СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Сабақ жоспары "Бүкіләлемдік желі-ғаламтор"

Категория: Прочее

Нажмите, чтобы узнать подробности

7 сыныпқа қазақ тілі пәніне арналған  қысқа мерзімді  сабақ жоспары

Просмотр содержимого документа
«Сабақ жоспары "Бүкіләлемдік желі-ғаламтор"»

Қысқа мерзімді жоспар

Сабақ : Қазақ тілі

Сабақтың тақырыбы: 6.1.Бүкіләлемдік желі-ғаламтор.Шақ ұғымы.Шақ туралы түсінік.

Мектеп: « М.Дауленов ат.МИ» КММ


Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Жексенова А

Сынып: 7

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

7.4.4.1.Етістіктің шақ түрлерін тілдесім барысында қолдану

7.1.1.1.Мәтін үзінділерін тыңдай отырып,оқиғаның дамуы мен аяқталуын болжау

Сабақ мақсаттары



Барлық оқушылар орындай алады: ғаламтор туралы мәтінмен танысып, шақ ұғымын түсінеді.

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді,мәтін ішінен етістіктің шақтарын табады.

Кейбір оқушылар орындай алады: ғаламтор туралы ақпараттық мәтін жайлы пікір білдіріп,етістіктің шақтарын ажыратады.

Күтілетін нәтиже


Оқушылар орындай алады: ғаламтор туралы мәтінді талдап,өз ойларын жеткізе білуді үйренеді,өз бетінше сөйлем құрап,шақтық мағынаны ажырата білуді үйренеді.


Тілдік мақсат

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:ғаламтор,бүкіләлемдік желі,шақ ұғымы.

Талқылауға арналған сұрақтар: Ғаламтор дегеніміз не?Ғаламтордың пайдасы мен зияны туралы ойыңды ортаға сал.

Ишара:мақұлдау

Алдыңғы оқу

«Музыка-әлемді біріктіруші күш»

Жоспар

Жоспарланған

уақыт

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың

басы

3 мин

Топқа бөлу

Санау әдісімен топқа бөліну




Сабақтың ортасы


7 мин









6 мин





5 мин




5 мин






10 мин

1-тапсырма

Ойқозғау

1.Жұрт әлеуметтік желілерде не үшін отырады?

2. Оған қандай қажеттілік я болмаса мұқтаждық бар?

3. Әлеуметтік желі туралы бірнеше адамнан пікір алыссақ, кім не дер еді, мысалы кішкентай балалар, жасөспірім, жастар, ата-аналар, ата-әжелер, ІТ мамандары.


«Ойлан,жұптас,бөліс» әдісі.Мәтінді оқыңдар, негізі ойды табыңдар.

Дескриптор:

1.Мәтінді оқиды 2.Мәтін соңындағы сұрақтарға жауап береді.

ТІЛДІК БАҒДАР

(Шақ ұғымы,шақ туралы түсінік)



2 –тапсырма

Мәтінді оқып шығыңдар.

Дескриптор:

1.Мәтінді оқиды.

2.сұрақтарға жауап береді.


4-тапсырма.Сөйлемдерді шаққа бөліп жазыңдар.

Дескриптор

1.сөйлемдерді оқиды.

2.шаққа бөліп жазады.






Қ.б «Бас бармақ»









Оқулық,138-бет


Қ.б “бағдаршам» әдісі








Оқулық 140-бет





Оқулық 140-бет







Сабақтың

Соңы

4 мин

Кері байланыс

«өзіңді –өзің бағала»

Үй тапсырмасы: Ғаламтор желілері туралы ақпарат жинау

(уикипедия,инстаграмм,вконтакте,

твиттер,ватсап,гугл,яндекс)


Қосымша ақпарат

Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?

Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс – денсаулық және қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі)

«ойлан,жұптас,бөліс»

«Өзіңді-өзі бағала»

Етістіктің шақ түрлерін тілдесім барысында қолданады,

Мәтін үзінділерін тыңдай отырып,оқиғаның дамуы мен аяқталуын болжайды.

Тарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтастығы.

Рефлексия

Сабақ мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма?Бүгін оқушылар не үйренді?Сабақ қалай өтті,қандай деңгейде өтті?Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?Уақытты қалай пайдаландым?Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?



Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты):

1.

2.Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?

1.

2.

Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?