Саба?ты? ма?саты: Жыл?ы малыны? ?рісі, тіршілік таби?атымен, ?адір-?асиетімен таныстыру. Хал?ымызды? ?азіргі кезде де ?мір с?руіні? негізгі к?зі болып отыр?ан т?рт т?лік мал?а деген, соны? ішінде жыл?ы малына деген д?рыс к?з?арас ?алыптастыру. Е?бекс?йгіштікке баулу.
П?наралы? байланыс: Д?ниетану.
Саба?ты? к?рнекілігі: суреттер, слайд, С.М??анов портреті ж?не т.с.с.
Саба?ты? барысы:
- ?йымдастыру психологиялы? дайынды?
Жабыр?ауды білмейміз.
Жал?аулы?ты с?ймейміз,
Біз талантты жас ?лан
?лгі аламыз жа?сыдан
Топ?а б?лу
С?йг?лік, Т?лпар, Ар?ыма?
Просмотр содержимого документа
«С.М??анов "Жыл?ы" 4-сынып»
Сабақтың тақырыбы: С.Мұқанов «Жылқы»
Сабақтың мақсаты: Жылқы малының өрісі, тіршілік табиғатымен, қадір-қасиетімен таныстыру. Халқымыздың қазіргі кезде де өмір сүруінің негізгі көзі болып отырған төрт түлік малға деген, соның ішінде жылқы малына деген дұрыс көзқарас қалыптастыру. Еңбексүйгіштікке баулу.
Пәнаралық байланыс: Дүниетану.
Сабақтың көрнекілігі: суреттер, слайд, С.Мұқанов портреті және т.с.с.
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру психологиялық дайындық
Жабырқауды білмейміз.
Жалқаулықты сүймейміз,
Біз талантты жас ұлан
Үлгі аламыз жақсыдан
Топқа бөлу
Сәйгүлік, Тұлпар, Арғымақ

Жаңа сабақ. Сабақтың мақсатымен, тақырыбымен, авторымен таныстыру.

Оқулықпен жұмыс. Insert стратегиясы бойынша жаңа материалды меңгерту Әңгімені іштей оқып шығу. Мәтінмен жұмыс кезінде мынадай белгі қоясыңдар:
1. Егер оқып отырған ақпарат таныс болса V қанат белгісін
2. Егер оқып отырған ақпарат таныс болмаса “-” (алу) белгісін
3. Егер алынған ақпарат жаңа, бұрын естімеген болса, онда “+” (қосу) белгісін
4. Егер ақпарат таң қалдырса “?” (сұрақ) белгісін
Сөздікпен жұмыс.



Сергіту сәті
. Жылқы малының жасына қарай атауларын айтып шығу

Жылқының пайдасы жөнінде пікірін дәлелдеп, айтып шығу.
/- сәйгүлік. Жылқы суретін салу
//- Тұлпар. Семантикалық карта
///- Арғымақ. “Жылқының сүті-шекер, еті- бал” эссе жазу




Бүгінгі өткен сабақтан қандай әсер алдыңдар? Қандай сезімде болдың? Сені таңқалдырған жайт болды ма?.
Сабақты қорытындылау: Балалар, бүгін төрт түлік малдың ішінде жылқы малының ерекше қасиетімен таныстық. 
Пікір ағашына сабақтан алған әсерін ілу. Қызыл-керемет
Көк-жақсы
Сары-қанағаттанарлық
Үй тапсырмасы: Әңгімені оқу. Әңгіменің соңында берілген тапсырманың суретін салып, жылқының жасына қарай атауларын жазып келу.
Бағалау. Бағалау парағы. Өзін-өзі,топтық баға,мұғалім бағасы
| Сиыр | Ешкі | Қой | Жылқы | Түйе |
Ойсылқара | | | | | |
Зеңгі баба | | | | | |
Қамбар ата | | | | | |
Сексек ата | | | | | |
Шопан ата | | | | | |
| Сиыр | Ешкі | Қой | Жылқы | Түйе |
Ойсылқара | | | | | |
Зеңгі баба | | | | | |
Қамбар ата | | | | | |
Сексек ата | | | | | |
Шопан ата | | | | | |
| Сиыр | Ешкі | Қой | Жылқы | Түйе |
Ойсылқара | | | | | |
Зеңгі баба | | | | | |
Қамбар ата | | | | | |
Сексек ата | | | | | |
Шопан ата | | | | | |
| Сиыр | Ешкі | Қой | Жылқы | Түйе |
Ойсылқара | | | | | |
Зеңгі баба | | | | | |
Қамбар ата | | | | | |
Сексек ата | | | | | |
Шопан ата | | | | | |
| Сиыр | Ешкі | Қой | Жылқы | Түйе |
Ойсылқара | | | | | |
Зеңгі баба | | | | | |
Қамбар ата | | | | | |
Сексек ата | | | | | |
Шопан ата | | | | | |
1.Әңгімеде жылқының
аналық мейірімі туралы
не айтылады?
2.Жылқының адамға
қандай пайдасы бар
деп ойлайсың?
3.Батырлар жырындағы
жылқының қасиеттерін
есіңе түсір.
4.Әңгімені оқып шыққан-
да қандай сезімде болдың?
5. Сені таңғалдырған
жайт болды ма?
6. Өзің үйде не үшін
пайдаланасың?
Ба5алау |
Білемін | Білгім келеді | Үйрендім |
| | |
Аты- жөні: |
Білемін | Білгім келеді | Үйрендім |
| | |
Аты- жөні: |
Білемін | Білгім келеді | Үйрендім |
| | |
Аты- жөні: |
Білемін | Білгім келеді | Үйрендім |
| | |
6