СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Сан аралыктары.

Нажмите, чтобы узнать подробности

Предмет: Алгебра Дата:21.11.19

Класс: 8 Сабактын темасы: Сан аралыктары

Сабактын максаты: Эсептөөчүлүк жана алгебралык билгичтигин өнүктүрүү, колдонмо

маселелерди математикалык моделдөөнүн негизги каражаты катары

функцияны, теңдемелер жана барабарсыздыктар аппаратын өздөштүрүү

Сабактын тиби: Жаңы теманы түшүндүрүү. Кайталоо . Бышыктоо. Жыйынтыктоо

Сабактын усулу: Түшүндүрүп-иллюстрациялоо. Диференцирленүүчү. Өз алдынча иштөө. Топто

иштөө. Класстер. Эйлер-Вендин диограммасы. Галерея. Пикир алмашуу. Тегерек

стол.

Сабактын милдеттери:

1. Конгнитивдик: Барабарсыздыкты канааттандырган х көптүгүн сан огунда көрсөтүү

2. Ишмердүүлүк: Барабарсыздыктар системасынын касиеттерин колдоно билет

3. Баалуулук: х сандарынын көптүгүн сан огунда көргөзө алат.

Мазмундук тилке: Функциялар, теңдемелер жана барабарсыздыктар

Негизги компетенттүүлүк

Предметтик компетентүүлүк

Нк -1. Маалымат

Нк -2. Социалдык коммуникативдик

Нк3-3. Өз алдынча уюштуруу жана маселелрди

чечүү

Пк-1. Эсептөөчүлүк

Пк-2. Аналитикалык – функционалдык

Пк-3. Көрсөтмөлүү-образдык

Пк-3. Статистика –ыктымалдык

Күтүлүүчү натыйжалар:

Барабарсыздыктар системасын чыгаруу жолун билет

Көрсөткүчтөрү:

Барабарсыздыктар системасынын касиетин колдоно алса,

Сабактын этаптары

убактысы

Мугалимдин ишмердүүлүгү

Окуучунун ишмердүүлүгү

компетент

Баалоо

усулу

Ресурс

НК

ПК

Уюштуруу

2

1.Саламдашуу

2.Класстын абалын кароо

3.Окуучуну тактоо

4.жагымдуу маанай түзүү

1.Саламдашат

2.Классты сабакка даярдоо

3.Дежур окуучулар келбеген окуучуларды айтат

Өтүлгөн материалды кайталоо

5

Ички жана сырткы тегерек болуп турууга көрсөтмө берет

Окуучулар өтүлгөн тема боюнча суроо беришет

1

2

1

Топ

Жаңы тема

2

  1. Тапшыпма:

Барабарсыздыкты чыгаргыла:

1). 3х-18>0

2). 2х+5>0

3). 3х+6≥0

4). 7х-14 ≥0

2-тапшырма:

1). 3х+3≤2х+1

2). 4х+2≥5х+3

3). 2-3х<7-2х

4). 5(х+1)-х>2х+2

  1. Тапшыпма:

Барабарсыздыкты чыгаргыла:

1). 3х-18>0

2). 2х+5>0

3). 3х+6≥0

4). 7х-14 ≥0

2-тапшырма:

1). 3х-2х≤1-4, х≤-3

2). 4х+2≥5х+3,3). 2-3х<7-2х

4). 5(х+1)-х>2х+2

Бышыктоо

25

3-тапшырма:

1). х-563х-14

2). х+23>х+35

3). х+322х+75

4). 2х-37х-23 +521

4- тапшырма:

1). 3-2х≥04х+8<0

2). 2х+3≤03х+9≤0

3). 6-2х≥03х+6>0

4). 10-2х≥04х-8≥0

3-тапшырма:

1). х-563х-14

2). х+23>х+35

3). х+322х+75

4). 2х-37х-23 +521

4- тапшырма:

1). 3-2х≥04х+8<0

2). 2х+3≤03х+9≤0

3). 6-2х≥03х+6>0

4). 10-2х≥04х-8≥0

2

3

1

3

2

Кол менен белги берүү

Жыйынтык

тоо

5

Ички жана сырткы тегерек болуп турууга көрсөтмө берет

Окуучулар өтүлгөн тема боюнча суроо беришет

1

2

1

Рефлекция

2

1.Сен бүгүн билип алган нерселердин ичинен кайсынысы эң маанилүү?

2.Кайсы суроолор сага түшүнүксүз бойдон калды?

Стикерге жазып доскага илишет

3

Бир мүнөттүк эссе

Стикер

Үй тапшырма

2

Тест иштөө

Күндөлуктөрүнө жазышат

3

1

Баалоо

2

Окуучуларга баа коюлат

Өздөрүн-өздөрү баалоо

Суммативдик баалоо

Мөөнөтү:

ОББ:

14.04.2020 20:36