СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Реформация себептері

Нажмите, чтобы узнать подробности

Реформацияның ұғымын, әртүрлі елдердегі реформацияның ерекшеліктерін, Германия және өзге еуропалық елдер үшін реформацияның салдарларын білу

Барлығы: Реформацияның себептерін біледі.

Көпшілігі: 16 ғасырдағы Еуропа елдерінің жалпы жағдайын сипаттай алады.

Кейбіреулері: 15-16ғасырдағы католик шіркеуінің Германиядағы ықпалы жайлы біледі.

Просмотр содержимого документа
«Реформация себептері»


Пәні: Дүние жүзі тарихы

Мектеп: №13 ОМ

Уақыты: 26.04.18.

Мұғалімнің аты-жөні: Айдарова Д.Л.

Сынып: 7ә,ә1

Қатысқан оқушылар саны: Қатыспаған оқушылар саны:

Бөлім 7.4В: Реформация

Сабақтың тақырыбы: Мартин Лютердің Виттенберг қаласындағы наразылығы Еуропаны қалай өзгертті?

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

7.2.1.1 – адамның дүниетанымы мен қоғамдық өмірдегі дін рөлінің өзгеру себептерін анықтау;

7.2.1.2 – тарихи процестердің контекстінде «гуманизм», «реформация», «протестантизм», «лютеранство», «кальвинизм», «контрреформация», «кезуиттер ордені» ұғымдарын түсіндіру




Сабақ мақсаттары

Реформацияның ұғымын, әртүрлі елдердегі реформацияның ерекшеліктерін, Германия және өзге еуропалық елдер үшін реформацияның салдарларын білу

Барлығы: Реформацияның себептерін біледі.

Көпшілігі: 16 ғасырдағы Еуропа елдерінің жалпы жағдайын сипаттай алады.

Кейбіреулері: 15-16ғасырдағы католик шіркеуінің Германиядағы ықпалы жайлы біледі.

Пәндік лексика және терминология

Реформация, протестант, католик, гуманизм, Римдік-католитикалық шіркеу,

Алдағы білім

Оқушылар бұл бөлімдегі ислам дінінің таралауы мен крест жорықтары туралы оқығаннан кейін­ діннің түрлі таралу жолдары мен бұл әрекеттерге қатысты түрлі реакциялар туралы білімдерін толықтыра алады.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет



Сабақтың басы

5 мин



Жамандық қайдан туар, тілден туар,

Әркім де ғақыл болса, тілін буар.

Шығарсаң бір жаман сөз сен аузыңнан,

Артыңнан айдаһар боп сені қуар.


Мәшһүр Жүсіп Көпеев

Қайталау: Өткен тақырыптар бойынша сұрақтар.

Қытайдың қандай жетістігі бар?

Үндістанның қандай жетістігі бар?

Түрік мелекетінде мәдениеттің қандай салалары дамыды?

Сабақтың актуалдылығы.

Мақсат қою.

Сабақтың критерийлерін жариялау.


Психологиялық дайындық





Бағалау.талқылау, дұрыс, дұрыс емес.

Сабақтың ортасы

30 мин



5 мин






15 мин








8 мин







Жаңа сабақ түсіндіру.


Терминдермен жұмыс. Дәптерге жазу.

«Реформация»

«протестанизм»

«Алтын булла»

«индульгенция»






«Алтын булла» бойынша тірек сызба сызу.











Барлығы орындайды

Мағынасына бару. Өз ойын жеткізу.






Топтық жұмыс.

Шағын топтар

Топтар бірін-бірі бағалайды.





Қ.Б.Қосылу, қосылмау

Түсіндіру.

Сабақтың соңы

5

Сабақ қорытындысын шығару.

Рефлексия:Сабақтың тақырыбының ең маңызды сәттерін 3 сөйлеммен мазмұндаңыз (жеке)

Үй тапсырмасы: Реформация тақырыбын қайталау(терминдер, даталар)