Пәні: Сауат ашу Мектеп: Дарынды балаларға арналған үш тілде оқытатын Қарғалы№2 арнаулы гимназиясы КММ | Мұғалімнің аты-жөні: Суханбердиева Жансая Сейілқызы |
Сынып: 1 «Б» Күні: 23.01.2017 ж. | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 1.2.9.1. Әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру. 1.2.4.1.Қарама-қарсы мағыналы және көп мағыналы сөздерді ажырата алу және орынды қолдана білу. |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушы: Жж әрпі туралы біледі Оқушылардың басым бөлігі: Қарама-қарсы мағыналы және көп мағыналы сөздерді ажырата алады. Кейбір оқушылар: Сөйлемді тұтастай оқи алады. |
Бағалау критерийлері (Ойлау дағдылары: біледі, түсінеді,қолданады) | Жж әрпі туралы біледі Қарама-қарсы мағыналы және көп мағыналы сөздерді қолданады. Сөйлемді тұтастай оқиды. |
Тілдік мақсаттар | Жаға Жасау |
Құндылықтарды дарыту
| Оқушыларды ынтымақтастыққа, бірлікке тәрбиелеу. |
Пәнаралық байланыстар | Математика- сандардың астында сөз жасырынған. Жаратылыстану- Табиғатты нешеге бөлеміз? |
Бастапқы білім | Табиғатқа саяхат. Әә дыбысы мен әрпі |
Сабақ барысы |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
Сабақтың басы (5 мин) «Таяқшалар» әдісі (Басбармақ арқылы ҚБ) | Психологиялық ахуал Good morning,good morning Good morning to you. Good morning,good morning I`m glad to see you Өткен сабақтарды еске түсір! 1.Әріпті біз не істейміз?(жазамыз,оқимыз,көреміз) 2. Дыбыс дегеніміз не?(дыбысты естиміз,айтамыз) 3. Дыбыс нешеге бөлінеді?( дыбыс 2 бөлінеді).Дауысты және дауыссыз. 4.Дауысты дыбыстты нешеге бөлеміз? 5.Дауыссыз дыбысты неше бөлеміз? 6.Өткен сабақта өткен әріпті ата.Ол қандай дыбыс? 7. Бүгін аптаның нешінші күні?(екінші күні) 8.Қалай аталады?(сейсенбі) |

|
Ортасы Жаңа сабақ (30мин)
Тіл жаттықтыру
Тақтамен жұмыс | -Балалар суретте не көріп тұрмыз? (Табиғат) -Табиғатты нешеге бөлеміз? -Біз бүгін табиғат аясына саяхат жасаймыз. Яғни,жайлауға барып ат жарысын көріп қайтамыз. -Осы Жайлау деген сөзде алғашқы әрпі қандай? Ж-Ж -Ж қандай дыбыс? -Не үшін? -Оның ішінде? Ендеше Ж дыбысын хормен қайталайық. Ж-Ж-Ж Жа-Жа-жақсы Же-Же-жеміс Аз-Аз-жаз
Ауада жазу.
Енді біз жайлауға баруымыз үшін Ж әрпі бар «7»-зат алып шығуымыз керек.Аталған сөздерді тақтаға жазғызу. Дескриптор: Тақтамен жұмыс істей алады. ҚБ: «Бас бармақ»
№1.Оқы. Жаға жалау жасыл жақсы жылтыр жарыс Жаса жасау жайлау жаман жауын Жарас -Осы оқыған сөздеріңде қарама-қарсы және көп мағыналы сөздер бар ма?
Дескриптор: -Сөздерді тұтастай оқи алады. Қарама-қарсы және көп мағыналы | 


|
Саралау тапсырма Сергіту сәті «Ойлан,бірік,бөліс» әдісі ТЖ Дәптермен жұмыс | сөздерді біледі.
-Мәтінді мұғалім дауыстап оқиды. -Оқушыларға оқыту. Жарыс Жарыс,жарыс! Жайлауда ат жарысы өтуде.Жанаттың аты желден де жүйрік.Жарастың жорғасы мықты.Кім жарыс мәресіне тез жетеді? *Сұраққа жауап бер.
Дескриптор: Мәтінді оқи алады. ҚБ: «Бас бармақ»
Зарядка Руки в верх,руки вниз Дотронься до головы, развернись. Руки в верх,руки вниз Дотронься до ступней и садись.
*Әріптер мен сандарды пайдалана отырып,сөз құра.Сөзден сөйлем құра. 1.Жанар жатыр. 2.Жасұлан жүгірді. 3.Жандос жаттығу жасады. 4.Жапырақ жерге түсті. 5.Жылқы шапты. 6.Жаңбыр жауды. ҚБ: «От шашу»
Дескриптор: Әріптер мен сандарды пайдалан отырып сөз құрады.Сөзден сөйлем құрай алады.
№5.Дәптермен жұмыс.
Дескриптор: Каллиграфиялық талапқа сай жаза алады. |
Үлестірмелі қағаз
|
Сабақтың соңы Кері байланыс |
«Жайлаудағы гүлдер» Қызыл гүл-Біледі. Жасыл гүл-Орташа Сары гүл-Түсінбедім. |
 |
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз?
Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? «Жарыс» мәтінін оқыту. | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
|
Қолдау, үнемі мадақтау; (Керемет, тамаша, ақылдысың,жарайсың) | Партада дұрыс отыру ережесі; Топтық жұмыс ережесі |
Сабақ бойынша рефлексия | |
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? 1. 2. |