СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Заняття з майбутніми першокласниками№2.Тема.Казки.Урок з розвитку зв`язного мовлення.

Нажмите, чтобы узнать подробности

Розвиток зв`язного мовлення, навчання грамоти, підготовка руки дитини до письма.                                                                                                                                           Тема. Практичне ознайомлення з реченням. Складання речень за малюнком. Слухання казки «Колобок». Ознайомлення з зошитом, його розлініюванням. Виконання вправ у допоміжому рядку. Письмо «бордюрів» (Колобок). Пальчикова гімнастика.

 Мета. Систематизувати знання дітей про українські народні казки; перевірити знання, вміння, навички дітей. Повторити  розліновку зошита.  Розвивати увагу, пам'ять, логічне мислення; виховувати доброту, гостинність, працелюбність, чесність.

Обладнання:мультимедійний посібник,картинки казкових героїв

Словник:речення, зошит, розлінювання, казка, казкові герої.

Хід заняття

1.Організаційний момент.Привітання

Продзвенів і стих дзвінок.

Починається урок.

Всі за парти тихо всілись

І на мене подивились

ІІ.Актуалізація та мотивація навчальної діяльності

-  Сьогодні ми з вами вирушимо у невеличку подорож країною Казок, де згадаємо знайомі вам українські народні казки, які вчать нас бути слухняними, добрими, милосердними, привітними. Будемо виконувати різні завдання, для того, щоб розвивати свій мозок і бути розумними і кмітливими. А допомагати нам буде добрий і веселий герой казки, відомої вам з дитинства.

1.Загадка

Я – клубочок не простий,

Я – клубочок чарівний,

Я – тобі допоможу,

Ти за мною тепер йди

І знання собі знайди. („Колобок”)

Пам’ятаєте казку «Колобок»?

  • Кого зустічав Колобок?(зайця, вовка, ведмедя, лисицю)
  • Скількома  словами ви відповідали?Правильно. Це маленьке слово є реченням і ми будемо його позначати однією рискою(Показ на дошці)

2.Загальне уявлення про речення

- Діти ! Ми з вами переконались, що одним словом ми можемо дати з вами відповідь, що одне слово буває дуже потрібним. Спробуємо?

3.Гра «Художники»

Я пропоную слово, а ви створюєте словесну картину.

Вечір(темно, немає сонечка, всі лягають спати, на небі з`являються зірки).

Ранок(співають пташки, піднімається сонечко, час до школи)

Холодно(шуба, сніг, мороз).

4.Створення проблемної ситуації

Що зробив Колобок не слухаючись бабу та діда? (Втік)

  • Втік від кого?(від діда, від баби…)
  • Як ви відповідали?(декілька слів).

Речення може складатися з кількох слів.

5.Ознайомлення з видами ліній

Казка «Лінія – чарівниця»

Це було дуже давно. Страшний звір прийшов на галявину, де жили люди. Вони злякались його але встигли сховатися.Покрутився, погарчав – нема нікого. Раптом побачив на землі намальовану страшну потвору. Злякався страшний звір так, що навіть шерсть дибки стала. Загорланив він від страху і втік.

            Ось так за допомогою ліній з`явились перші зображення.

- Тож давайте познайомимося з лінією –чарівницею!

6.Пальчикова гімнастика

Сонечко   

Ясне сонечко в кімнату    

Дивиться в віконечко,

Дуже раді всі малята,

  Плескають в долонечки   

Руки перехрещені тильним боком  долоней  до себе. Спочатку пальці обох рук стис­нуті в кулаки,  потім пальці-промінці розкри­ваються, руки повертаються вправо-вліво. У кінці віршика діти плескають у долоні

 

7.Робота в зошиті

 

 

-У робочому рядку Колобок біжить.

-А у якому стрибає?

Прийшов час відпочити з Колобком

8.Фізкультхвилинка

У країні казочок

Жив веселий Колобок.

Разом з ним усі звірята

Шикувались на зарядку.

 

Похитали головою,

Раз – притупнули ногою,

Руки вгору піднесли,

Трішки ними потрясли,

Нахилились вліво, вправо,

Та цього іще замало.

 

Руки вгору, руки вниз,

Раз – присіли, піднялись.

Головою похитали

Й працювати знов почали.

9. Слухання казки «Колобок»

 

10. Ілюстративна вікторина «З якої казки?»

1. Що за хатка на узліссі?  Вся ворушиться, дрижить.  Де не взявсь кабан біжить.  Тут і вовк іде, й ведмідь,  Й кожен хоче в хатці жить.  Так вже тісно їм усім-  Ось-ось- ось порветься дім.  Що за дім такий лежить,  І ворушиться й дрижить? ( „ Рукавичка”)

Порахуйте швиденько скільки тварин вмістилося в рукавичку?

2. Знайшов півник колосок,  Змолов борошна мішок.  Спік негайно у печі  Пиріжки та калачі.  Мишенят не пригощав,  Бо жоден з них не помагав. ( „Колосок”)

Порахуйте, скільки мишенят було?

3. З якої казки ці рядки

«Журавель стук, стук дзьобом — нічого не спіймав.

А Лисичка тим часом лиже та й лиже кашку, аж поки

сама всієї не з'їла. («Лисичка і Журавель»)

 

 

ІІІ. Підведення підсумку. Бесіда

- Молодці! Ви так багато казок знаєте!

Згадайте, чим закінчилася казка про Колобка?

За , що його з’їла Лисиця?

- Казка вчить нас бути слухняними?        (Так) - Ми повинні бути такими, як Колобок?    (Ні) - Потрібно з кожним, кого зустрінеш, починати розмову?   (Ні) - Потрібно завжди вітатися з тим, кого зустрінеш?   (Так)

Будьте слухняними, працелюбними, гостинними, чесними,  поважайте матусю і татка, один одного, не робіть так, як Колобок, не будьте хвалькуватими!.

 «Колобок настрою»

У вас у зошитах намальовані  Колобки. Яке обличчя у першого? Другого?

Давайте намалюєте колобків з таким  обличчям, яке вам більше подобається.

Якщо вам сподобалося наше заняття, у вас гарний настрій, добре себе почуваєте, намалюйте радісне обличчя.

Якщо вам не все сподобалося, вам не зовсім цікаво, намалюйте похмуре обличчя.