Просмотр содержимого документа
«Жазуу сабагы боюнча иштелмелер»
Сабактын темасы: О о тамгасын жазуу
Сабактын максаты:
Окуучулар О о тамгасын элементи менен жазганды билишет | Создорду муундарга ажыратып,тыбыштык талдоо жургузушот | Оз алдынча иштоо менен таза,сулуу жазууга багыт алышат. |
Корсоткучтор:
Окуучулар О о тамгасын элементи менен жазганды билишсе | Создорду муундарга ажырата алса,тыбыштык талдоо жургузо алса | Оз алдынча иштоо менен таза сулуу жазууга багыт алышса. | | |
Сабактын тиби: Аралаш сабак
Сабакта колдонулуучу усулдар: интерактивдуу
Сабактын жабдылышы: суроттор карточкалар.
Сабактын этабы | T | Мугалимдин ишмердуулугу | Окуучулардын ишмердуулугу | нк | пк | баалоо |
Уюштуруу | 5 | Класста жагымдуу маанай тузуу | Сабакка даярданышат Окуу куралдарын даярдашат. | | | |
Уй тапшырма | 5 | Дептерлерин текшерем ,суроолорду берип талкуу уюштурам. | Суроолорго жооп беришет. | Нк-1 | Пк-1 Пк-2 | Калып. баалоо |
Оболго | 2 | Суроттор менен иштоо | Суроттор боюнча суйлом тузушот.оз ойлорун айтышат. | Нк-1 | Пк-1 | |
Жаны тема | 10 | О о Тамгасын элементи менен туура жазууга багыт берем | О о тамгасын элементи менен жазганды билишет. Абада жазып колдорун конуктурушот | Нк-1 | Пк-1 Пк-2 | Калып. баалоо |
Бышыктоо | 15 | Оз алдынча иштоого багыт берем. Карточкаларды таркатам | Кесме муундар жазылган карточкаларды окушат, тыбыштык талдоо жургузушот. Дептерлерине жазышат | Нк-1 Нк -2 | Пк-1 Пк-2 | Калып. баалоо |
Уйго тапшырма | 2 | Оо тамгасын жазып келуу | | | | |
Баалоо | 2 | Оозеки баалоо | | | | |
Сабактын темасы: М м тамгасын жазуу
Сабактын максаты:
Окуучулар М м тамгасын элементи менен жазганды билишет | Создорду муундарга ажыратып,тыбыштык талдоо жургузушот | Оз алдынча иштоо менен таза,сулуу жазууга багыт алышат. |
Корсоткучтор:
Окуучулар М м тамгасын элементи менен жазганды билишсе | Создорду муундарга ажырата алса,тыбыштык талдоо жургузо алса | Оз алдынча иштоо менен таза сулуу жазууга багыт алышса. | | |
Сабактын тиби: Аралаш сабак
Сабакта колдонулуучу усулдар: интерактивдуу
Сабактын жабдылышы: суроттор карточкалар.
Сабактын этабы | T | Мугалимдин ишмердуулугу | Окуучулардын ишмердуулугу | нк | пк | баалоо |
Уюштуруу | 5 | Класста жагымдуу маанай тузуу | Сабакка даярданышат Окуу куралдарын даярдашат. | | | |
Уй тапшырма | 5 | Дептерлерин текшерем ,суроолорду берип талкуу уюштурам. | Суроолорго жооп беришет. | Нк-1 | Пк-1 Пк-2 | Калып. баалоо |
Оболго | 2 | Суроттор менен иштоо | Суроттор боюнча суйлом тузушот.оз ойлорун айтышат. | Нк-1 | Пк-1 | |
Жаны тема | 10 | М м Тамгасын элементи менен туура жазууга багыт берем | М м тамгасын элементи менен жазганды билишет. Абада жазып колдорун конуктурушот | Нк-1 | Пк-1 Пк-2 | Калып. баалоо |
Бышыктоо | 15 | Оз алдынча иштоого багыт берем. Карточкаларды таркатам | Кесме муундар жазылган карточкаларды окушат, тыбыштык талдоо жургузушот. Дептерлерине жазышат | Нк-1 Нк -2 | Пк-1 Пк-2 | Калып. баалоо |
Уйго тапшырма | 2 | Мм тамгасын жазыпкелуу | | | | |
Баалоо | 2 | Оозеки баалоо | | | | |
Сабактын темасы: Т т тамгасын жазуу
Сабактын максаты:
Окуучулар Т т тамгасын элементи менен жазганды билишет | Создорду муундарга ажыратып,тыбыштык талдоо жургузушот | Оз алдынча иштоо менен таза,сулуу жазууга багыт алышат. |
Корсоткучтор:
Окуучулар Т т тамгасын элементи менен жазганды билишсе | Создорду муундарга ажырата алса,тыбыштык талдоо жургузо алса | Оз алдынча иштоо менен таза сулуу жазууга багыт алышса. | | |
Сабактын тиби: Аралаш сабак
Сабакта колдонулуучу усулдар: интерактивдуу
Сабактын жабдылышы: суроттор карточкалар.
Сабактын этабы | T | Мугалимдин ишмердуулугу | Окуучулардын ишмердуулугу | нк | пк | баалоо |
Уюштуруу | 5 | Класста жагымдуу маанай тузуу | Сабакка даярданышат Окуу куралдарын даярдашат. | | | |
Уй тапшырма | 5 | Дептерлерин текшерем ,суроолорду берип талкуу уюштурам. | Суроолорго жооп беришет. | Нк-1 | Пк-1 Пк-2 | Калып. баалоо |
Оболго | 2 | Суроттор менен иштоо | Суроттор боюнча суйлом тузушот.оз ойлорун айтышат. | Нк-1 | Пк-1 | |
Жаны тема | 10 | Т т тамгасын элементи менен туура жазууга багыт берем | Т т тамгасын элементи менен жазганды билишет. Абада жазып колдорун конуктурушот | Нк-1 | Пк-1 Пк-2 | Калып. баалоо |
Бышыктоо | 15 | Оз алдынча иштоого багыт берем. Карточкаларды таркатам | Кесме муундар жазылган карточкаларды окушат, тыбыштык талдоо жургузушот. Дептерлерине жазышат | Нк-1 Нк -2 | Пк-1 Пк-2 | Калып. баалоо |
Уйго тапшырма | 2 | Т т тамгасын жазып келуу | | | | |
Баалоо | 2 | Оозеки баалоо | | | | |
Сабактын темасы:Р р тамгасын жазуу
Сабактын максаты:
Окуучулар Р р тамгасын элементи менен жазганды билишет | Создорду муундарга ажыратып,тыбыштык талдоо жургузушот | Оз алдынча иштоо менен таза,сулуу жазууга багыт алышат. |
Корсоткучтор:
Окуучулар Р р тамгасын элементи менен жазганды билишсе | Создорду муундарга ажырата алса,тыбыштык талдоо жургузо алса | Оз алдынча иштоо менен таза сулуу жазууга багыт алышса. | | |
Сабактын тиби: Аралаш сабак
Сабакта колдонулуучу усулдар: интерактивдуу
Сабактын жабдылышы: суроттор карточкалар.
Сабактын этабы | T | Мугалимдин ишмердуулугу | Окуучулардын ишмердуулугу | нк | пк | баалоо |
Уюштуруу | 5 | Класста жагымдуу маанай тузуу | Сабакка даярданышат Окуу куралдарын даярдашат. | | | |
Уй тапшырма | 5 | Дептерлерин текшерем ,суроолорду берип талкуу уюштурам. | Суроолорго жооп беришет. | Нк-1 | Пк-1 Пк-2 | Калып. баалоо |
Оболго | 2 | Суроттор менен иштоо | Суроттор боюнча суйлом тузушот.оз ойлорун айтышат. | Нк-1 | Пк-1 | |
Жаны тема | 10 | Р р Тамгасын элементи менен туура жазууга багыт берем | Р р тамгасын элементи менен жазганды билишет. Абада жазып колдорун конуктурушот | Нк-1 | Пк-1 Пк-2 | Калып. баалоо |
Бышыктоо | 15 | Оз алдынча иштоого багыт берем. Карточкаларды таркатам | Кесме муундар жазылган карточкаларды окушат, тыбыштык талдоо жургузушот. Дептерлерине жазышат | Нк-1 Нк -2 | Пк-1 Пк-2 | Калып. баалоо |
Уйго тапшырма | 2 | Рр тамгасын жазып келуу | | | | |
Баалоо | 2 | Оозеки баалоо | | | | |
Сабактын темасы: Ы ы тамгасын жазуу
Сабактын максаты:
Окуучулар Ы ы тамгасын элементи менен жазганды билишет | Создорду муундарга ажыратып,тыбыштык талдоо жургузушот | Оз алдынча иштоо менен таза,сулуу жазууга багыт алышат. |
Корсоткучтор:
Окуучулар Ы ы тамгасын элементи менен жазганды билишсе | Создорду муундарга ажырата алса,тыбыштык талдоо жургузо алса | Оз алдынча иштоо менен таза сулуу жазууга багыт алышса. | | |
Сабактын тиби: Аралаш сабак
Сабакта колдонулуучу усулдар: интерактивдуу
Сабактын жабдылышы: суроттор карточкалар.
Сабактын этабы | T | Мугалимдин ишмердуулугу | Окуучулардын ишмердуулугу | нк | пк | баалоо |
Уюштуруу | 5 | Класста жагымдуу маанай тузуу | Сабакка даярданышат Окуу куралдарын даярдашат. | | | |
Уй тапшырма | 5 | Дептерлерин текшерем ,суроолорду берип талкуу уюштурам. | Суроолорго жооп беришет. | Нк-1 | Пк-1 Пк-2 | Калып. баалоо |
Оболго | 2 | Суроттор менен иштоо | Суроттор боюнча суйлом тузушот.оз ойлорун айтышат. | Нк-1 | Пк-1 | |
Жаны тема | 10 | Ы ы Тамгасын элементи менен туура жазууга багыт берем | Ы ы тамгасын элементи менен жазганды билишет. Абада жазып колдорун конуктурушот | Нк-1 | Пк-1 Пк-2 | Калып. баалоо |
Бышыктоо | 15 | Оз алдынча иштоого багыт берем. Карточкаларды таркатам | Кесме муундар жазылган карточкаларды окушат, тыбыштык талдоо жургузушот. Дептерлерине жазышат | Нк-1 Нк -2 | Пк-1 Пк-2 | Калып. баалоо |
Уйго тапшырма | 2 | Ыы тамгасын жазып келуу | | | | |
Баалоо | 2 | Оозеки баалоо | | | | |
Сабактын темасы: П п тамгасын жазуу
Сабактын максаты:
Окуучулар П п тамгасын элементи менен жазганды билишет | Создорду муундарга ажыратып,тыбыштык талдоо жургузушот | Оз алдынча иштоо менен таза,сулуу жазууга багыт алышат. |
Корсоткучтор:
Окуучулар П п тамгасын элементи менен жазганды билишсе | Создорду муундарга ажырата алса,тыбыштык талдоо жургузо алса | Оз алдынча иштоо менен таза сулуу жазууга багыт алышса. | | |
Сабактын тиби: Аралаш сабак
Сабакта колдонулуучу усулдар: интерактивдуу
Сабактын жабдылышы: суроттор карточкалар.
Сабактын этабы | T | Мугалимдин ишмердуулугу | Окуучулардын ишмердуулугу | нк | пк | баалоо |
Уюштуруу | 5 | Класста жагымдуу маанай тузуу | Сабакка даярданышат Окуу куралдарын даярдашат. | | | |
Уй тапшырма | 5 | Дептерлерин текшерем ,суроолорду берип талкуу уюштурам. | Суроолорго жооп беришет. | Нк-1 | Пк-1 Пк-2 | Калып. баалоо |
Оболго | 2 | Суроттор менен иштоо | Суроттор боюнча суйлом тузушот.оз ойлорун айтышат. | Нк-1 | Пк-1 | |
Жаны тема | 10 | П п тамгасын элементи менен туура жазууга багыт берем | П п тамгасын элементи менен жазганды билишет. Абада жазып колдорун конуктурушот | Нк-1 | Пк-1 Пк-2 | Калып. баалоо |
Бышыктоо | 15 | Оз алдынча иштоого багыт берем. Карточкаларды таркатам | Кесме муундар жазылган карточкаларды окушат, тыбыштык талдоо жургузушот. Дептерлерине жазышат | Нк-1 Нк -2 | Пк-1 Пк-2 | Калып. баалоо |
Уйго тапшырма | 2 | Пп тамгасын жазып келуу | | | | |
Баалоо | 2 | Оозеки баалоо | | | | |
Сабактын темасы: О о тамгасын жазуу
Сабактын максаты:
Окуучулар оо тамгасын элементи менен жазганды билишет | Создорду муундарга ажыратып,тыбыштык талдоо жургузушот | Оз алдынча иштоо менен таза,сулуу жазууга багыт алышат. |
Корсоткучтор:
Окуучулар оо тамгасын элементи менен жазганды билишсе | Создорду муундарга ажырата алса,тыбыштык талдоо жургузо алса | Оз алдынча иштоо менен таза сулуу жазууга багыт алышса. | | |
Сабактын тиби: Аралаш сабак
Сабакта колдонулуучу усулдар: интерактивдуу
Сабактын жабдылышы: суроттор карточкалар.
Сабактын этабы | T | Мугалимдин ишмердуулугу | Окуучулардын ишмердуулугу | нк | пк | баалоо |
Уюштуруу | 5 | Класста жагымдуу маанай тузуу | Сабакка даярданышат Окуу куралдарын даярдашат. | | | |
Уй тапшырма | 5 | Дептерлерин текшерем ,суроолорду берип талкуу уюштурам. | Суроолорго жооп беришет. | Нк-1 | Пк-1 Пк-2 | Калып. баалоо |
Оболго | 2 | Суроттор менен иштоо | Суроттор боюнча суйлом тузушот.оз ойлорун айтышат. | Нк-1 | Пк-1 | |
Жаны тема | 10 | оо Тамгасын элементи менен туура жазууга багыт берем | оо тамгасын элементи менен жазганды билишет. Абада жазып колдорун конуктурушот | Нк-1 | Пк-1 Пк-2 | Калып. баалоо |
Бышыктоо | 15 | Оз алдынча иштоого багыт берем. Карточкаларды таркатам | Кесме муундар жазылган карточкаларды окушат, тыбыштык талдоо жургузушот. Дептерлерине жазышат | Нк-1 Нк -2 | Пк-1 Пк-2 | Калып. баалоо |
Уйго тапшырма | 2 | оо тамгасын жазып келуу | | | | |
Баалоо | 2 | Оозеки баалоо | | | | |