СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Сабақ жоспары "Менің отбасым. М дыбысы мен әрпі"

Нажмите, чтобы узнать подробности

Күні:20.11.2017ж

Сынып: 1

Қатысқандар саны: 12

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Менің отбасым. М дыбысы мен әрпі.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

1.7 Тыңдалған материал бойынша өз пікірін айту 

1.8 Берілген тақырыпқа  әңгіме құрап айту

1.9 Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту

Сабақтың мақсаттары

Барлығы: Жаңа білімді меңгереді.

Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.

Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады.

Жетістік критерийлері

Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.

Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады.

Құндылықтарды дарыту

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыс

Өнер, ана тілі сабағы

АКТ қолдану дағдылары

Аудиожазба , таныстырылым.

Тілдік құзыреттілік

М дыбысы мен әрпі.

Просмотр содержимого документа
«Сабақ жоспары "Менің отбасым. М дыбысы мен әрпі"»

Күні:21.11.2017 жыл

Сынып: 1

Қатысқандар саны: 12

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Менің отбасым. М дыбысы мен әрпі.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

1.7 Тыңдалған материал бойынша өз пікірін айту

1.8 Берілген тақырыпқа әңгіме құрап айту

1.9 Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту

Сабақтың мақсаттары

Барлығы:Жаңа білімді меңгереді.

Көбі:Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.

Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады.

Жетістік критерийлері

Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.

Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады.

Құндылықтарды дарыту

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыс

Өнер, ана тілі сабағы

АКТ қолдану дағдылары

Аудиожазба , таныстырылым.

Тілдік құзыреттілік

М дыбысы мен әрпі.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру


Қуанамын менде

Қуанасың сенде

Қуанамыз достарым

Арайлап атқан күнге! 


(Атқосшы мен арба әдісі)

- Балалар дыбыс дегеніміз не? (дыбысты естиміз)

- Әріп дегеніміз не? (көреміз, жазамыз)

- Дыбыс нешеге бөлінеді? (екіге)

- Дұрыс қандай? (дауысты, дауыссыз)

-Сөйлемдегі сөздер қалай жазылады? (бөлек-бөлек)

-Сөйлем қандай сөзден басталып жазылады? (бас әріптен)

- Өткен іс - әрекетте біз қандай дыбыспен таныстық?

(М әрпі)

-Дұрыс бүгін М әрпін жалғастырамыз

ҚБ басбармақ арқылы бағалау


Шаттық шебері




Қорап,кеспе қағаз




Сабақтың ортасы

Постер құру








Жұптық жұмыс

«Көршіңмен сырлас» әдісі

№1 Сызбаның және сөздердің көмегімен өз атаң туралы «оқы».

«Сөз айт, тез айт»әдісі

1топ сызбаға керекті сөздерді табу,сөйлемді құрау.

Мынау - атам. Оны... аты - . Ол -

Атамды .

2.топ : Атаның суретін салу

ҚБ смайлик арқылы бағалау


№2 Оқылым.

Мата Марал алма мал адам маса томар шама мол Марат Арман ал алма отыр отырма сула сулама

ҚБ жұлдызша арқылы бағалау


Таныстырылым, оқулықпен жұмыс


Сергіту сәті

Тереңдет ойыңды,

Тiк ұста бойыңды.

Құстарға ұсайық,

Қалықтап ұшайық.

Шық алға оң қанат,

Шық алға сол қанат,

Шаршаған кездерде

Қонайық жорғалап.

/Б.Бөрiбаев/

Сергіту сәтіне арналған жинақ

Қызықты тапсырма

Аяқталуы


«Қалың және жұқа сұрақтар» әдісі 

Малтатас.

Алмас, Алмат, Марат суда малтыды. Олар судан онннан астам тас алды.

-Мынау –малтатас , - деді Алмас.Алмат тастарды санады. Балалар малтатас туралы кімге айтты?

ҚБ фигура арқылы бағалау

Оқулық, дәптерлер.


Сабақтың соңы

2 минут


Рефлексия


Смайликтің

суреттері

Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?


  • Тыңдалған материал бойынша өз пікірін айту

  • Берілген тақырыпқа әңгіме құрап айту

  • Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту

Пәнаралық байланыс

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
АКТ
Құндылықтармен байланыс (тәрбие)

Қолдау көрсету.

Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.


Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы)


Өнер, ана тілі сабағы

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.