Естемесова Нуртолған Жанабековна
Бастауыш сынып мұғалімі
М.Әуезов атындағы орта мектеп КММ
Тақырыбы: Фигуралар
Мақсаты:
Қарапайым математикалық түсініктерді қалыптастыру, фигуралар ұғымын түсіндіру, дүниетанымын кеңейту, ұқыптылыққа баулу, эстетикалық тәрбие беру.
Көрнекілігі: Фигуралар, суреттер.
Техникалық құрал: Интерактивті тақта.
Сабақтың әдіс-тәсілі: Түсіндіру, сұрақ-жауап.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі:
а) Балаларен амандасу;
ә) Сабаққа назарларын аудару;
б) Психологиялық дайындық.
ІІ. Өткен сабаққа шолу:
-Өткен сабақта қандай тақырыпты өттік?
-Кеңістікті бағдарлау.
-
Кеңістік дегеніміз не?
-
Балалардың оң, сол, жоғары, төмен ұғымдарын білетіндіктерін сұрау.
ІІІ. Жаңа сабаққа кіріспе:
-
Фигураларды көрсете отырып, фигуралардың атауын сұрау (төртбұрыш, дөңлелек, үшбұрыш, доғал т.б.)
-
Сурет көрсету арқылы түсіндіру (құрылыс, үйлер, өлшеу, дәлдеу, бұрыштау т.б.)
IV. Жаңа сабақ:

Ой шақыру:
Просмотр содержимого документа
«Урок: "Фигуралар"»
Естемесова Нуртолған Жанабековна
Бастауыш сынып мұғалімі
М.Әуезов атындағы орта мектеп КММ
Тақырыбы: Фигуралар
Мақсаты:
Қарапайым математикалық түсініктерді қалыптастыру, фигуралар ұғымын түсіндіру, дүниетанымын кеңейту, ұқыптылыққа баулу, эстетикалық тәрбие беру.
Көрнекілігі: Фигуралар, суреттер.
Техникалық құрал: Интерактивті тақта.
Сабақтың әдіс-тәсілі: Түсіндіру, сұрақ-жауап.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі:
а) Балаларен амандасу;
ә) Сабаққа назарларын аудару;
б) Психологиялық дайындық.
ІІ. Өткен сабаққа шолу:
-Өткен сабақта қандай тақырыпты өттік?
-Кеңістікті бағдарлау.
ІІІ. Жаңа сабаққа кіріспе:
Фигураларды көрсете отырып, фигуралардың атауын сұрау (төртбұрыш, дөңлелек, үшбұрыш, доғал т.б.)
Сурет көрсету арқылы түсіндіру (құрылыс, үйлер, өлшеу, дәлдеу, бұрыштау т.б.)
I
V. Жаңа сабақ:
О
й шақыру:









-Бұлар нелер?
-Бұлар фигуралар.
2) Үлестірмелермен жұмыс:
Үлестірмелілермен жұмыс ұйымдастырылады (тақтада көрсетілген фигураларды балалар алдынан тауып көрсетеді)
3) Оқулықпен жұмыс:
№1 Сурет қандай фигуралардан құрастырылған? Осы суреттерді бір сөзбен қалай атауға болады? /12 бет/
№2 Төмендегі шартты белгі бойынша фигура сал. /12 бет/
№3 Араның жолын сал /өзіндік жұмыс/ /13 бет/
№4 Интерактивті тақтада берілген фигураларды оқушылар кезекпен шығып, қалаған түстерге бояйды.
Сергіту сәті:
«Көп-аз, бір», «Қай қолымда зат көп» ойындарын, дидактикалық материалдың сериясын пайдаланып ойындар ойнату.
V. Бекіту:
Фигуралардан әр түрлі бейнелер жасау (жапсыру, құрастыру)
VI. Қорыту:
-Біз нені білдік?
-Біз нені үйрендік?
-Әр түрлі фигуралардан құрастыруды, жапсыруды, бейнелер жасауды үйрендік.
-Математика пәні бізге керек пе?
-Күнделікті өмірде қолданамыз.