СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Сауат ашу.Менің отбасым. І дыбысы мен әрпі

Нажмите, чтобы узнать подробности

Сауат ашу сабағы.Менің отбасым. Іі дыбысы мен әрпі

Просмотр содержимого документа
«Сауат ашу.Менің отбасым. І дыбысы мен әрпі»

Пән: Сауат ашу

Мұғалімнің аты-жөні: Ж.С.Суханбердиева

Мектеп: КСГОД№2

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сынып: 1 « Б»

Күні: 01.12.2017

Сабақтың тақырыбы:

Менің отбасым.

І дыбысы мен әрпі.

Осы сабақта қол жетілетін оқу мақсаттары( оқу бағдарламасына сілтеме)

1.2.1.1 Сөз/сөйлем сызбасын оқу; сызбаға сәйкес мәтін құрастыру

Бағалау критерийлері

Қолдану

Тілдік мақсаттар

My family – моя семья – менің отбасым

Құндылықтарды дарыту

Оқушыларды отбасыларын құрметтеуге тәрбиелеу

Пәнаралық байланыстар

Математика-сандардың көмегімен сөз құрайды.

Бастапқы білім

Менің отбасым.

Ұ дыбысы мен әрпі.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Басы

3 мин


-Амандасу

-Оқушыларды түгелдеу

Қазір қай мезгіл?

1 мезгілде неше ай бар?

Қазір қай ай?

1 аптада неше күн бар?

Қазір аптаның қай күні?

Бүгін қарашаның айының қай күні?

Біз қандай дыбысты өттік?

Ұ қандай дыбыс?

Ұ дыбысы бар қандай сөздер білеміз?









Ортасы



 Балалар біз үстімізге не киеміз? 
 Киім! 
 Киімімізде не болады? 
 Ілгек! 
 Сабақтан келгеннен кейін, киімімізді қайда ілеміз? 
 Ілгішке! 
 Ілгіш бізге неге керек? 
Осы сөздер қандай дыбыстан басталады? 

 Кәне І-деп айтып көрейік! 
 І-І-І!!! 
 Қай үйге кіреді? 
 Дауысты дыбыс қызыл үйге кіреді. 
Ендеше суретпен жұмыс. 

Ірімшік, іні, тіс, тіл. 
Ірімшік – дастарханға қойылатын тағам. Қазақ халқының ұлттық тағамдарының бірі, сүттен жасалады. 
Оқулықпен жұмыс 
Мынау не балалар? 
-іздер, ін 
Осы і әрпіне байланысты сөздер айтамыз 
-ін,іс тіс, тісі, кіші, кісі, 
Бір әріптің өзгеруінен сөздің мағынасы да өзгеріп тұр. 
Енді Іәріпіне байланысты сөйлемдер айтамыз 
Кісі-адам 
Кіші-жасы кіші 
Білім-оқу, кітап 
Тіл- адамның сөйлеу құралы 
Піл-аң 
-Бұлар қандай сөздер?

(Мағыналары жағынан жуық сөздер)


№1.Тыңда.


№2.Оқы.

Дескриптор: 1.Оқушылар сөздерді оқи алады.


Мақал.

Дескриптор: 1.Мақал мағынасын түсінеді.


№3.Қай сурет сызбаға сәйкес?

Әріп санына байланысты орналастырады.


39-сабақ.Сөздерді каллиграфиялық талапқа сай жазу.


Іі









































Дәптермен жұмыс


Сергіту сәті

1 мин



Қатты нөсер басылды (жаймен тырсылдатады)

Күн жарқырай ашылды (қолдарымен күн жасайды)

Көктен төмен  әдемi кемпiрқосақ шашылды (жарты доға жасайды)

Сергіту сәті

жинағы

Аяқталуы

5 мин


Сөздерге дыбыстық талдау жасайды.

Үлестірмелі қағаз

Рефлексия

3 мин



Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бас бармақ арқылы бағалау.



Білім ағашының суреті, стикер

Саралау – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Мадақтау сөздермен, бас бармақ әдісі арқылы.

Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсыр-малар қоюды жоспарлап отыр-сыз?

Әр вагонға тиісті сөздерді орналас-тыр.



Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?

Мадақтау сөздері (Жарайсың, тамаша, өте жақсы)

Пәнаралық байланыс

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
АКТ
Құндылықтармен байланыс (тәрбие)

Сабақ бойынша рефлекция



Не білдім?Не білгім келеді?Нені түсінбедім?









Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі?

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады?

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік қиындықтары туралы нені білдім,келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет.