СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Мамырбекова Айнұр Ардаққызы

Нажмите, чтобы узнать подробности

М.О.Әуезов атындағы педагогикалық колледжінің 2 курс студенті

Просмотр содержимого документа
«Мамырбекова Айнұр Ардаққызы»



Пән: Әдебиеттік оқу

Күні:29.04.2020

Сынып: 2 «б»


Машықкердіңң аты-жөні: Мамырбекова Айнұр

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Асқар Тоқмағамбетов «Бидай мен қаңбақ»

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

(оқу бағдарламасына сілтеме)

  • Автор туралы мағлұматтар алуы тиіс

  • Өлеңнің негізгі идеясын таба алуы тиіс

  • Өлеңнің қай түріне жататынын анықтай білуі тиіс

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: Өлеңді дауыстап оқи алады

Бидай мен қаңбақ жайында ақпарат біледі

Көптеген оқушылар: Өлеңнің мазмұның өз бетімен түсінеді

Адам бойындағы қасиеттерді ажырата алады

Кейбір оқушылар: Дәңді-дақылдардың пайдасы жөнінде өз ойын айта алады.

Бағалау критерийлері

  • мәтіннің тақырыбын анықтай алады, негізгі ойды табады.

  • шығармашылыққа негізделген сұрақтар қою және жауап беру.

  • берілген тақырып бойынша ой қорыту жасай алады.

Құндылықтарды дарыту

Оқуға, білімге деген қызығушылығын арттырып, еңбекке баулу.

Жеке және топта жұмыс жасай алу, ынтымақтастыққа баулу.

Пәнаралық байланыстар

Дүниетану

АКТ қолдану дағдылары

Интернет-ресурстар

.

Топқа бөлуге арналған парақшалар, интерактивті тақта, жұмыс дәптері, қалам мен түрлі түсті қарындаш, стикер,постер, кері байланыс парағы т.б

Алдыңғы білім


Сабақтың барысы

Сабақтың

жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

3 мин








5 мин

Ұйымдастыру:

Оқушылармен амандасу,түгендеу,сабаққа қатысуы дайындығын тексеру,топтарға бөлу.

Психологиялық ахуал:

«Ауа-райының құбылыстары»психологиялық тренинг өткізу

Күн бұлттанды-қолдарын көтеріп қозғалту күн күркіреді-аяқтарын тарсылдату,найзағай ойнады-көздерін ашып-жұму,жаңбыр сіркіреді-партаның бетін сытырлату,күн ашылды-қолдарын шапалақтау.

Жаңа сабаққа дайындық:

«Атқосшы мен арба»әдісі арқылы өтілген материалдарды еске түсіру

1)Қазақтың бас ақыны-Абай Құнанбаев

2)Өлең не туралы? Күзгі табиғат,тіршілік туралы

3)Екінші шумағын есіне түсір-жауап береді

4)Күз туралы қандай ақындар өлең жазған?Еске түсір



Суреттер,стикерлер




Интерактивті тақта





Сұрақтарға жауап береді

Сабақтың ортасы

22мин
























Жаңа сабақты түсіндіру:

Ребусты шешу арқылы жаңа тақырыпты шығару

  • Бидай дегеніміз не?

  • Қаңбақ дегеніміз не?

«Фотошеру»бидай,қаңбақ туралы анықтама

Қаңбақ-жабайы өсімдік.Оның тамыры топыраққа әлсіз бекиді.Оны мал жемейді отқа да жақпайды.Қаңбақ желмен жарысып көшіп жүреді.

Дескриптор. Ойлау қабілеттерін дамыта алады, ребусты шешіп,сұраққа жауап бере алады.

Өлеңнің авторы жайында қысқаша мағлұмат беріледі

Жұппен жұмыс

1-ші жұп мысалды бір-бірімен бөлісе отырып,мәнерлеп,дауыстап оқиды.

2-ші жұп:Бидай мен Қаңбаққа мінездеме беру.

3-ші жұп: «Т кестесі» Адамның бойындағы жағымды,жағымсыз қасиеттерді бөліп жазу.

4-ші жұп: «Серпілген сауалдар»

Мысалды оқи отырып,бірнеше сұрақтар дайындайды

Дескриптор. Өзара жұптасып жұмыс жасай алады, тақырыпты түсінгендерін, мағынасын айта алады, берілген тапсырмаларды орындай алады.

Сергіту сәті: Видеороликтен қайталап ән айтамыз


Топтық жұмыс

1-топ:«Бидай мен қаңбақ»рөлге бөліп оқу

2-топ: «Ас атасы-нан» тақырыбында нанның дастарханға қалай келетінің сызба арқылы көрсету.

3-топ:Бидай,қаңбақ сөздеріне жұмбақ құрастыру

4-топ:Нанға байланысты тыйым сөздер жазу

Дескриптор. Оқушылар топ бойынша ұжымдасып жұмыс жасай алады, тапсырмаларды қиындықсыз оңай,әрі тез орындай алады.





Интерактивті тақта




Вф










https://youtu.be/744V_ESD7-Y




Плакат,маркерлер қолданву


Бидайдың бойындағы қасиет сенің бойында бар ма?

Ия болса,неліктен?

Жоқ болса,неліктен?



Сабақтың соңы

3 мин

Рефлексия

Оқушылардың жұмысын бағалау,әр тапсырмалар бойынша топтарды, жеке оқушыларды бағалау

Топтар бір-бірін бағалайды.

«Идеялар себетің толтыру»

Бүгінгі алған білімдерін стикерге жазып толтырады.

Үйге тапсырма:

Өлеңді жаттап келу, автор туралы қосымша ақпарат іздейді.


















.

https://cloud.mail.ru/public/5ESA/rLvV1Bmq5 презентация