СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Розробка уроку математики за темою: " Усне додавання трицифрових чисел. Розширена задача на зведення до одиниці"

Нажмите, чтобы узнать подробности

Розгорнутий план-конспект уроку математики містить різноманітні види роботи над задачею, цікаві завдання на різних етапах уроку  для вдосконалення обчислювальних навичок.

Просмотр содержимого документа
«Розробка уроку математики за темою: " Усне додавання трицифрових чисел. Розширена задача на зведення до одиниці"»

Тема : Усне додавання трицифрових чисел.

Розширена задача на зведення до

одиниці.

Мета: Ознайомити учнів із додаванням

трицифрових чисел виду 520+340.

Формувати вміння розв’язувати

розширені задачі на зведення до одиниці.

Вдосконалювати обчислювальні навички.

Розвивати мислення.

Виховувати уважність.

Зміст уроку:

  1. Організаційний момент.

  2. Повідомлення теми і мети уроку.

  3. Перевірка домашнього завдання.

  • Як, використавши переставний закон додавання, легко і швидко розв’язати

ці приклади?

500+40+200+50= 700+ 90=790

200+20+700+30= 900+50=950

300+50+20+600= 900+70=970

10+70+800+100= 900+ 80=980 (70+400)+(200+20)= 600+90=690

  • А якщо я об’єднаю доданки так, чи зможемо ми розв’язати цей приклад?

  • Завдання нашого уроку буде знайти способи розв’язання прикладів такого виду.


  1. Усна лічба.

  1. Гра «Незнайко». Знайди і виправ помилки.

400+500=700 20+50=30 900+90=909

500+200=700 60+70=90 30+600=900

400+200=500 20+70=90 500+20=520

  1. Гра «Встав пропущене число».

200 + □ = 500 600+□=670

20+40+500 = □ □ +30=230

400+80+200 = □ 800+90+□=890

  1. Гра «Найрозумніший».

  • Чи знаєте ви яке дерево дає плоди лише 1 раз за все життя?

Дізнаєтесь коли розважите ланцюжок прикладів. Відповіддю буде число, яке стоїть біля назви цього дерева.

100+ 300+50-400-30+500+340=?


  1. Вивчення нового матеріалу.

Розглянемо способи розв’язання цього прикладу.

  1. 520 + 340 = 500+20+300+40= 500+300+ 20+40=860

Це спосіб порозрядного додавання. Правило в підручнику.

  1. 520+ 340 = 520+ 300+40 = 820+40=860

Це спосіб додавання по чистинах.

  1. 520+ 340= 52дес. + 34дес. = 86дес. = 860

Це спосіб укрупнення розрядних одиниць до десятків.

Так яке дерево дає плоди лише раз за життя?


  1. Первинне закріплення.

Пояснення розв’язання прикладу 250+710 =960 різними способами.


Розв’яжемо приклади № 494 на стор.77 ( 1-4 прикл. з коментуванням, 5-8 с.р.)

350+410=760 330+120=450

140+320=460 650+110=760

710+ 150=860 320+320=640

400 - 1==399 395+1= 396


  1. Розв’язання задач.

Задача № 495

Ознайомлення з умовою задачі.

Повторення умови і складання короткого запису умови задачі.

Береза - 150 років

Сосна - ?, на 220 років довше

Липа - ?, на 20 років довше

  • Проста це задача чи складена? Чому?

  • Про що дізнаємося спочатку? Як?

  • Про що дізнаємось в 2 дії? Як?

Запис розв’язання задачі.


Усне розв’язання задачі. Коротка умова на дошці.


За 7 днів хлопчик прочитав 35 сторінок книжки. По скільки сторінок хлопчик читав щодня, якщо читав щодня однакову кількість сторінок.


За 1 день К-ть днів К-ть стор.

? стор. 7днів 35стор.

  • Проста чи складена ця задача? Розв’яжіть її.

  • Змініть запитання, щоб задача стала складеною.


Задача № 496

Читання умови задачі. Повторення умови і заповнення таблиці.

  • Скільки запитань в задачі? Як називаються такі задачі? ( складені)

  • Чи зможемо дати відповідь на запитання задачі? Чому?

  • Складемо план розв’язання задачі. Яке буде перше запитання?


  1. Скільки парасольок ремонтувала майстерня за 1 день спочатку? Як?

42:6 = 7 (п.) – за 1 день


  1. Скільки парасольок стала ремонтувати майстерня за 1 день потім? Як?


7+2 = 9(п.) – за 1 день потім


  1. Скільки парасольок відремонтує майстерня за 3 дні? Як?


9 * 3 = 27(п.) – за 3 дні


Користуючись планом і блок-схемою запишіть розв’язання задачі.


Додаткове запитання: за скільки днів майстерня відремонтує 45 парасольок?


  1. Підсумок уроку.


Сьогодні на уроці ми знайшли способи додавання круглих тризначних чисел

Знайдіть правильну відповідь до виразу

830

630 + 210 = ? 420

840


Молодці!