СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Самопознание на казахском

Категория: Всем учителям

Нажмите, чтобы узнать подробности

Самопознание на казахском языке

Өзін-өзі тану қазақша

Просмотр содержимого документа
«Самопознание на казахском»

Өзiн-өзi тану сабағының жоспары


Тақырып: ___Жер-Ана

Құндылық: Қиянат жасамау

Қасиеттері: жақсылық жасау, қамқорлық, Жер-Ананы аялау

Мұғалім: Ақбар Л.Б.

Сыныбы: 4


Сабақтың мақсаты:


  • «Жер-ана» туралы айта отырып, қиянат жасамау кұндылығының мәнін ашу.


Сабақтың міндеттері:


  • Оқушыларға жердің адам өміріндегі маңыздылығын түсіндіру;

  • Оқушылардың жерге жақсылық жасайтын қасиеттерін дамыту;

  • Оқушыларды әрқашан көмектесу арқылы жерге қамқорлық жасауға тәрбиелеу.


Ресурстар:



Сабақтың барысы:


  1. Ұйымдастыру кезеңi.

  2. 5 «Т»

Тәртіп

Талап

Тыныштық

Тазалық

Татулық

Оқушыларды топқа бөлу. Тыныштық сәтi.


  1. Үй тапсырмасын тексеру.

Сиқырлы сандықша арқылы үй тапсырмаларының сұрақтарын тарату. «Өлең жұмбақтардың шешуін тауып, табиғт мезгілдеріне сай қандай қамқорлық жасауға болатынын айтып беріңдер».

«Серпілген сауал» әдісі арқылы өткен тақырыпты қорытындылау.















«Сиқырлы сандықша»



«Серпілген сауал» әдісі

Әңгiмелеу (сұхбаттасу).

Көктем иісі

Э. Шим


  • Бала көктем иісін қалай сезінді?

  • «Көктемнің иісі» деген ұғымды қалай түсінесіңдер?




Оқулықпен жұмыс

Дәйексөз. «Адасқан әріптер» әдісі


Баптағанға – жер жомарт

Халық мақалы

  • Халық мақалынан нені аңғаруға болады?

  • Жер-ананың бізге берген сыйларын айтып беріңдер?



«Адасқан әріптер» әдісі

Шығармашылық жұмыс. (Топпен жұмыс). «Мозайка» әдісі.

Әр топқа мозайкалар арқылы суреттер тарату, мозайкалады бір-біріне құрастыру арқылы, суреттің мәнін ашу. Ашылған сурет арқылы оқушылар өз ойын айту.

«Бас бармақ» әдісі арқылы оқушылар бір-бірін бағалау.



«Мозайка» әдісі

Топпен ән айту.

«Дауысыңнан айналайын»


Өлеңін жазған: Ш. Сариев

Әнін жазған: В. Питерцев



Аудиожазба

Бейнетаспа

Үй тапсырмасы

«Туған жердей жер болмас...» эссе



Соңғы тыныштық сәтi

Баяу әуен қойылады. Оқушылар денесін, басын тік ұстап, көзін жұмып отырады.

Мұғалім жәй дауыспен:

«Бүгінгі сабақтан игерген, жақсы қасиеттерді есімізге түсіріп, жүрегімізге сақтайық, «қиянат жасамау», «қиянат жасамау бүкіл әлемге».




Аудиотаспа (баяу әуен)