Сабақ : Қазақ тілі Сабақтың тақырыбы: 1.8 Ең суық аймақтар | Мектеп: « М.Дауленов ат.МИ» КММ |
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Жексенова А |
Сынып: 7 | Қатысқандар: | Қатыспағандар: |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | 7.ӘТН2.Сөйлеу тіліндегі интонация, кідіріс, логикалық екпіннің мәнін түсініп қолдану |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар орындай алады: мәтінді кідіріс қоя отырып,оқи алады. |
Оқушылардың көпшілігі орындай алады:Мәтінге сүйене отырып,негізгі ойды анықтай алады. |
Кейбір оқушылар орындай алады: Шығармашылықпен жұмыс жасай алады. |
Тілдік мақсат | Оқушылар орындай алады: Мәтінді оқи алады,түсінеді,сұрақтарға жауап береді |
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:Антарктика,температура,суық аймақ |
Диалог құруға/шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер:суық аймақ,күн сәулесі,ауа температурасы |
Талқылауға арналған сұрақтар: Ең суық аймақты білесіңдер ме?Неліктен ол аймақтар суық? |
Ишара:мақұлдау |
Алдыңғы оқу | Қыс түсті |
Жоспар |
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар |
Сабақтың басы | Топқа бөлу «Жыл мезгілдері» әдісімен топқа бөліну «Ыстық орындық» әдісімен үй тапсырмасын тексеру 30-бет.6-тапсырмасы | қима қағаздар |
Сабақтың ортасы | 1-тапсырма «Оқы, ойлан, талқыла» әдісі.Мәтінді түсініп оқу. Дескриптор: Мәтінді түсініп оқиды. Қысқаша сипаттап береді. –Деңгейлік тапсырма А. А-тапсырмасы Дескриптор: 1.Азатжолдағы жуан,жіңішке буындыларды анықтайды. 2. Бөлек топтап жазады. В. Ә-тапсырмасы Дескриптор: 1.Сөздерді буынға бөліп жазады 2.Буын түрлерін анықтайды С. Б-тапсырмасы Дескриптор: 1.Буын үндестігіне бағынатын, бағынбайтын сөздерді анықтайды 2.Себебін түсіндіреді 2-тапсырма «Сергіту» 3-тапсырма «Кім жылдам?» Дескриптор: 1.Сұрақтарды оқиды 2.Сұрақтарға дұрыс,мысал келтіре отырып жауап береді | Қ.б “Үш шапалақ» әдісі  Қ.б “ Бас бармақ»әдісі 32-бет,3-тапсырма 33-бет 7-тапсырма |
Сабақтың соңы | Кері байланыс «Кезбе тілші» Үй тапсырмасы: 32-бет,6-тапсырма Рефлексия: «Үш сөзбен» | |
Қосымша ақпарат |
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? | Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыс – денсаулық және қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі) |
«Сергіту» «Түртіп алу» «Кім жылдам?» | Сөйлеу тіліндегі интонация, кідіріс, логикалық екпіннің мәнін түсініп қолданады. | Тарих, әдебиет, әдеп. Адамгершілік құндылық |
Рефлексия Сабақ мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті,қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? | |
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты): 1. 2.Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1. 2. Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім? | |