Күні / Дата /Date | Сынып / Класс / Grade 6 | Пән / Предмет / Subject Қазақ тілі | Мұғалім / Учитель/ Teacher Хасанова С.М |
Тақырыбы / Тема / Theme Менің елімнің ақшасы |
Мақсаты / Цель / Objective Теңге туралы мәлімет беру. Тақырып бойынша оқушылардың білімдерін кеңейту, грамматикалық мәліметтерді қолдануын ұйымдастыру Оқылым, айтылым және жазылым дағдыларын қалыптастыру , ойлау, есте сақтау қабілеттерін дамыту. |
Күтілетін нәтиже/ Ожидаемый результат/ Еxpected result Теңге туралы мәлімет алады. Сөз тіркесін , сөйлем құрастырады. Жаңа сөздерді меңгереді. суреттер, слайдтар, тапсырмалар, компьютер түсіндірме,сұрақ-жауап,ойын түрінде тапсырмалар орындау |
Сабақтың түрі/ тип урока / typeofthelesson жаңа сабақ |
Түрі мен әдістері/Формы и методы / formsandmethods Сұрақ-жауап, ой қозғау, шығармашылық жұмыс, топтық, жеке |
Полилингвалдік компонет Ақша-деньги- money Ұлттық-национальный- national Мемлекет-государство- the state Байлық-богатство- wealth Тәуелсіз-независимый-independent |
Көрнекіліктер/ Оборудование /resources суреттер, слайдтар, тапсырмалар, компьютер |
Кезең / Этап / Stage | Мұғалімнің іс-әрекеті / Действияучителя /Teacher’s activity | Оқушының іс-әрекеті / Действияучащегося / Student’s activity |
Ұйымдастыру Организационный Organization | Сәлеметсіңдер ме! Оқушыларды түгендеу
«Шаттық шеңбер» тренингі | Балалар үш тілде амандасады. Сәлеметсіздер ме! Здравствуйте ! Good morning! Оқушылар шеңберге тұрып бір-біріне жақсы тілектер айтады. |
Үй тапсырмасын тексеру/ проверка домашнего задания/ checking homework | Өзге ұлттардың валюталарын атау. |  |
Жаңа сабақты игеру Изучение нового материала learn | Топтарға бөлу. Ақша түрлеріне суреттері арқылы бөлінеді 1-тапсырма. Мәтінмен жұмыс. ПОСТЕР Ұлттық валюта – теңге 1-топ. Қазақстан Республикасы – егеменді, тәуелсіз демократиялық мемлекет. Оның өз Ата Заңы, мемлекеттік рәміздері, ұлттық валютасы бар. Тәуелсіздік алған елдің ең бірінші айрықша белгісі – ұлттық валюта. Ол – Қазақстан Республикасы көлемінде пайдаланылатын заңды төлем құралы. Ақша – асыл қазына, халық байлығы. 2-тапсырма. Сөйлемдердің дұрыс, бұрыстығынын анықтандар дұрыс бұрыс 3-тапсырма. Сөйлемдерді ретімен орналастыр. | Теңге -доллар-рубль Мәтін бойынша постер құрады. 1 Қазақстан валютасы басқа елден әкелінеді. 2 Ақша – халық байлығы. 3 Теңгеде 6-ға жуық құпия белгі бар. 4 Ұлттық теңге дербес ел болғанымыздың белгісі? 5 Ұлттық валютамыздың дизайнын жасаушы авторлық топтың жетекшісі Шәкен Ниязбеков. 6 Тиыннан теңге құралады. 7 Ұлттық валютамыз 1991 жылы 16 желтоқсанда айналымға енді.
|
Сергіту кезеңі Физминутка visminda | Оқушылар шеңберге тұрып, бастаушы белгісімен шапалақ қ ұрады. | Ой сергітеді,шашағандары басылады |
Сабақты бекіту Закрепит знаний Controlandself-test | 5-тапсырма. Домино әдісі Сөйлемдер құрастыру | Әр топқа сөздер беріледі. Оқушылар сөздерден сөйлем құрастырады. |
Рефлексия Рефлексия reflection | Сабақты қорытындылау. | Смайликтерді өзі қалаған нұсқаға жабыстырады  |
Үй тапсырмасы Домашнее задание Hometask | Шағын шығарма жазу.
| 1. Егер сенің ақшаң көп болса, не істер едің? 2. Сен ақшаны орынды жұмсай аласың ба? 3. Ақшаны көп табу үшін не істеу керек? . |
Бағалау Оценивание Assessment | Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау Үш тілде қоштасу сау болыңыз! | Бағалау парақшасын толтырады. Сау болыңыз! До свидания! goodbye |