

Топқа бөлу ; Кезбе тілші ; Жадыны дамыту мақсатында ойындар «Сериалды кім аяқтайды?»

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық

«Бұрыш», «Бұрыштың түрлері» тақырыптары бойынша алған білімдерін тиянақтайды. Есеп шығару барысында ережелерді дұрыс пайдалана отырып, есте сақтау және логикалық ойлау,талдау қабілеттері арта түседі

Жетістік критерийлері арқылы бағалау,кері әсер парағы,бағалау

Жас ерекшеліктеріне сай тапсырмалар беру

Оқулық, кеспе қағаздары


41

Шеңбер. Дөңгелек

Мақсаты: Анықтамасын және элементтерін білуі, есептер шығаруда қолдана алулары

Топтық жұмыс және СТО сабақ барысында тиімді пайдалану. Джигсо стратегиясын пайдалану

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық

Анықтамасын және элементтерін біледі, есептер шығаруда қолдана алады

Ашық журнал,жетістік баспалдағы,жиынтық баға

Топтық ,жұптық, жекелей тапсырмалар беру арқылы.

www.45 menut

Оқулық, кеспе қағаздары


42

Шеңбер. Дөңгелек

Мақсаты:

Топтық жұмыс және СТО сабақ барысында тиімді пайдалану. Джигсо стратегиясын пайдалану

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық

Анықтамасын және элементтерін біледі, есептер шығаруда қолдана алады

Ашық журнал,жетістік баспалдағы,жиынтық баға

Топтық ,жұптық, жекелей тапсырмалар беру арқылы.

www.45 menut

Оқулық, кеспе қағаздары


43

Дөңгелек сектор. Толық бұрыш

Мақсаты : Анықтамасын және элементтерін білуі.

Берілген уақыт шеңберінен аспау керектігі, практикалық тәжірибені және жіберілген қателерді талқылау мақсатында оқушылардың қызығушылықтарын ояту.

Жүректен жүрекке,топтастыру,

кубизм,

Венн диаграмасы

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық

Анықтамасын және элементтерін біледі.

Берілген уақыт шеңберінен аспау керектігін, практикалық тәжірибені және жіберілген қателерді талқылау мақсатында оқушылар қызығушылықтары оянады.

Стикерлер арқылы формативті, топ басшысының бағалауы, «Даналық ағашы» арқылы постерлерін бағалады, мұғалім бағалауы

Топтық ,жұптық, жекелей тапсырмалар беру арқылы.

Оқулық, кеспе қағаздары


44

Дөңгелек сектор. Толық бұрыш

Мақсаты : Анықтамасын және элементтерін білуі.

Алған білімдерін тиянақтау, жинақтау


Сыни тұрғыдан ойлауды, топтық жұмыстар.

5минуттық эссе

«Еркін жауап» стратегиясы

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық

Анықтамасын және элементтерін біледі.

Алған білімдерін тиянақтайды.


Оқушылардың өзін-өзі бағалауы және топтағы мүшелерді бағалау. Рефлексия арқылы білімдеріне талдау жасау

Дарынды және үлгерімі төмен оқушыларды сабаққа тарту. Топтық тапсырмалар беру арқылы.

Оқулық , интернет материалдары


45

Қайталауға арналған жаттығулар

Мақсаты : «натурал сандар және нөл саны» тарауында алған білімдерін қайталап,ережелерді еске түсіріп, есептер шығару

Жебе; Блиц –кездесу; Айналмалы бекет стратегияларын қолдану; Т кестесі

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық

«натурал сандар және нөл саны» тарауында алған білімдерін қайталайды, ережелерді еске түсіреді, есептер шығара алады

Жиынтық баға арқылы

Әр түрлі ойын тәсілдерін қолдану арқылы

Оқулық, тест материалдары, электрон

дық оқулық


46

Қайталауға арналған жаттығулар

Мақсаты: «натурал сандар және нөл саны» тарауында алған білімдерін қайталап,ережелерді еске түсіріп, есептер шығару

Мозайка ; ТВ шоу; БББ кестесі

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық

«натурал сандар және нөл саны» тарауында алған білімдерін қайталайды, ережелерді еске түсіреді, есептер шығара алады

Басбармақ , жиынтық бағалар, рефлекция

Жас ерекшеліктеріне сай тапсырмалар беру

Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар


47

Бақылау жұмысы №3

Мақсаты : Алған білімдерін тиянақтау, жинақтау

Уақыт шеңбері; Айналмалы бекет; Бірге ойлаймыз; Жалған мәлімет

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық

Алған білімдерін тиянақтап, жинақтайды

Критерийлер бойынша топтық және өзін-өзі бағалау. Сонымен қатар жиынтық бағалау.

Рефлексия арқылы білімдерін тексеру

Жекелей, топтық, жас ерекшеліктеріне сай есептер мен сұрақтар беру арқылы



48

Пысықтау

Мақсаты: Оқушылардың жіберген қателерінің алдын алу

Cыни тұрғыдан ойлауды сабақ барысында тиімді пайдалану

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық

Оқушылар жіберген қателерінің алдын алады

Формативті бағалау

Жас ерекшеліктеріне сай есептер

Дидактика

лық материал

дар


49

Натурал санның бөлгіштері. Натурал санның еселіктері.

Мақсаты: Натурал сандардың бөлгіші, еселігі,жай және құрама сандар анықтамасын, жай сандар кестесін білуі есептер шығаруда пайдалана алуы

Топтық, жұптық,жекелей жұмыстар

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық

Натурал сандардың бөлгіші, еселігі,жай және құрама сандар анықтамасын, жай сандар кестесін біледі, есептер шығаруда пайдалана алады

Формативті бағалау. Оқушылардың берген жауаптарына байланысты топ басшысы бағалау

Жекелей, топтық, жас ерекшеліктеріне сай есептер мен сұрақтар

Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар, электронды оқулық


50

Натурал санның бөлгіштері. Натурал санның еселіктері.

Мақсаты: Натурал сандардың бөлгіші, еселігі,жай және құрама сандар анықтамасын, жай сандар кестесін білуі есептер шығаруда пайдалана алуы

Кубизм. Топтық, жұптық, жеке жұмыс

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық

Натурал сандардың бөлгіші, еселігі,жай және құрама сандар анықтамасын, жай сандар кестесін біледі, есептер шығаруда пайдалана алады

Мені таң қалдырды,

Мені ойландырды, Менде сұрақ туындады-қызығушылықтарын арттыру.

Формативті бағалау. Жұлдызшалар, смайлктер беру

Оқушылардың жеке қабілеттеріне қарай тапсырмалар және сұрақтар беру арқылы

Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар


51

Натурал санның бөлгіштері. Натурал санның еселіктері.

Мақсаты: Натурал сандардың бөлгіші, еселігі,жай және құрама сандар анықтамасын, жай сандар кестесін білуі, есептер шығаруда пайдалана алуы

Топтық,жұптық жұмыс.Кітаппен жұмыс (деңгейлік тапсырмалар).Тест тапсырмаларына шолу.

Сәйкестендіру тесті

«Ой түйін» рефлексия

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық

Натурал сандардың бөлгіші, еселігі,жай және құрама сандар анықтамасын, жай сандар кестесін біледі, есептер шығаруда пайдалана алады

Оқушылардың өзін-өзі бағалауы және топтағы мүшелерді бағалау. Рефлексия арқылы білімдеріне талдау жасау.

Дарынды және үлгерімі төмен оқушыларды сабаққа тарту. Топтық тапсырмалар беру арқылы.

Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар


52

Көбейтіндінің, қосындысының және айырманың берілген санға бөлінгіштігі

Мақсаты : Бөлінгіштіктің негізгі қасиетін есептер шығаруда пайдалана алуы

Топқа бөлу ; Кезбе тілші ; Жадыны дамыту мақсатында ойындар «Сериалды кім аяқтайды?»

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық

Бөлінгіштіктің негізгі қасиетін есептер шығаруда пайдалана алады

Жетістік критерийлері арқылы бағалау,кері әсер парағы,бағалау

Жас ерекшеліктеріне сай тапсырмалар беру

Оқулық, кеспе қағаздары


53

Көбейтіндінің, қосындысының және айырманың берілген санға бөлінгіштігі

Мақсаты: Бөлінгіштіктің негізгі қасиетін есептер шығаруда пайдалана алуы

Жеке тапсырма «Ағаш»бейнесі арқылы өз ойларын қағаз бетіне түсіру, «Постер» жасау

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық

Бөлінгіштіктің негізгі қасиетін есептер шығаруда пайдалана алады

Ашық журнал,жетістік баспалдағы,жиынтық баға

Топтық ,жұптық, жекелей тапсырмалар беру арқылы.

www.45 menut

Оқулық, кеспе қағаздары


54

Жай және қүрама сандар

Мақсаты : жай және құрама сандар анықтамасын, жай сандар кестесін білуі есептер шығаруда пайдалана алуы


Топпен жұмыс.Әр топ есептер шығаруда өз қорытындысын,

талдауын жасау.Анықтамалар арқылы дәлелдеу.

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық

жай және құрама сандар анықтамасын, жай сандар кестесін біледі, есептер шығаруда пайдалана алады

Стикерлер арқылы формативті, топ басшысының бағалауы, «Даналық ағашы» арқылы постерлерін бағалады, мұғалім бағалауы

Топтық ,жұптық, жекелей тапсырмалар беру арқылы.

Оқулық, кеспе қағаздары


55

Тест

Мақсаты : Алған білімдерін тиянақтау, жинақтау

Сыни тұрғыдан ойлауды, топтық жұмыстар.

5 минуттық эссе

«Еркін жауап» стратегиясы

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық

Алған білімдерін жинақтап, тиянақтайды

Оқушылардың өзін-өзі бағалауы және топтағы мүшелерді бағалау. Рефлексия арқылы білімдеріне талдау жасау

Дарынды және үлгерімі төмен оқушыларды сабаққа тарту. Топтық тапсырмалар беру арқылы.

Оқулық , интернет материалдары


56

Бөлінгіштіктің негізгі қасиеттері. 2,5 және 10 сандарының бөлінгіштік белгілері

Мақсаты : Бөлінгіштіктің негізгі қасиетін есептер шығаруда пайдалана алуы. Жұп, тақ сандарды ажырата алуы,натурал сандардың 2, 5, 10-ға бөлінгіштік белгілерін білуі


Жұптық, топтық жұмыс. «Бірін бірі оқыту»,-«Үйрете отырып, үйренемін»-қағидасын жүзеге асыру тәсілі

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық

Бөлінгіштіктің негізгі қасиетін есептер шығаруда пайдалана алады. Жұп, тақ сандарды ажырата біледі,натурал сандардың 2, 5, 10-ға бөлінгіштік белгілерін біледі

Жиынтық баға арқылы

Әр түрлі ойын тәсілдерін қолдану арқылы

Оқулық, тест материалдары, электрон

дық оқулық








57

Бөлінгіштіктің негізгі қасиеттері. 2,5 және 10 сандарының бөлінгіштік белгілері

Мақсаты : Бөлінгіштіктің негізгі қасиетін есептер шығаруда пайдалана алуы. Жұп, тақ сандарды ажырата алуы,натурал сандардың 2, 5, 10-ға бөлінгіштік белгілерін білуі


«ЖИГСО»,

«БББ» кестесі

«Еркін жауап» стратегиясы

топтық, жұптық, дараланған жұмыс түрлері

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық



Бөлінгіштіктің негізгі қасиетін есептер шығаруда пайдалана алады. Жұп, тақ сандарды ажырата біледі,натурал сандардың 2, 5, 10-ға бөлінгіштік белгілерін біледі

«Бағдаршам»;

Бағалау критерийлері бойынша топ басшыларының және топ мүшелерінің бағалауы;

кері байланыс;

жиынтық баға

Оқушылардың жеке қабілеттеріне қарай тапсырмалар және сұрақтар беру арқылы.( 7 модульдің идеясын ұтымды пайдалана отырып)

Интернет материалда

ры және кеспе қағаздар


58

3 ке және 9-ға бөлінгіштік белгілері

Мақсаты: Берілген сандардың цифрларының қосындысына қарап,3,5-ке бөлінетінің ажырата білуі

Венн диаграммасы

Жабық және ашық сұрақ-жауап, «Радиоға қоңырау шалу » ойыны

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық



Берілген сандардың цифрларының қосындысына қарап,3,5-ке бөлінетінің ажырата біледі

Оқушылардың өзін-өзі бағалауы және топтағы мүшелерді бағалау. Рефлексия арқылы білімдеріне талдау жасау.

Дарынды және үлгерімі төмен оқушыларды сабаққа тарту. Топтық тапсырмалар беру арқылы.

Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар


59

3 ке және 9-ға бөлінгіштік белгілері

Мақсаты: Берілген сандардың цифрларының қосындысына қарап,3,5-ке бөлінетінің ажырата білуі

Де Бононың қалпақтары; Уақыт шеңбері; Ойлан-жұптас-бөліс ; БББ кестесі

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық

Берілген сандардың цифрларының қосындысына қарап,3,5-ке бөлінетінің ажырата біледі

Критерийлер бойынша топтық және өзін-өзі бағалау. Сонымен қатар жиынтық бағалау.

Рефлексия арқылы білімдерін тексеру

Дарынды және үлгерімі төмен оқушыларды сабаққа тарту. Топтық тапсырмалар беру арқылы

Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар


60

Жұп және тақ сандар

Мақсаты:

Ой қозғау. Кластер құрғызу Ситуациялық сұрақтар беру, «Түртіп алу»

«Автор орындығы»

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық


Оқушылардың өзін-өзі бағалауы және топтағы мүшелерді бағалау. Рефлексия арқылы білімдеріне талдау жасау

Оқушылардың жеке қабілеттеріне қарай тапсырмалар және сұрақтар беру арқылы

Интернет материалда

ры және кеспе қағаздар


61

Дәреже.Дәреженің негізі.

Дәреженің көрсеткіші. Мақсаты : Дәреже ұғымын білуі,жаза алуы, есептеу бейімділіктері. Негізін,дәрежесін анықтай алу

Шаттық шеңбері ; Даналық ағашы

Қар үйіндісі;

3 қадамдық сұхбат; БББ кестесі

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық

Ауызша,практикалық, есеп шығару нәтижелерін. Негізін, дәрежесін ажыра біледі

Критерийлер бойынша топтық және өзін-өзі бағалау. Сонымен қатар жиынтық бағалау.

Рефлексия арқылы білімдерін тексеру

Дарынды және үлгерімі төмен оқушыларды сабаққа тарту. Топтық тапсырмалар беру арқылы

Оқулық, суреттер, интернет материал

Дары


62

Дәреже.Дәреженің негізі.

Дәреженің көрсеткіші. Мақсаты : Дәреже ұғымын білуі,жаза алуы, есептеу бейімділіктері. Негізін,дәрежесін анықтай алу

Cыни тұрғыдан ойлауды сабақ барысында тиімді пайдалану


СТО, АКТ, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық

Ауызша,практикалық, есеп шығару нәтижелері. Негізін, дәрежесін ажыра біледі

Критерийлер бойынша бағалау

Жас ерекшеліктеріне сай етіп алу

Дидактика

лық материал


63

Натурал сандарды жай көбейткіштерге жіктеу

Мақсаты: Натурал сандарды жай көбейткіштерге жіктей білуі, жаза алу дағдысы

«ЖИГСО»,

«БББ» кестесі

-5минуттық эссе

«Еркін жауап» стратегиясы

-топтық, жұптық, дараланған жұмыс түрлері.

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық



Натурал сандарды жай көбейткіштерге жіктеу алу дағдылары қалыптасады

Критерийлер бойынша топтық және өзін-өзі бағалау. Сонымен қатар жиынтық бағалау.

Рефлексия арқылы білімдерін тексеру.

Оқушылардың жеке қабілеттеріне қарай тапсырмалар және сұрақтар беру арқылы.( 7 модульдің идеясын ұтымды пайдалана отырып)

Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар


64

Құрама сандарды жай көбейткіштерге жіктеу

Мақсаты: құрама сандарды ЖК көбейтіндісі түрінде жаза алу дағдысы

-«ЖИГСО», диалог,

-Венн диаграммасы

-Жабық және ашық сұрақ-жауап,

-«Алтын қақпа» ойыны

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық



Құрама сандарды жай көбейткіштерге жіктеу алу дағдылары қалыптасады

Оқушылардың өзін-өзі бағалауы және топтағы мүшелерді бағалау. Рефлексия арқылы білімдеріне талдау жасау.

Дарынды және үлгерімі төмен оқушыларды сабаққа тарту. Топтық тапсырмалар беру арқылы.

Оқулық, суреттер, кеспе қағаздар


65

Құрама сандарды жай көбейткіштерге жіктеу

Мақсаты: құрама сандарды ЖК көбейтіндісі түрінде жаза алу дағдысы

Семантикалық кестені толтыру;

-Мозайка жинау

-«Карусель» стратегиясы;

-Топтық, жұптық,

жекелей



СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық



Құрама сандарды жай көбейткіштерге жіктеу алу дағдылары қалыптасады

Критерийлер бойынша топтар бір-бірін бағалайды және өзін-өзі бағалайды.

Топтарда рөлдерді ауыстыру арқылы, түрлі деңгейлік тапсырмалар арқылы.

Оқулық, тест материалдары, электрон

дық оқулық


66

Ең үлкен ортақ бөлгіш. Өзара жай сандар

Мақсаты: Ең үлкен ортақ бөлгіш өзара жай сандар туралы және сандардың ЕҮОБ таба алу дағдылары

Аквариум» стратегиясы,

-«Балық аулау» стратегиясы;

-«Болжам» стратегиясы;

-Топтық, жұптық,

жекелей жұмыстар

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық



Сұрақтардың жауаптары, практикалық тапсырмаларды орындаулары

Критерийлер бойынша бағалау және өзін-өзі бағалайды.

Оқушылардың жеке қабілеттеріне қарай тапсырмалар және сұрақтар беру арқылы.

Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар


67

Ең үлкен ортақ бөлгіш. Өзара жай сандар

Мақсаты: Ең үлкен ортақ бөлгіш өзара жай сандар туралы және сандардың ЕҮОБ таба алу дағдылары

Білім тексеру

«Кубизм» әдісі.

2.Сөздік диктанты

3. Топтық жұмыс «Ең мықты математик» ойыны

Топтық жұмыс

Ойын ережесін құру

Тест жұмысы

«Бәрін білдім» ойыны

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық



СТО стратегияларын қолдану арқылы оқушылардың топпен жұмыс жасау дағдылары қалыптасады, сабаққа белсенділіктері артады.Түйінді идеяларды айта отырып,мәтінді есептердің шығару жолдарын біледі

Критерийлер бойынша топтық және өзін-өзі бағалау. Сонымен қатар жиынтық бағалау.

Рефлексия арқылы білімдерін тексеру.

Оқушылардың жеке қабілеттеріне қарай тапсырмалар және сұрақтар беру арқылы.

Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар


68

Ең кіші ортақ еселік Мақсаты: Ең кіші ортақ еселік сандар туралы білуі және сандардың ЕКОЕ таба алу дағдылары

«Миға шабуыл»

(Суреттерді қолдану) «Ой қозғау», «Сәйкесін тап»

Жұптық жұмыс

«Б-Б-Б» кестесі

«Сен маған- мен саған»

«Синквейн» әдісі


СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық




Ең кіші ортақ еселік сандар туралы біледі және сандардың ЕКОЕ таба алады

Оқушылардың өзін-өзі бағалауы және топтағы мүшелерді бағалау. Рефлексия арқылы білімдеріне талдау жасау.

Дарынды және үлгерімі төмен оқушыларды сабаққа тарту. Топтық тапсырмалар беру арқылы.

Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар


69

Ең кіші ортақ еселік Мақсаты: Ең кіші ортақ еселік сандар туралы білуі және сандардың ЕКОЕ таба алу дағдылары

Топтық жұмыс.

Сұрақ қою техникасын қолдана отырып,диалогтік қарым-қатынасқа түсу.

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық



Ең кіші ортақ еселік сандар туралы біледі және сандардың ЕКОЕ таба алады

Оқушылар сабақ қорытындылағанда «Балдық» жүйемен бағалау. Үш жұлдызша бір тілек арқылы бағалау. Бірін-бірі бағалау.

Топта әр оқушыға роль беру арқылы белсенділікті арттыру, топты реттеу, ұтымды идеяларды айту.

Оқулық, кеспе қағаздар



70

Қайталауға арналған жаттығулар

Мақсаты: Ең үлкен ортақ бөлгіш пен ең кіші ортақ еселікті табуға есептер шығара алулары

«Миға шабуыл»

«Ой қозғау»

Топтық, жұптық,жекелей жұмыстар

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық



Ең үлкен ортақ бөлгіш пен ең кіші ортақ еселікті табуға есептер шығара алады

Формативті бағалау. Оқушылардың берген жауаптарына байланысты топ басшысы бағалау

«Көргенімді есіме сақтаймын»-сұрақ-жауап арқылы белсенділіктерін арттыру

Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар


71

Бақылау жұмысы № 4 Мақсаты: Алған білімдерін тиянақтау, жинақтау

Жеке жұмыс

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық


Алған білімдерін тиянақтап, жинақтайды




Бағалау парағы бойынша топ басшысы бағалайды

Қойылған сұрақтардың деңгейіне қарай, күрделі есептер шығару арқылы оқушылардың қабілеттерін анықтау

Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар


72

Пысықтау

Мақсаты: Сараптама нәтижесінде қайталау сабақтарын жүргізе отырып,жіберілген қателелердің алдын алу

Топтық жұмыс.

«Ой қозғау»

Қосу мен азайтудың үш қасиетін топпен талдай білу

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық



Сараптама нәтижесінде қайталау сабақтарын жүргізе отырып,жіберілген қателелердің алдын алады

Ауызша сұрақтар қоя отырып, оқушылардың ой-өрісін дамыту. Формативті бағалау.

Оқыту процессінде белсенді оқыту түрлері арқылы оқушыларды тарту. Есептердің ықшамдалған нәтижесін түсіндіру

Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар


73

Жай бөлшек. Жай бөлшектерді оқу және жазу

Мақсаты: Жай бөлшектің анықтамасын білу.Жай бөлшектерді оқу және жаза білу бейімділіктері

Топтық,жұптық жұмыс.Кітаппен жұмыс (деңгейлік тапсырмалар).Тест тапсырмаларына шолу

Сәйкестендіру тесті

«Ой түйін» рефлексия

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық



Жай бөлшектің анықтамасын біледі.Жай бөлшектерді оқу және жаза біледі

Деңгейлік тапсырмалар бойынша бағалау

Тапсырмаларды орындау барысында барлық оқушылардың сабаққа деген белсенділіктері артады

Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар


74

Үлестер. Жай бөлшектер

Мақсаты:

Сыни тұрғыдан ойлауды, топтық жұмыстар. Жүректен жүрекке,топтастыру,

кубизм,

Венн диаграмасы

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық




Критерийлер бойынша бағалау және өзін-өзі бағалайды.

Оқушылардың жеке қабілеттеріне қарай тапсырмалар және сұрақтар беру арқылы.

Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар


75

Жай бөлшектің негізгі қасиеті

Мақсаты: Жай бөлшектің негізгі қасиетін есептер шығаруда қолдана алулары

Топтық жұмысты сабақ барысында тиімді пайдалану

ББҮкестесі,топ-тастыру, түртіп алу жүйесі

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық



Жай бөлшектің негізгі қасиетін есептер шығаруда қолдана алады

Критерийлер бойынша топтық және өзін-өзі бағалау.

Рефлексия арқылы білімдерін тексеру.

Оқушылардың жеке қабілеттеріне қарай тапсырмалар және сұрақтар беру арқылы.

Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар


76

Жай бөлшектің негізгі қасиеті. Жай бөлшектерді қысқарту

Мақсаты: Жай бөлшектің негізгі қасиетін есептер шығаруда қолдана алулары. Жай бөлшектерді қысқартуды үйрену

Cыни тұрғыдан ойлауды сабақ барысында тиімді пайдалану


СТО, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық



Жай бөлшектің негізгі қасиетін есептер шығаруда қолдана алады. Жай бөлшектерді қысқартуды үйренеді

Критерийлер бойынша бағалау

Дарынды және үлгерімі төмен оқушыларды сабаққа тарту..

Дидактика

лық материал


77

Жай бөлшектің негізгі қасиеті. Жай бөлшектерді қысқарту

Мақсаты: Жай бөлшектің негізгі қасиетін есептер шығаруда қолдана алулары. Жай бөлшектерді қысқартуды үйрену

Cыни тұрғыдан ойлауды сабақ барысында тиімді пайдалану

Жабық және ашық сұрақ-жауап


СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық



Жай бөлшектің негізгі қасиетін есептер шығаруда қолдана алады. Жай бөлшектерді қысқартуды үйренеді

Оқушылардың өзін-өзі бағалауы және топтағы мүшелерді бағалау. Рефлексия арқылы білімдеріне талдау жасау.

Дарынды және үлгерімі төмен оқушыларды сабаққа тарту. Топтық тапсырмалар беру арқылы.

Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар


78





Бөлшектердің теңдігі Мақсаты: Оқушыларға жай бөлшектің негізгі қасиеті, бөлшектердің теңдігі туралы барынша толық ақпарат беру.

Топтық жұмысты сабақ барысында тиімді ББҮкестесі,

Кубизм, семантикалық карта


СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық



Оқушылар топпен жұмыс жасай біледі, мұқияттылыққа, жылдамдыққа, математикалық тілде сауатты сөйлеуге тәрбиеленеді. Бөлшектердің теңдігі туралы барынша толық ақпарат алады.

Критерийлер бойынша топтар бір-бірін бағалайды және өзін-өзі бағалайды.

Топтарда рөлдерді ауыстыру арқылы, түрлі деңгейлік тапсырмалар арқылы.

Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар


79

Дұрыс бөлшектер. Бұрыс бөлшектер.

Мақсаты: Дұрыс және бұрыс бөлшектер ұғымдарының мағанасын түсінулері.

Сыни тұрғыдан ойлауды, топтық жұмыстар.

5минуттық эссе

«Еркін жауап» стратегиясы

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық



Дұрыс және бұрыс бөлшектер ұғымдарының мағанасын түсінеді және жаза біледі

Критерийлер бойынша бағалау және өзін-өзі бағалайды.

Оқушылардың жеке қабілеттеріне қарай тапсырмалар және сұрақтар беру арқылы.

Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар


80

Дұрыс бөлшектер. Бұрыс бөлшектер.

Мақсаты: Дұрыс және бұрыс бөлшектер ұғымдарының мағанасын түсінулері

Топтық жұмысты сабақ барысында тиімді пайдалану

ББҮкестесі,

Кубизм, семантикалық карта


СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық



СТО стратегияларын қолдану арқылы оқушылардың топпен жұмыс жасау дағдылары қалыптасады, сабаққа белсенділіктері артады.Түйінді идеяларды айта отырып,мәтінді есептердің шығару жолдарын біледі

Критерийлер бойынша топтық және өзін-өзі бағалау.

Рефлексия арқылы білімдерін тексеру.

Оқушылардың жеке қабілеттеріне қарай тапсырмалар және сұрақтар беру арқылы.

Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар


81

Жай бөлшектерге есептер шығару

Мақсаты: Дұрыс және бұрыс бөлшектер ұғымдарының мағанасын түсіне отырып, есеп шығару дағдылары

Топтық, жұптық,жекелей жұмыстар

Қызығушылықты ояту

«Ой қозғау» стратегиясы

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық

СТО стратегияларын қолдану арқылы оқушылардың топпен жұмыс жасау дағдылары қалыптасады, сабаққа белсенділіктері артады.Түйінді идеяларды айта отырып,мәтінді есептердің шығару жолдарын біледі

Бағалау: 1.«Ой қозғау» стратегиясы» бойынша суретке салған ойларын қорғайды

2. «Бағалы зат» стр. Арқылы оқушылар анализ жасай алады

3. Мұғалімнің бақылауы арқылы топтағы жұмыс бағаланады

Бағалы зат» стратегиясы. Тапсырма: тапсырманы оқып,шығару жолын түсіндіріп беру арқылы дарынды, талантты оқушылардың жұмысы көрінеді

Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар


82

Аралас сандар

Мақсаты: Оқушыларға аралас сандар туралы жалпы түсінік беру;


Выгодский ЖАДА қолдану арқылы, диалогтік әңгімені дамыту

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

Көшбасшылық

Бұрыс бөлшекті аралас сан түрінде жаза білуге үйренеді және аралас санды бұрыс бөлшек түрінде жаза білуге үйренеді

Әр топтағы қабілетті оқушы топты және басқа топ мүшелерін бағалап отыру

Шағын топпен жұмыста оқушылар бірін-бірі оқыту,үйрету. Кері есептеу арқылы есептерді шығару

Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар


83

Аралас сандар.Аралас санның бүтін және бөлшек бөліктері

Мақсаты: Оқушыларға аралас сандар туралы жалпы түсінік беру.Бүтін және бөлшек бөліктерін ажырата білу


Топтық, жұптық,жекелей жұмыстар

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық



Оқушыларға аралас сандар туралы жалпы түсінік алады.Бүтін және бөлшек бөліктерін ажырата біледі


Формативті бағалау. Оқушылардың берген жауаптарына байланысты топ басшысы бағалау

«Көргенімді есіме сақтаймын»-сұрақ-жауап арқылы белсенділіктерін арттыру

Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар


84

Аралас сандарға есептер шығару

Мақсаты:Аралас сандарға арифметикалық амалдарды қолдану

Топтық жұмыс. Сенім және жұмыс атмосферасын қалыптастыру

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық



Аралас сандарға арифметикалық амалдарды қолданып, есептер шығара алады

Блум таксономиясының деңгейлері бойынша бағалау.Формативті бағалау

Берілген тапсырмаларды (талдау, синтез) орындау барысында дарынды, таланты оқушыларды анықтау

Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар


85

Бұрыс бөлшекті аралас санға айналдыру

Мақсаты: Бұрыс бөлшекті аралас санға және аралас санды бұрыс бөлшекке айналдыра алу бейімділіктері

Топтық жұмыс және СТО сабақ барысында тиімді пайдалану. Джигсо стратегиясын пайдалану

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық



Бұрыс бөлшекті аралас санға және аралас санды бұрыс бөлшекке айналдыра алады

Оқушылардың рефлексия арқылы білімдеріне талдау жасау.

Дарынды және үлгерімі төмен оқушыларға жеңілден қиынға ауысу тәсілі арқылы сабаққа тарту

Дидактикалық материал


86

Аралас санды бұрыс бөлшек түрінде жазу

Мақсаты: Бұрыс бөлшекті аралас санға және аралас санды бұрыс бөлшекке айналдыра алу бейімділіктері

Топтық жұмыс және СТО сабақ барысында тиімді пайдалану. Джигсо стратегиясын пайдалану

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық



Бұрыс бөлшекті аралас санға және аралас санды бұрыс бөлшекке айналдыра алады

Критерийлер бойынша топтар бір-бірін бағалайды және өзін-өзі бағалайды.

Топтарда рөлдерді ауыстыру арқылы, түрлі деңгейлік тапсырмалар арқылы.

Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар


87

Координаталық сәуле. Жай бөлшекті координаталық сәуледе кескіндеу

Мақсаты: Координаталық сәуледе жай бөлшектерді кескіндей алулары

Сыни тұрғыдан ойлауды, топтық жұмыстар. Де Бононың қалпақтары

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық



Координаталық сәуледе жай бөлшектерді кескіндей алады

Критерийлер бойынша бағалау және өзін-өзі бағалайды.

Оқушылардың жеке қабілеттеріне қарай тапсырмалар және сұрақтар беру арқылы.

Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар


88

Аралас сандарға координаталық сәуледе кескіндеу

Мақсаты: Координаталық сәуледе бөлшектер мен аралас сандарды кескіндей алулары

Топтық жұмыстар ; Мозайка ; Тыңдайтын үшбұрыштар; Ақпараттағы ақаулық

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

Көшбасшылық

Координаталық сәуледе бөлшектер мен аралас сандарды кескіндей алады

Басбармақ , жиынтық бағалар, рефлекция

Оқушылардың жеке қабілеттеріне қарай тапсырмалар және сұрақтар беру арқылы

Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар, электронды оқулық


89

Жай бөлшектерді ең кіші ортақ бөлімге келтіру

Мақсаты: Оқушыларға жай бөлшектер тарауын қайталай

отырып, жай бөлшектерді ең кіші ортақ бөлімге келтіру ережелерін меңгерту, есеп шығара білуге үйрету.

Тақырыптың негізгі идеясын ашу.

Топтық жұмысты сабақ барысында тиімді пайдалану

БББ кестесі

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық



Оқушылар жай бөлшектер тарауын қайталай

отырып, жай бөлшектерді ең кіші ортақ бөлімге келтіру ережелерін меңгереді, есеп шығара білуге үйренеді.


Критерийлер бойынша топтық және өзін-өзі бағалау. Сонымен қатар жиынтық бағалау.

Рефлексия арқылы білімдерін тексеру.

Оқушылардың жеке қабілеттеріне қарай тапсырмалар және сұрақтар беру арқылы.

Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар


90

Жай бөлшектерді ең кіші ортақ бөлімге келтіру

Мақсаты: Оқушыларға жай бөлшектер тарауын қайталай

отырып, жай бөлшектерді ең кіші ортақ бөлімге келтіру ережелерін меңгерту, есеп шығара білуге үйрету.

Тақырыптың негізгі идеясын ашу.


Cыни тұрғыдан ойлауды сабақ барысында тиімді пайдалану

6 қалпақ стратегиясы

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық



Оқушылар жай бөлшектер тарауын қайталай

отырып, жай бөлшектерді ең кіші ортақ бөлімге келтіру ережелерін меңгереді, есеп шығара білуге үйренеді.


Оқушылардың өзін-өзі бағалауы және топтағы мүшелерді бағалау. Рефлексия арқылы білімдеріне талдау жасау.

Дарынды және үлгерімі төмен оқушыларды сабаққа тарту. Топтық тапсырмалар беру арқылы.

Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар


91

Жай бөлшектерді ең кіші ортақ бөлімге келтіру

Мақсаты: Оқушыларға жай бөлшектер тарауын қайталай

отырып, жай бөлшектерді ең кіші ортақ бөлімге келтіру ережелерін меңгерту, есеп шығара білуге үйрету.

Тақырыптың негізгі идеясын ашу.


Cыни тұрғыдан ойлауды сабақ барысында тиімді пайдалану;

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық



Оқушылар жай бөлшектер тарауын қайталай

отырып, жай бөлшектерді ең кіші ортақ бөлімге келтіру ережелерін меңгереді, есеп шығара білуге үйренеді.


Критерийлер бойынша топтық баға.

Жеке жұмыстар

Дидактикалық материал

дар


92

Жай бөлшектерді салыстыру

Мақсаты: Жай бөлшектерді салыстыру ережесін білу. Оқушыларға тақырыпты меңгерту. Ережелерді есептер шығару барысында қолдана білу дағдысын қалыптастыру.


Топпен жұмыс.

«Еске түсіру», «Ой қозғау»,

«Миға шабуыл» іскерлік.

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

Көшбасшылық

Жай бөлшектерді салыстыру ережесін біледі. Тақырыпты меңгереді. Ережелерді есептер шығару барысында қолдана білу дағдысын қалыптасады.

Бағалау парағы бойынша топ басшысы бағалайды

В,С тобынан есептер беру

Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар


93

Аралас сандарды салыстыру

Мақсаты: аралас сандарды салыстыру ережесін білу. Оқушыларға тақырыпты меңгерту.Ережелерді есептер шығару барысында қолдана білу дағдысын қалыптастыру.


Топтық, жұптық,жекелей жұмыстар

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық

Аралас сандарды салыстыру ережесін біледі.Тақырыпты меңгереді.Ережелерді есептер шығару барысында қолдана білу дағдысы қалыптасады

Формативті бағалау. Оқушылардың берген жауаптарына байланысты топ басшысы бағалау

Жекелей, топтық, жас ерекшеліктеріне сай есептер мен сұрақтар

Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар, электронды оқулық


94

Бақылау жұмысы №5

Мақсаты: Алған білімдерін тиянақтау, жинақтау

Кубизм. Топтық, жұптық, жеке жұмыс

СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық

Алған білімдерін тиянақтап, жинақтайды

Мені таң қалдырды,

Мені ойландырды, Менде сұрақ туындады-қызығушылықтарын арттыру.

Формативті бағалау. Жұлдызшалар, смайлктер беру

Оқушылардың жеке қабілеттеріне қарай тапсырмалар және сұрақтар беру арқылы

Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар


95

Пысықтау

Мақсаты: Сараптама нәтижесінде қайталау сабақтарын жүргізе отырып,жіберілген қателелердің алдын алу

ББҮкестесі,

Кубизм, семантикалық карта


СТО, АКТ, Диалог, бағалау, дарынды оқушы, жас ерекшелік,

көшбасшылық

Сараптама нәтижесінде қайталау сабақтарын жүргізе отырып,жіберілген қателелердің алдын алады

Оқушылардың өзін-өзі бағалауы және топтағы мүшелерді бағалау. Рефлексия арқылы білімдеріне талдау жасау.

Дарынды және үлгерімі төмен оқушыларды сабаққа тарту. Топтық тапсырмалар беру арқылы.

Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар