СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Тема: Текшерүү иши 3-класс .

Нажмите, чтобы узнать подробности

Тема: Текшерүү иши

С. тиби: текшерүү сабагы

С.ыкмасы: Жеке иш

С.баалоо: мугалимдин баалоосу

С. жабдылышы: текшерүү үчүн тапшырма, карточкалар

Негизги компетенттүүлүк

 Максаты

Көрсөткүчү

Маалыматтык

 

 

Өтүлгөн темалар боюнча билимди өздөштүрүү деңгээлин көрсөтүшөт.

-туюнтманын маанисин туура эсептесе;

-узундуктун чендеринин байланышын билип, туюнта алса;

-маселенин шартын түзүп эсептесе;

-теңдеменин тамырын таба алса;

-фигуранын аянтын, периметрин таба алса.

 

Социалдык- коммуникативдик

Жекече иштөө менен талдап иштөө көндүмдөрү жакшырат.Жоопкерчиликке көнүгүшөт.

-Ишке жоопкерчилик менен мамиле кылышса;

Өз алдынча уюштуруу, көйгөйлөрдү чечүү

Жоопкерчиликке, аракетчилдикке, убакытты туура пайдаланууга тарбияланышат

-Убакытты туура пайдаланып ишти аягына чейин аткарып үлгүрсө

Сабактын жүрүшү

Сабактын этабы

Мугалимдин ишмердүүлүгү

Окуучунун ишмердүүлүгү

Уюштуруу

Окуучуларды сабакка уюштурат.Жагымдуу маанай түзөт

Сабакка даяр отурушат. Жагымдуу маанай түзүүгө жардамдашат.

 

Үй тапшырма текшерүү

Үй тапшырмасын текшерет.

Жалпы, жекече текшерүү.

 

 

695. 5ке көбөйтүүнүн жана бөлүүнүн жадыбалын текшерет.

 

694.

342+785=1127       1000-200=800          3000+2000=5000

641+285=926         600-591=9                300-145=155

1515х5=7575         6112х9=55008          828х6=4968

1000х5=5000         100х27=2700            360х10=3600

2250х3=6750         800х8=6400              1200х4=4800

500х14=7000         5х1000=5000            20х20=400

 

Жаңы сабакка өбөлгө

 

Сабактын темасын,сабактын максатын айтат.

Сабактын максатын түшүнүшүп, ой топтошуп, даярданышат.

Жаңы сабак

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Эалуу көнүгүүсү

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Жыйынтык

Тоо

 

 

 

Уй тапшырма

Текшерүү ишин доскага жазат

 

 

 

Окуучуларды көзөмөлдөйт, убакытты белгилейт.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Көнүгүү аткартат.

 

 

Тапшырмасын улантып жазуусун айтат.

 

 

 

 

 

Аткарган иштерин чогултуп алат.

 

 

 

 

 

 

Ар бир тапшырманы кандай аткаргандыгын талкуулашат.

Карточкалар менен иш

Чен бирдиктер жана жадыбал жаттоо

Сол жак

1.Амалдарды аткаргыла.

(280х4)+256=1120+256=1376

845-(312х2)=845-624=221

 

2.   9см=     мм            8 дм=    см              9 м=       см

 

3.Теңдемелерди чыгар.

а+612=1000                   у -815=627

а=1000-612                    у=627+815

а=388                              у= 1442

 388+612=1000             1442-815=627               

 

4.Жагы 9 см болгон квадраттын периметрин жана аянтын тап.

 

5.Маселени аткар:

Тигүүчү 100 сомдук көйнөктөн  4 тү, 250 сомдук көйнөктөн 3тү тигип дүкөнгө тапшырды. Ал көйнөктөргө канча сом алат? (Ж: 1150)

Оң жак.

1.Амалдарды аткаргыла.

(512х2)+(5х100)=1024+500=1524

(14х100)- 610=1400-610=790

2.   4 см=     мм            9 дм=    см              3 м=       см

 

3.Жактары 9 см жана 8см болгон тик бурчтуктун аянтын жана периметрин тап.

 

4. у+ 713=2445                  854-а=312

     у=2445-713                   а=854-312

     у=1732                           а=542

    1732+713=2445              854-542=312                  

 

5. Тигүүчү 200 сомдук көйнөктөн  4 тү, 255 сомдук көйнөктөн  2 тү тигип дүкөнгө тапшырды. Ал бардыгы канча  сомдук көйнөк тикти ? (Ж: 1310)

 

Кандай аткарганын айтышат

 

Суроого жооп беришет.

 

 

Үй тапшырма алышат.

Просмотр содержимого документа
«Тема: Текшерүү иши 3-класс .»

Тема: Текшерүү иши

С тиби: текшерүү сабагы

С.ыкмасы: Жеке иш

С.баалоо: мугалимдин баалоосу

С. жабдылышы: текшерүү үчүн тапшырма, карточкалар

Негизги компетенттүүлүк

Максаты

Көрсөткүчү

Маалыматтык



Өтүлгөн темалар боюнча билимди өздөштүрүү деңгээлин көрсөтүшөт.

-туюнтманын маанисин туура эсептесе;

-узундуктун чендеринин байланышын билип, туюнта алса;

-маселенин шартын түзүп эсептесе;

-теңдеменин тамырын таба алса;

-фигуранын аянтын, периметрин таба алса.


Социалдык- коммуникативдик

Жекече иштөө менен талдап иштөө көндүмдөрү жакшырат.Жоопкерчиликке көнүгүшөт.

-Ишке жоопкерчилик менен мамиле кылышса;

Өз алдынча уюштуруу, көйгөйлөрдү чечүү

Жоопкерчиликке, аракетчилдикке, убакытты туура пайдаланууга тарбияланышат

-Убакытты туура пайдаланып ишти аягына чейин аткарып үлгүрсө

Сабактын жүрүшү

Сабактын этабы

Мугалимдин ишмердүүлүгү

Окуучунун ишмердүүлүгү

Уюштуруу

Окуучуларды сабакка уюштурат.Жагымдуу маанай түзөт

Сабакка даяр отурушат. Жагымдуу маанай түзүүгө жардамдашат.


Үй тапшырма текшерүү

Үй тапшырмасын текшерет.

Жалпы, жекече текшерүү.



695. 5ке көбөйтүүнүн жана бөлүүнүн жадыбалын текшерет.


694.

342+785=1127 1000-200=800 3000+2000=5000

641+285=926 600-591=9 300-145=155

1515х5=7575 6112х9=55008 828х6=4968

1000х5=5000 100х27=2700 360х10=3600

2250х3=6750 800х8=6400 1200х4=4800

500х14=7000 5х1000=5000 20х20=400


Жаңы сабакка өбөлгө


Сабактын темасын,сабактын максатын айтат.

Сабактын максатын түшүнүшүп, ой топтошуп, даярданышат.

Жаңы сабак
















Эалуу көнүгүүсү



















Жыйынтык

Тоо




Уй тапшырма

Текшерүү ишин доскага жазат




Окуучуларды көзөмөлдөйт, убакытты белгилейт.










Көнүгүү аткартат.



Тапшырмасын улантып жазуусун айтат.






Аткарган иштерин чогултуп алат.







Ар бир тапшырманы кандай аткаргандыгын талкуулашат.

Карточкалар менен иш

Чен бирдиктер жана жадыбал жаттоо

Сол жак

1.Амалдарды аткаргыла.

(280х4)+256=1120+256=1376

845-(312х2)=845-624=221


2. 9см= мм 8 дм= см 9 м= см


3.Теңдемелерди чыгар.

а+612=1000 у -815=627

а=1000-612 у=627+815

а=388 у= 1442

388+612=1000 1442-815=627


4.Жагы 9 см болгон квадраттын периметрин жана аянтын тап.


5.Маселени аткар:

Тигүүчү 100 сомдук көйнөктөн 4 тү, 250 сомдук көйнөктөн 3тү тигип дүкөнгө тапшырды. Ал көйнөктөргө канча сом алат? (Ж: 1150)

Оң жак.

1.Амалдарды аткаргыла.

(512х2)+(5х100)=1024+500=1524

(14х100)- 610=1400-610=790

2. 4 см= мм 9 дм= см 3 м= см


3.Жактары 9 см жана 8см болгон тик бурчтуктун аянтын жана периметрин тап.


4. у+ 713=2445 854-а=312

у=2445-713 а=854-312

у=1732 а=542

1732+713=2445 854-542=312


5. Тигүүчү 200 сомдук көйнөктөн 4 тү, 255 сомдук көйнөктөн 2 тү тигип дүкөнгө тапшырды. Ал бардыгы канча сомдук көйнөк тикти ? (Ж: 1310)


Кандай аткарганын айтышат


Суроого жооп беришет.



Үй тапшырма алышат.