СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Открытый урок по НВП на теме «Жарықшақты қол гранаталары » (10-класс)

Категория: Физкультура

Нажмите, чтобы узнать подробности

Жарықшақты қол гранаталары

Жарықшақты қол гранаталары

Жарықшақты қол гранаталары

Просмотр содержимого документа
«Открытый урок по НВП на теме «Жарықшақты қол гранаталары » (10-класс)»

111 М.Маметова атындағы жалпы орта білім беретін мектеп



Ашық сабақ


Тақырып:

Жарықшақты қол гранаталары

АӘД пәні мұғалімі: Сухраб Эргашев



«Бекiтемiн» Сабақ № 12

Мектеп директоры:______________А.Ниязов


Сабақтың тақарыбы

Жарықшақты қол гранаталары

Күні: 10 . 10 . 2019

Мұғалімнің аты-жөні: Эргашев С.Р.

Сынып: 10 « А.Б»

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабаққа негізделген оқу мақсаттары:

Оқушыларды Жарықшақты қол гранаталарының (РГД-5, РГН, Ф-1, РГО) арналу мақсаты, ұрыстық қасиеттері мен құрылымы, ұрыстық қасиеттері, гранатаның және тұтандырғышының құрылысы гранатаны лақтыру кезіндегі бөлшектері мен механизмдерінің жұмысы, гранатаны лақтыруға дайындау тәртібімен таныстыру.


Сабақ мақсаттары:


Барлық оқушылар: жарықшақты қол гранаталарының (РГД-5, РГН, Ф-1, РГО) арналу мақсаты, гранатаны лақтыруға дайындау тәртібін біледі

Оқушылардың басым бөлігі: Жарықшақты қол гранаталарының арналу мақсаты, ұрыстық қасиеттері мен құрылымы, ұрыстық қасиеттері, гранатаны лақтыруға дайындау тәртібін біледі.

Кейбір оқушылар: Жарықшақты қол гранаталарының арналу мақсаты, ұрыстық қасиеттері мен құрылымы, ұрыстық қасиеттері, гранатаның және тұтандырғышының құрылысы гранатаны лақтыру кезіндегі бөлшектері мен механизмдерінің жұмысы, гранатаны лақтыруға дайындау тәртібін біледі.


Тілдік мақсат



Оқушылар: Бейнелеу, талқылау және көрсету арқылы өзінің АӘТД бойынша түсінігін көрсетеді.

Негізгі сөздер мен тіркестер: Жарықшақтар, тұтандырғыш.

Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: айтылы-мын жақсарту ауызша сөйлеу дағдылары дамиды, сұрақтар қоя алады.

Талқылауға арналған тармақтар: топтарға бөлініп берілген тапсырмаларды талқылайды.

Жазылым бойынша ұсыныстар: эссе


Алдыңғы тақырып

Калашников автоматын атысқа дайындау

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар мен (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)


Ресурстар

Басталуы

5 минут


Взвод командирі оқушыларды сапқа тұрғызады, оқытушыға рапорт береді, амандасу, түгендеу, оқушылардың сырт көрінісін тексеру.

АӘТД кабинеті



Ортасы

30 минут



1. Презентация көрсету. 25 минут

Жарықшақты қол гранаталарының (РГД-5, РГН, Ф-1, РГО) арналу мақсаты, ұрыстық қасиеттері мен құрылымы. Ұрыстық қасиеттері, гранатаның және тұтандырғышының құрылысы. Гранатаны лақтыру кезіндегі бөлшектері мен механизмдерінің жұмысы, гранатаны лақтыруға дайындау.

2. Постер қорғау . 5 минут

Плакат,маркер, постер, түрлі түсті қағаздар, таныстырылым.

Аяқталуы

5 минут

Рефлексия

1.Нені білемін?

2.Нені білдім?

3.Нені білгімкеледі?





Стикерлер, макеттер, практикалық оқу жаттығу орындары

Қосымша ақпарат

Саралау – Сіз қосымша

көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіру қалай жоспарлайсыз?

Бағалау- оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ –мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс


- үлгерімі төмен оқушыларға ЖАДА ұйымдастыру арқылы деңгейлік тапсырмалар беремін.

- Қабілеті жоғары оқушыларға жоғары дәрежелі сұрақтар қоямын.

  • Табыс критерийлері

  • Бағалау критерийлері

  • Бірін-бірі бағалау

  • Өзін-өзі бағалау

  • Бағалау парақшалары

  • Кері байланыс

Оқушылардың ойлау қабілетін, ой-өрісін дамыту.

Оқушыларды өз-бетінше ізденуге, бағалауға, адамгершілікке тәрбиелеу.


Рефлексия

Сабақ/ оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болы ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.


Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеру)?

1: ______________________________________________________________________________

2: ______________________________________________________________________________

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеру)?

1: ______________________________________________________________________________

2: ______________________________________________________________________________

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетінен не білдім?

_________________________________________________________________________________

_________________________________________________________________________________




AӘТД мұғалім-ұйымдастырушысы________________/ Эргашев С.Р.