СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Технологія виготовлення писанки.

Нажмите, чтобы узнать подробности

Розробка уроку підходить до модуля "Технологія писанкарства" для учнів 7-9 касів.

Просмотр содержимого документа
«Технологія виготовлення писанки.»

Тема: Технологія виготовлення писанки.

Мета уроку: навчальна
– навчити застосувати отримані знання та навики писинкарства, техніки на практиці при виготовленні пасхальних яєць.
– формувати навички розписувати писанки;
розвиваюча
– розвивати почуття композиції у визначеній формі (форми яйця), колірного рішення образу;
виховна
– виховувати повагу до традицій і звичаїв народу;

– прищеплювати любов до народного мистецтва (писанкарства);
– виховувати естетичний та художній смак.

Тип уроку: уроки практичного застосування знань, навичок і умінь.

МТО (для вчителя): комп’ютер, відію презентація,інструкційні карти, писанки.

Інструменти та матеріали: писачок, віск, фарби, яйця, ганчірка, серветки, свічка, запальничка, олівець.

Об’єкт праці: писанки.

Структура уроку

1. Організаційна частина.

2. Перевірка домашнього завдання.
3. Актуалізація і корекція опорних знань, навичок і вмінь; повідомлення теми, цілей і завдань уроку; актуалізація мотивації учіння учнів; осмислення змісту й послідовності застосування способів виконання дій.
4. Самостійне виконання учнями завдань під контролем і за допомогою вчителя.
5. Звіт учнів про роботу і теоретичне обгрунтування отриманих результатів.
6. Підсумки уроку.
7. Повідомлення домашнього завдання.


Хід уроку.

І.Організаційна частина.

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

Вас задавалось домашнє завдання знайти інформацію про музей «Писанки» у місті Коломия.

  • Розповідь учнів з відеоматеріалом.

ІІІ. Актуалізація і корекція опорних знань, навичок і вмінь; повідомлення теми, цілей і завдань уроку; актуалізація мотивації учіння учнів; осмислення змісту й послідовності застосування способів виконання дій.
Я вам пропоную скласти з букв кожної групи слово, яке стосується теми уроку:

  • гія-но-ло-тех (технологія);

  • тов-го-лен-ви-ня (виготовлення);

  • ки-сан-пи(писанки).

Зі слів, які ви склали випливає тема нашого уроку «Технологія виготовлення писанки».

Ми сьогодні будемо вивчати та творити писанку, з красою якого геніальний Тарас Шевченко порівнював українське село.

Село на нашій Україні –

Неначе писанка село…

Т.Г.Шевченко

Пропоную вам Ознайомитися із метою уроку. Та поставити завдання до уроку..

  • Ознайомимося з технікою розпису писанки;

  • навчимося виготовляти писанку восковою технікою;

Найдосконалішою є техніка воскового розпису писачком. Вона дає змогу проводити рівномірні лінії різної товщини і втілювати найскладніші задуми. Писанки, виконані таким способом, переважно багатоколірні й відзначаються витонченим ювелірним декором. Застосовують під час розпису в основному класичну воскову техніку. Вона настільки легка й доступна, що розписування навіть у шкільних умовах не завдасть багато клопоту.

Для писанки найкраще вибирати білі гладенькі яйця без тріщин і плям. Вимити їх у літній воді та промокнути ганчіркою. Коли поверхня яйця просохне, його можна розписувати. Спочатку треба вибрати бажаний орнамент і олівцем поділити яйце на кілька геометричних площин. Тоді олівцем намалювати орнамент. За допомогою писачка наносять контур перших ліній орнаменту, що мають бути білими. Віск кладуть в головку писачка й нагрівають його над полум’ям свічки. Ви зрозуміли, що саме віск охоронятиме шкаралупу яйця від фарб. Час від часу писачок слід прочищати тонким дротом.

Яйце тримаємо всіма пальцями лівої руки, а трьома пальцями правої – писачок (як ручку). Мізинець правої руки підтримує рівновагу яйця. Писачок торкається шкаралупи і залишається незрушно на місці, а лівою рукою обережно обертаємо яйце. Потім обережно кладемо яйце на ложку і опускаємо в банку з найсвітлішою фарбою, приміром, жовтою, і витримуємо 3 – 5 хвилин. Анілінові барвники розчиняємо гарячою водою, але при фарбуванні писанок вони мають бути холодними, аби віск на писанці не розтанув. Відтак виймаємо яйце з фарби й легенько промокаємо його серветкою. Потім на жовтій поверхні покриваємо воском усі ті частини орнаменту, які мають бути жовтими, й опускаємо яйце в іншу фарбу. Так продовжуємо робити доти, доки на писанці не утвориться багатоколірний малюнок.

Слід мати на увазі, що писанку розмальовують методом перекривання кольорів, а тому фарбування потрібно починати з найсвітлішої фарби і закінчувати найтемнішою – від жовтої – до оранжевої, червоної, коричневої і чорної. Якщо на писанці є зелений і червоний кольори, то яйце спочатку фарбують у зелений, а потім – червоний. Після того як писанка замальована, віск необхідно зняти, поступово розтоплюючи його біля полум’я свічки і обережно витираючи яйце серветкою.

Для того щоб писанки краще зберігалися, їх можна покрити безколірним лаком. Щоб перша писанка вас не розчарувала, варто почати з найпростішого орнаменту. Якщо ви запам’ятали всі поради, то можете сміливо писати писанку і з більш складним орнаментом.

Пропоную вам перейти до практичної роботи. Перед вами лежать інструктивні карти №1 – це Правила безпеки праці при розписуванні воском, та інструкція №2 - Послідовність виконання писанки.


V І. Самостійне виконання учнями завдань під контролем і за допомогою вчителя.

Практична робота.

Учні готують до роботи інструменти та матеріали.

Наголошується на дотриманні правил безпеки праці (інструкційна карта №1) при написанні писанок.

Учні виконують поставлені перед ними завдання, дотримуючись технології виконання писанок (інструкційні карти № 1і 2).

Учитель допомагає, при потребі виправляє помилки, контролює дотримання правил безпеки праці.

V. Звіт учнів про роботу і теоретичне обгрунтування отриманих результатів.

Бесіда за запитаннями:

  1. Чи взялися би ви за цю роботу, якби могли передбачити її результат?

  2. Наскільки ваш виріб задовольняє естетичні вимоги?

  3. Які знання потрібні для подальшої роботи з виготовлення писанок?

  4. Скільки часу потрібно для виготовлення крапанки в разі злагодженої роботи?

V I. Підсумок уроку.

Учні роблять виставку та оцінюють писанки.

V II. Повідомлення домашнього завдання.

Підібрати ескіз до писанки.











Інструкційна карта №1.

Правила безпеки праці при розписуванні воском.

  1. Працювати у спецодязі.

  2. Перевірити міцність закріплення писачка.

  3. Яйце тримати в руках дуже обережно.

  4. Усі інструменти під час роботи повинні мати конкретне місце.

  5. Під час обтирання писанок користуватися спеціальною ганчіркою.


Інструкційна карта №2.

Послідовність виконання писанки.

  1. На яйце олівцем наносять символи – обереги.

  2. За допомогою писачка наносять віск на поверхню рисунка.

  3. Писанку занурюють у фарбу на декілька хвилин.

  4. Вийнявши, просушують при кімнатній температурі.

  5. Використовувати фарбу від світлого кольору до темного.

  6. Знімають віск за допомогою нагрівання біля свічки.




Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!