СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Збережемо нашу планету

Нажмите, чтобы узнать подробности

Виховна година на тему: "Збережемо нашу планету". Розвивати уявлення школярів про загрозу екологічної катастрофи та проблеми охорони природи, виховувати  відповідальне , дбайливе ставлення до довкілля.

Просмотр содержимого документа
«Збережемо нашу планету»

Виховна година на тему: « Збережемо нашу планету».

Мета: розвивати уявлення школярів про загрозу екологічної катастрофи та проблеми охорони природи планети Земля; виховувати відповідальне, дбайливе й бережливе ставлення до довкілля; формувати екологчну свідомість.

Обладнання: глобус, малюнки землі, річок, дерев, аудіозаписи.

ХІД ЗАХОДУ

1.Організаційний момент

Людина, я звертаюся до тебе

Від імені матусеньки –землі

Не ображай природу ти, не треба

Інакше не минуєм ми біди.

Так, час новий, настав прогрес

А для природи- справжній стрес

Дерева гинуть і ліси

А у воді – нема прозорої краси.

Тож зупинись, людино, схаменись

Стань ти природі другом, як колись

Сам не руйнуй, цінуй, оберігай

Свій мальовничий, рідний край.

О. М. Шамардіна

Учитель: Діти, як вам здається, про що цей вірш?(відповіді дітей)

2. Розкриття теми заняття.

Все, що нас оточує і не зроблене руками людини-природа. Природа –це наш безцінний скарб. Вона дає людині все необхідне для життя: їжу, воду, повітря. Природа є джерелом натхнення для письменників, художників, письменників, композиторів. Недарма її називають ненькою. Всі ми діти природи, та не всі однаково добрі до неї. Природа потребує постійної уваги, турботи, охорони. Ми повинні берегти природу, охороняти її багатство. Сьогодні ми з вами про це і поговоримо.

Учень:

Усіх людей ми закликаєм:

Нащадкам збережіть природу,

Її степи, ліси, джерельну воду,

Дерева не рубайте, не вбивайте звіра,

І у природі буде хай довіра,

Що не заподієте ви зла їй,

Своїй колисці, матері своїй.

Учень:

Щоб зберегти природу , потрібно її знати і любити.

Учень:

Будь до природи уважним, і вона тобі віддячить.

Учень:

Пам’ятай! Людина - частина Природи. Знищуємо природу- знищуємо самих себе.

Учень:

Дерево, трава, і квітка, й птахи

Не завжди зуміють захиститись.

Якщо будуть знищені вони-

На планеті ми залишимось одні.

Учитель:

Ми захоплюємось красою і багатством своєї планети. Але Земля не тільки велична і могутня: вона ще й дуже вразлива та тендітна. Вона, як і будь-який живий організм, здатна бути кволою і хворою. Від того, як буде почуватися наша домівка, залежить наше майбутнє і майбутнє наступних поколінь, які житимуть на Землі.

3. Подання нових знань.

Сьогодні ми спробуємо розібратися в тому, що загрожує земному довкіллю, як можна допомогти Землі. Для цього ми здійснимо мандрівку різними куточками нашої планети і познайомимось з тими, хто допомагає Землі, а хто шкодить.

Ви знаєте, що дерева вважають легенями нашої планети. А легені –життєво важливий орган. Згадайте, коли у вас хворіли легені – тоді ви кашляли, дихати було важко. Так і наша планета, діти, страждає , коли завдають шкоди її легеням. А робиться це часто: щороку люди для своїх потреб вирубують мільйони гектарів лісу. І земля , позбавлена своїх зелених помічників , вже не може впоратися з очисткою атмосфери, повітря. До того ж , повітря страждає від того, що його постійно забруднюють виробництва. Вам доводилось бачити труби підприємств? Що йде з них прямо у повітря? (відповіді дітей). Завдають шкоди повітрю й вихлопні гази транспорту.

У результаті такої діяльності чимало видів квітів, дерев, тварин та птахів узагалі зникли з лиця землі. Ось так людям довелося задуматися про те, до чого призводять їх руйнівні справи. І тоді на світ з’явилася Червона книга, до якої занесені рослини і тварини , що перебувають під загрозою зникнення.

Учень:

Невже в майбутньому на світі

Не будуть квітнуть дивні квіти?

Конвалії, фіалки ніжні,

І вісник березня-підсніжник?

Учень:

Невже ми більше не побачим,

Як сон-трава росою плаче?

Троянда степу, квітка мрії

Жар-цвітом землю не зігріє?

Ми всі –господарі природи

Тож збережемо її вроду!

Учень:

Все на землі, все треба берегти,

І птаха, й звіра, і оту тварину,

Не чванься тим, що цар природи ти,

Бо, врешті, ти – лише її частина.

Землю називають блакитною планетою, адже більшу площу її займає вода-океан. А в океані теж своя природа. Хто в ньому живе?(відповіді дітей). Світовий океан теж наражається на небезпеку, забруднення та шкоду: промислових риб виловлюють, туди зливають багато промислових відходів. Забруднюють води Землі і судна, кораблі, викидаючи в них згубні рештки палива. А ріки страждають ще більше. Мабуть, багато хто з вас пам’ятає мультфільм про те, як Крокодил Гена та Чебурашка натрапили на забруднену річку. Від чого ця річка стала брудною? Як намагалися герої казки врятувати річку?(відповіді дітей).

Продовжте прислів’я:

Без води(не туди і не сюди).

Лід і вода(брат і сестра).

Скільки лід не лежатиме(а розтаватиме).

Весна багата(водою).

А зараз завдання.(на дошці картинки рослин, будівлі, книги, риби, квіти, тощо) і краплина води. З’єднайте з краплиною, те кому вона потрібна.

А зараз ми розгадаємо кросворд і подивимось, яке слово у нас вийде(природа).

  1. Це веселий ранній птах, називається він(шпак).

  2. За вікном сніжок, піднялася віхола, та не страшно птахові, що сидить під стріхою(горобець).

  3. Хитра кума сліди замела(лисиця).

  4. Вправні будівельники майструють дашок із соснових голок(мурахи).

  5. Я найперша квітка в гаю, синім цвітом зацвітаю.(пролісок)

  6. Влітку наїдається, взимку відсипається(ведмідь)

  7. Білі дзвіночки висять, гойдаються , як вони називаються?(конвалія).

То який найдорожчий скарб у світі.???



А зараз ми пограємо у гру «Скажи навпаки»

Забрудни річку-(почистити річку), зрубати дерево-(посадити дерево), зірвати квітку –(виростити квітку), розкидати сміття –(прибрати сміття), стріляти птахів –(підгодовувати птахів), нищити природу-(охороняти природу).

Діти, ви молодці, гарно впорались .

А я пропоную ще одну гру «Фантазія».

Діти вибирають одну із карток з зображенням об’єкта живої природи і уявивши себе ним, звернутися до людей зі своїми проханнями. Наприклад:

Я –їжачок. Я хочу жити у чистому лісі, у якому немає сміття. Не залишайте сміття у лісі! Якщо ви мене знайдете, не турбуйте, не несіть додому, не мучте. Я дика тваринка, а не домашня, мене не слід тримати в неволі.

Так можна зробити з деревом, квіткою, рибою, птахом тощо.

Підсумок заняття

Сьогодні Земля потерпає від недбалого ставлення її часто байдужих господарів – людей. Давайте ж звернемо увагу на здоров’я нашої планети, доки не пізно. Зробимо це негайно, бо інакше, завтра для світу тварин, рослин і для нас самих може не настати.

Учень:

Квіти хай квітнуть, співають пташки,

Хай всіх привітно стрічають стежки.

Кожна стежина в майбутнє веде-

Там радість і щастя чекають тебе.