Ересек тобындағы ұйымдастырылған оқу қызметінің конспектісі
Конспект организованной учебной деятельности в старшей группе
Өткізу күні/Дата проведения:14.11 2018г.
Тәрбиеші/Воспитатель:
Ағылшын тілі мұғалімі/Учитель английского языка:
Білім беру саласы/Образовательная область: Коммуникация.,Шығармашылық
Пән/Предмет: Английский язык, жапсыру
Өтпелітақырып/Сквозная тема: . Мұхит пен теңіздердің әлемі. Мир морей и океанов”
Тақырыбы/Тема:“World of seas and oceans", "Теңіз және балық", "Жақсылық күні"
Мақсаттары/Цели:
1. Тәрбиелік – воспитательная: воспитывать у детейлюбовь к морскимобитателям, бережноеотношение к природе. Жапсыру барысында түсті мәнерлілік құралы ретінде, қолдану іскерліктеріне тәрбиелеу.
2. Дамытушылық – развивающая:способствовать развитию речи детей, внимания, любознательности; формированию творческих способностей, мышления и воображения; развивать интерес к совместной деятельности. Теңізді көк қағаздан жырту арқылы жабыстыру, балықтарыды қиып жабыстыру.
3. Оқыту – обучающая: расширить представления о живой природе, обобитателях моря, пополнить словарь детей новыми словами по теме, сформировать у детей представление о жизниморей и океанов. Өз қиял армандарын қолдана отырып балық пен тенізді жапсыруды түсіндіру.
Педагогикалық технологиялар /Педагогические технологии:
словесный метод обучения, наглядный метод обучения, игровая технология, здоровьесберегающая – физминутка. денсаулық сақтау технологиясы, ойын әдісі, , сұрақ – жауап, әңгімелеу.
Ресурстармен қамтамасыз ету/Ресурсное обеспечение:презентация “В мире морей и океанов”, иллюстрации, мультимедийная физминутка.Ақ қағаз, түрлі түсті қағаздар,желім, қайшы, суреттер
Көптілділік компонент /Полиязычие:sea – теңіз – море, ocean – мұхит – океан, fish – балық – рыба, whale – қытай – кит, octopus – сегіздік – осьминог.
Ұйымдастырылған оқу қызметінің барысы/
Ход организованной учебной деятельности:
1. Ұйымдастырушылық кезеңі/Организационный момент:
Введение в сюжет занятия.
Здоровается с детьми. Good morning, children! Let’s greeting each other. Предлагает поздороваться друг с другом.Здороваются друг с другом, спрашивают, как дела. “Hello! How are you? I am OK! Thank you”
2.Негізі бөлімі/Основная часть:
Пальчиковая гимнастика
One, two, three, four, five. I caught a fish alive (я поймал живую рыбу)
Six, seven, eight, nine, ten. I let it go away (я отпустил ее назад)
Физминутка
Walking, walking, walking,
Hop, hop, hop, hop, hop, hop.
Running, running, running,
Now, stop! Stop, stop, stop.
(Включение детей в процесс деятельности. Дети выполняют с удовольствием все действия, проговаривают слова физминутки)
Балалар есік қағылған сияқты, тындайықшы (тарсыл естіледі) ішке қазақша киінген жігіт кіреді балалармен амандасады (балалар қонақпен амандасады)
Қонақ: балалар мен сендерге келгенім бүгін жақсылық күні.Сендер жақсылық деген сөзді қалай түсінесіңдер?
Балалар: жақсылық-ол біреуге қамқор болу,жақсы іс істеу, үлкен кісілерге көмектесу
Тәрбиеші: жарайсыңдар балалар! өте дұрыс әрқашан жақсылық жасасаңдар алдарыңнан жақсылық шығып отырады. Ал сендер қандай жақсылық жасадыңдар?(балалардың жауабы) қонаққа төрге шығып балалардың қолдарынан не келетінін көруді ұсыну.
Балалар теңіздерде нелер өмір сүреді? балықтар, акула, сегізаяқтар, теңіз жұлдызы, тасбақалар. Олар не жейді? (тенізде өсетін шөптерді,балдырларды,ұсақ балықтарды жеп қоректенеді)
Суреттермен жұмыс:
Суретте теңіздер мен мұхиттар, онда мекендеушілердің суреттері болады. Балалар суретпен жұмыс жасайды, аттарын атап, әңгімелеп береді.
Көптілділік компонент /Полиязычие:sea – теңіз – море, ocean – мұхит – океан, fish – балық – рыба, whale – қытай – кит, octopus – сегіздік – осьминог.
Балалар сендер қалай ойлайсыңдар осы теңіздер мен мұхиттарды қорғауымыз керекпе?
Теңіз бен мұхитта мекендеушілерге қандай жақсылық жасай аламыз?
Балалар теңіздерге қоқыс шашпауымыз керек екенін,шашылған қоқысты теңіз мекендеушілері жеп ауыратынын айтады.
Балалар мына суретке назар аударыңыздар адамдар теңіздердегі қоқыстарды жинап жатыр, міне жақсылықтің бір түріне жатады.
Жеке жұмыс: Алина,Ализаир, Ерасыл,Дамирге сұрақтарға жауап берген кезде толық айтуға үйрету, үстелдің үстінде дұрыс ұстауларын қадағалау.
Дидактикалық ойын: " Артығын ата"
Шарты: балаларға теңізде мекендеушілердің атын атағанда басқа құрлықта өмір сүретін жануардың аты қоса аталады, бала артық айтылған сөзді тауып алады.
Балалар сіздердің алдарыңызда ақ парақ , түрлі-түсті қағаздар,қайшы, желім жатыр.Кәзір біз теңізбен балықты жырту және қиу арқылы жабыстырамыз.Ол үшін көк түсті аламызда жырту арқылы жабыстырамыз. балыққа сары түсті қолданамыз,балықтың келбетін қайшымен қиып алып жапсырамыз. Енді жұмысты бастаймыз
Қауіпсіздік ережесі. балалар қайшымен жұмыс жасағанда қауіпсіздік ержесін ұмытпаңдар
Қиналған балаларға қол ұшын беру.
Сергіту сәті:
Кәне балалар тұрамыз,
Бойымызды жазамыз.
Балықтарға ұқсап біз
жүзіп-жүзіп аламыз
Балалар суреттерің өте әдемі шықты,жарайсыңдар. Суретіміздің біреуін қонағымызға силайық. Балалар қонаққа суретті силайды.
Балалар бәріміз орнымыздан тұрып-бір бірімізге жақсылық тілейік.(балалар бір-біріне жақсы сөздер айтады)
Қорытынды/Итоговая часть:
Подводит итог занятию. Кукла поощряет и благодарит детей за знания, которые они показали. Прощается с детьми.Осознаютрезультатысвоейдеятельности. Прощаются с педагогом:“Будь вежлив, и не забывай, прощаясь, говорить: Goodbye!”