Күні / Дата /Date | Сынып / Класс / Grade 6 | Пән / Предмет / Subject Қазақ тілі | Мұғалім / Учитель/ Teacher Хасанова С.М |
Тақырыбы / Тема / Theme Мен және менің досым |
Мақсаты / Цель / Objective Сөйлесім әрекетінің түрлеріне сай оқушыны тілдік білім негізінде түсінікті сөйлеу, сауатты жазу әрекеттерін арттыру. Оқушыларға жалпы достық туралы толық түсінік бере отырып, өз ойын айтуға үйрету. Тақырып мазмұнында білімдерін толықтыру. |
Күтілетін нәтиже/ Ожидаемый результат/ Еxpected result |
Сабақтың түрі/ тип урока / typeofthelesson жаңа сабақ |
Түрі мен әдістері/Формы и методы / formsandmethods Сұрақ-жауап, ой қозғау, шығармашылық жұмыс, топтық, жеке |
Полилингвалдік компонет Дос-друг-friend Достық-дружба-friendship Тату-дружный-friendly Құрбы-свертник-peer Мінез-характер-character |
Көрнекіліктер/ Оборудование /resources постер, түрлі-түсті қағаздар, маркерлер, тапсырмалар |
Кезең / Этап / Stage | Мұғалімнің іс-әрекеті / Действияучителя /Teacher’s activity | Оқушының іс-әрекеті / Действияучащегося / Student’s activity |
Ұйымдастыру Организационный Organization | Сәлеметсіңдер ме! Оқушыларды түгендеу
«Жүрек жылуы» тренингін ұйымдастыру. Үш оқушы тақтаға шақыру.. Топ құру. | Балалар үш тілде амандасады. Сәлеметсіздер ме! Здравствуйте ! Good morning! Оқушылар шеңберге тұрып бір-біріне жақсы тілектер айтады. Үш оқушы өздері оқушыны таңдап үш топ құрылады. |
Жаңа сабақты игеру Изучение нового материала learn | Интерактивті тақтадан суреттер көрсету арқылы миға шабуыл жасау.     Дос деген кім? Дос қандай болу керек? «Микрафон» деген айдармен сұрақтарға ретімен жауап бере беруге болады. Мүмкін болса, оқушыларға шынайы микрафон ұсынуға да болады. Сенің досың бар ма? Оның аты кім? Ол неше жаста? Ол нешінші сыныпта оқиды? Ол қандай дос? Ол нені жақсы көреді? 1. Сөздікпен жұмыс. А) Мұғалім интерактивті тақтадан тақырыпқа қатысты жаңа сөздердің суреттерімен таныстырады. Дос-друг-friend Достық-дружба-friendship Тату-дружный-friendly Құрбы-свертник-peer Мінез-характер-character 2. Мәтінмен жұмыс . Үш оқушы ортаға шығып роль бойынша оқиды. | Оқушылар суреттер арқылы өз ойларын ортаға салады. Дос қандай болу керек деген сұрақтарға жауап береді. Микрофонды қолдарына ұстап сұрақтарға жауап береді. Қысқаша өз досы туралы әңгімелейді. Ағылшын тілінде осы сұрақтарға мүмкін болса жауап беруге тырысады. Аудармасын оқушылар өздері айтады.Оларды оқиды, оқушыларға қайталатады. Оқушылар топ ішінде сөз тіркесін, 2 сөйлем құрастырып жазады. І Топ берілген сұрақтарға жауап берді. 3 сұрақ ІІТоп сөздіктің көмегімен мәтінді аударады. 3 сөз тіркесіне аудармасын сұрап өту: адал дос, досы көп, дос табу қиын. ІІІ.Топ мәтіннің мазмұнын айтады. 3 сөйлемнен тұратын мәтін мазмұнын айту. |
Сабақты бекіту Закрепит знаний Controlandself-test | Жазылым. Оқушыны дұрыс, сауатты жазуға дағдыландыру үшін тапсырманы орындатады.Атау септікті қайталау. ЕРЕЖЕНІ еске түсіру сурет арқылы қайталау. КІМ? НЕ?  | Тапсырманы орындайды : Кім? Не? Сұрақтарына жауап беретін сөздерді бөліп жазу. Берілген суретпен әңгіме құру.Топ алдында қорғау. |
Рефлексия Рефлексия reflection | Балалар, бүгінгі сабақ ұнады ма? Не ұнамады? Өз ойларыңда стикерге жазып, мына суреттердің тұсына іліп қойыңдар. | : бәрі түсінікті, маған ұнады. : маған ұнады, бірақ сұрағым бар. : маған ұнаған жоқ, түсініксіз Өздері таңдап алған суреттің астына стикерлерін жабыстырады |
Үй тапсырмасы Домашнее задание Hometask | «Менің досым қандай?»тақырыбына эссе жазу. | Күнделіктеріне жазып алады. |
Бағалау Оценивание Assessment | Бағалау парақтары бойынша суммативті баға қою. | Топ басшылары өз топ мүшелерін бағалайды. |