Топтар | 175 | 174 | | «ҚТК-да өндірісті ұйымдастыру» |
Күні | | | | |
«Бекітемін»
Директордың ОІ
жөніндегі орынбасары
_________________Ұябаева Г.Ж.
«____»___________2015 ж.
САБАҚ ЖОСПАРЫ № 20,21
Пән «ҚТК-да өндірісті ұйымдастыру»
Сабақтың тақырыбы Кондитерлік цех. Жартылай өнімдер мен кондитерлік өнімдерді сақтау
Сабақтың мақсаты:
Оқыту мақсаты оқушыларды кондитерлік цехтың ұйымдастырылуы, онда жүргізілетін технологиялық процесстердің түрлерімен, жабдықтарымен, салқын және ыстық бөлімшелерде жұмыс орындарын ұйымдастыру түрімен таныстыру
Дамыту мақсаты Кәсіптік бағдар бағытында оқушылардың ғылыми көзқарастарын дамыту
Тәрбиелік мәні Оқушыларды жартылай өнімдерден тағам дайындауда құрал- жабдықтарға ұқыптылықпен қарауға, үнемділікке тәрбиелеу
Сабақтың түрі _ Жаңа білімді қалыптастыру
Сабақтың дидактикалық қамтамасыз етілуі Оқулықтар, бейнефильм, альбомдар
САБАҚТЫҢ ӨТІЛУІ
1. Ұйымдастыру сәті 3 мин _Сәлемдесу, түгендеу
2. Өтілген тақырып бойынша оқушылардың білімін тексеру 15 мин
1. Салқын цех цех деген не?
2. Жалпы кәсіпорындар қаншаға бөлінеді?
3. Жұмыс орнын деген не?
4. Салқын цехта неге ерекше мән беру керек?
3. Жаңа материалды түсіндіру 45 мин
1. Жалпы сипаттама
2. Ұн кондитерлік бұйымдарды дайындаудың технологиялық процесі
3. Осы цехқа кіретін бөлмелер құрамы
4. Цехта қолданылатын құрал-жабдықтар
5. Кондитерлік бұйымдарды сақтау мерзімдері
6. Цехта еңбекті ұйымдастыру
4. Жаңа материалды бекіту 7 мин
1. Конд.цехтар қалай жіктеледі?
2. Конд.цех қалай жұмыс істейді?
3. Технологиялық процесстер қандай сатылардан тұрады?
4. Цех құрамына қандай бөлмелер кіреді?
5. Цехта қолданылатын құрал-жабдықтар
6. Кондитерлік бұйымдарды сақтау мерзімдері
7. Кондитерге қандай талаптар қойылады?
5. Оқушының өзіндік жұмысы 10 мин
Қамырды дозалау бойынша жұмыс орнынының схемасын сызу
6. Қорытындылау 2 мин
Баға қою
7. Үй тапсырмасын беру туралы мәлімет кезеңі 1 мин
Негізгі әдебиет бойынша 240 – 258 беттерден сабаққа дайындалу
8. Рефлексия кезеңі 1 мин
Білім беру тапсырмалары:
Оқушылардың өзіңіздің эмоционалдық көңіл-күйіңізге, қызметіңізге қатысты рефлекстерін тудырту, оқушы мен оқытушы арасындағы өзара әрекеттесу.
Сабақ кезеңінің мазмұны:
Оқушылардың рефлекстері бойынша байланыс.
«Ал, сабақ қалай өтті?»
Оқытушы ______________________ Кокимбекова Г.Д.
Кондитерлік цех
Сабақ жоспары:
1. Жалпы сипаттама
2. Ұн кондитерлік бұйымдарды дайындаудың технологиялық процесі
3. Осы цехқа кіретін бөлмелер құрамы
4. Цехта қолданылатын құрал-жабдықтар
5. Кондитерлік бұйымдарды сақтау мерзімдері
6. Цехта еңбекті ұйымдастыру