СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Топттық эстафеталық жұмыс

Категория: Физкультура

Нажмите, чтобы узнать подробности

Эстафеталық жүгіруде оқушылар басқа адамдардың дене жаттығуларының тәжірибелерін байытуға арналған дағдыларды меңгереді

Просмотр содержимого документа
«Топттық эстафеталық жұмыс»

Қыска мерзімді жоспар


САБАҚ Жүгіру, секіру,

лақтыру дағдыларын

қалыптастыру.Женіл атлетика


Мектеп: М-С.Бабажанов атындағы жалпы орта білім беретін мектебі

Күні: 27.09.2017

Мұғалімнің аты-жөні : Кузергалиев Талап Калиллинович

СЫНЫП: 5

Қатысқандар: 8

Қатыспағандар:0

САБАҚ ТАҚЫРЫБЫ :

Топттық эстафеталық жұмыс

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу

мақсаттары

5.3.5.5 Басқа адамдардың дене жаттығуларының тәжірибелерін байытуға арналған дағдыларды білу және орындау






Сабақ мақсаттары







Барлық оқушылар орындай алады:

Эстафеталық жүгіруде оқушылар басқа адамдардың дене жаттығуларының тәжірибелерін байытуға арналған дағдыларды біледі және орындайды.

Оқушылардың көпшілігі орындай алады: оқушылардың көпшілігі жатығуларды орындай алады және орындау ретің түсінеді

Кейбір оқушылар орындай алады: кейбір оқушылар жатығуларды орындай алады және басқаларына көрсетіп уйретеді


Жетістік критерийлер



Эстафеталық жүгіру техникасын орындайды.



Тілдік мақсат

Пəнге қатысты сөздік қор мен терминдер:

«топтық »- «командная» - «group», эстафета,

«эстафеталық жүгіру» -«эстафетный бег» - «relay race»

Пән аралық байланыс:

Жылдамдықты ескеруде математикалық есеп (математика), терминдердің ағылшынша, орысша баламасы (орыс тілі, ағылшын тілі)

Алдыңғы оқу:


5.1.1.1 Аздаған ауқымдағы арнайы спорттық спецификалық қозғалыс әрекеттерінің дәлдігін бақылауды және икемділікті дамытуға арналған қимыл-қозғалыс дағдыларын білу және түсіну

Дескрипторлар

Оқушы:

-эстафеталық жүгіреді орындайды;

- бір орында эстафета таяқшасын береді/алады;

- жай жүру кезінде таяқшаны береді/алады; .














Сабақ барысы

Жоспарланған

уақыт


Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар


Басы


Оқушыларды сапқа түрғызу. Сәлемдесу, Оқушыларды түгелдеу, Спорттық киіміне көңіл бөлу. -Жаңа сабақтың тақырыбымен, мақсатымен жетістік критерилермен таныстыру.

- Саптық жаттығулар

- Жүру жаттығулары

- Жүгіру жаттығулары

- Жалпы дамыту жаттығулары:

- Бір орнында орындалатын жаттығулар

1.Әр жаттығу үшін кең, таза кеңістік, ысқырық , секундомер

2. эстафеталық таяқшалар

Ортасы


Топттық эстафеталық жумыс

1. Шеңбермен жүгіру кезінде эстафеталық таяқшаны беру техникаларын көрсету.

Эстафеталық жүгірісте таяқшаны беру техникалары:

2.эстафеталық таяқшаны жоғарыдан және төменнен беру және алу әдістерін үйрету 
3. Бір орында тұрып таяқшаны беруді орындау 
4. Жүру кезінде таяқшаны беруді орындау 
5. Жүгіру кезінде таяқшаны беруді орындау 
6. Эстафеталық таяқшамен төменгі сөреде және жартылай төменгі сөреден жүгіруді орындау 
7. Эстафеталық жүгірудің техникасын толық орындау. Таяқшаны оң қолдан сол қолға береді және керісінше берушіні мен алушының арасы 1-1,5м жақындаған кезде, дұрыс орындалуына назар аудару. 
Сөреде орналасуын, жүгіріп шығуын қадағалау. Жаттығулардың орындалу әдісіне назар аудару.
8. Қимыл – қозғалыс ойындары 


























Соңы


Тыныс алу жаттығулары.Оқушылар өз жұмысы мен сыныптастарының жұмысын смайлик корсету арқылы бағалай алады. Оқушылармен сабақтың рефлексиясын өткіземін. Сабақ топ бойынша бағаланады.


Дифференциалды оқыту – Қабілеті жоғары оқушыларға жүгіру кезінде таяқшаны беруді
орындату

– Қабілеті орташа оқушыларға жүру кезінде таяқшаны беруді
орындату

– Қабілеті төмен оқушыларға бір орында түрып таяқшаны беруді
орындату





Оқушылар әр топта бір-бірін бағалайды.

Женіл атлетика сабағындағы эстафеталық жүгіру кезіндегі қауіпсіздік ережелерін сақтау

Сабақ бойынша рефлексия:

Оқу міндеттрі мен сабақ мақсаттары оқушыларға қолжетімді болдыма?

Оқушыларға қойылатын сұрақтар:

- нені білдім, нені үйрендім ?

- нені толық орындай алмаймын?

-қандай дескрипторды орындай алмадым ?


Қорытынды:


Сабақтың жақсы екі аспектісін көрсетіңіз (оқытуға, үйренуге қатысты.)

1

2

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту және үйрену.)

1

2

Сыныппен жеке тұлғалар туралы не білдім және келесі сабағымды өткізуіме қалай әсер етеді?

1