СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Тақырыбы: "Адамдық борышың"

Нажмите, чтобы узнать подробности

Просмотр содержимого документа
«Тақырыбы: "Адамдық борышың"»

Пән: Әдебиеттік оқу

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып:

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Бөлім:

Жақсыдан үйрен, жаманнан жирен

Сабақтың тақырыбы

Адамдық – борышың

Оқу бағдарламасына сілтеме

2.3 Шығарманың тақырыбы мен ондағы негізгі ойды анықтау

Осы сабақта қол

жеткізілетін оқу

мақсаттары (оқу

бағдарламасына

сілтеме)


3.2.3.1 – шығарманың тақырыбын анықтау және негізгі ойды білдіріп тұрған мәтін бөлігін, сөйлемді табу

Күтілетін нәтиже

Барлық оқушылар: шығарманың тақырыбын, бөліктерін табады.

Көптеген оқушылар: негізгі ойды білдіріп тұрған бөлігін анықтайды.

Кейбір оқушылар: шығарма бойынша проблемалық сұрақтар құрайды

Құндылық

Адамдық борышты түсіну, сезіну

Пәнаралық

байланыстар

Өзін-өзі тану . Дүниетану

АКТ-ны қолдану

дағдылары

Интербелсенді тақта, слайд

Алдыңғы білім

Ы. Алтынсарин. «Малды пайдаға жарату»

Уақыт


Ресустар

Сабақтың басы

Қызығушылықты ояту.

Сыныпты қалыпқа келтіру.

Ойсергек. «Сөз ойла, тез ойла» ойыны.

Дөңгелектер ішінде орналасқан буындардан сөз құрастыр.

«Сиқырлы себет» әдісі. Жақсы мен жаман қасиеттер туралы сұрақтар арқылы үй жұмысын сұрау.


Сабақтың ортасы

Ойқозғау.

– Ата-анаңа көмек, үлкенді сыйлау , кішіге қамқор дегенді қалай түсінесің?

Сабақтың тақырыбын айту. Мақсатын айқындау. Бағалау критерийімен таныстыру.

Мағынаны ажырату.

Топтық жұмыс.

1-тапсырма. Үлгі бойынша сөйлеуге жаттық.

«Борышым» сөзін «парызым, міндетім» деп айтып көр.


Білу (оқушы әдістер мен жұмыстың орындалу ретін біледі).

«Балалар философиясы» әдісі.

Тақырыпты болжау.

Мақсатқа сәйкес оқушыларға бағалау критерийін

шығарту.

Түсіну.

Оқылым. 2-тапсырма. Өлеңді түсініп оқы.

Адамдық – борышың

Тұл – б ұ л ж е р д е: жемiссiз, өнiмсiз.

Автормен танысу айдары.

Жеке жұмыс.

4-тапсырма. Оқулықта берілген мәліметті пайдаланып, өлеңнің авторы жөнінде әңгімеле.

Қолдану .

Сергіту сәті.

Жұптық жұмыс.

3-тапсырма. Өлеңге сүйеніп, кестені толтыруды

жалғастыр. Интербелсенді тақтаға шығару.

ҚБ ретінде: дәптердегі 1-тапсырма. Бос торкөзге қажетті сөздерді жаз және олардың мағынасын түсіндір.

Адамдық – борышың

____________ – борышың:

Халқыңа еңбек қыл.

____________ айнымай,

_____ сақта, оны бi Талаптан да, бiлiм мен өнер үйрен,

____________, өнерсiз

Болады ақыл _______.

Шәкәрiм Құдайбердiұлы

2-тапсырма. Сөздердің түсініктемелерін тап, сәйкестендір.



3-тапсырма. Мақал-мәтелдерге берілген сөздердің

қайсысы сәйкес келеді? Тұсына жаз.

Ар, талап, білім, өнер

Топтық жұмыс.

6-тапсырма. Әр топ 5 адамдық борышты жазады.

Ойтолғау.

Жазылым.

Менің адамдық борышың


Сабақтың соңы

Үй тапсырмасы. 5-тапсырма. Ақын өсиетін жаттап ал.

Кері байланыс.