СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

7-сынып. Қазақ интернеті

Категория: Всем учителям

Нажмите, чтобы узнать подробности

7-сыныптың "Қазақ интернеті" тақырыбы бойынша сабақ жоспары

Просмотр содержимого документа
«7-сынып. Қазақ интернеті»

Ғаламтор және әлеуметтік желілер

Тақырыбы: Қазақ интернеті

Мектебі: ЖОББМ №4

Күні, айы:

Мұғалімнің аты-жөні: Токтаргазина Эльмира Бериковна

7 «Ә» сыныбы

Сабаққа қатысқан оқушылар саны:

Сабаққа қатыспаған оқушылар саны:

Оқу бағдарламасына

сәйкес оқу мақсаты


7.Т/А5. Проблемалық сұрақтарға тыңдалған мәтіннен деректер келтіре отырып, дәлелді жауап беру, өз жауабын өзгенің жауабымен салыстыру, талқылау

7.ӘТН3.Фразеологизм, мақал-мәтелдердің эмоционалды мәнін, көркемдік ерекшеліктерін түсініп қолдану

Сабақ мақсаты

Барлық оқушылар:

Интернет тарихы туралы мәлімет біледі.


Оқушылардың басым бөлігі:

Интернет тарихын біліп, шылауларды ажыратады.


Кейбір оқушылар:

Тақырыпты толық меңгеріп, мәтіннен фразеологизмдерді,мақал-мәтелдерді ажыратады.

Тілдік терминдер

Гаджет, әлеуметтік желі, флеш, компьютер, айпад

Алдыңғы оқу

«Алтын балық» лотосы

Оқушыларға балық суреттері таратылады. «Алтын балық» түскен оқушы үй тапсырмасын айтады.

(Қазақстан Республикасындағы интернет желісі)

Сабақтың барысы

Сабақтың

кезеңдері

Жоспарланған жұмыс


Ресурстар

Сабақтың

басы

Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу.

Үй тапсырмасын тексеру.

Оқушыларға балық суреттері таратылады. «Алтын балық» түскен оқушы үй тапсырмасын айтады.

(Қазақстан Республикасындағы интернет желісі)

Сабақтың

ортасы


Топқа бөлу.

«Алтын балық» алған оқушы үй тапсырмасын айтып болғаннан кейін, тақтаға шығып, өздеріне топ таңдайды. Топқа ат қояды.

І топ: Венн диаграммасы «Ғаламтор-Кітап»

ІІ топ: Венн диаграммасы «Ұялы телефон-Бетпе-бет кездесулер»

ІІІ топ: Венн диаграммасы «Әлеуметтік желілер-Хат алмасы»

ІҮ топ: Венн диаграммасы: «Интернеттегі мәлімет-Кітапханадағы мәліметтер»

Проблемалық сұрақ

Интернеттің зиянын біле тұра, адамдар неге уақыттарын интернетпен өткізгенді жөн көреді?

Оқулықпен жұмыс

Сабақтың

соңы


Рефлексия

Мен бүгінгі сабақта үйрендім...

Үй тапсырмасы


Қосымша ақпарат

Қорытындылау

Төмендегі бөлікті сабағыңыз туралы өз ойыңызды жазуға қолданыңыз. Өз сабағыңыз бойынша сол жақ бағандағы сұрақтарға жауап беріңіз.

1. Сабақ барысына өзгертулер енгіздіңіз бе? Неге?

2. Жүргізілген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді болды?


Қорытынды бағалау


Ең жақсы өткен екі нәрсе не?

1:

2:

Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді?

1:

2:







































Құрмалас сөйлем

Тақырыбы: Салалас құрмалас сөйлемнің жасалу жолдары

Мектебі: ЖОББМ №4

Күні, айы:

Мұғалімнің аты-жөні: Токтаргазина Эльмира Бериковна

8 «Ә» сыныбы

Сабаққа қатысқан оқушылар саны:

Сабаққа қатыспаған оқушылар саны:

Оқу бағдарламасына

сәйкес оқу мақсаты


Білімділік: Салалас сөйлем және оның түрлері жөнінде білімдерін тереңдете отырып, практикада салалас түрлерін құрмалас сөйлемнің басқа түрлерінен ажырата білуге жаттықтыру. Дамытушылық:Түрлі тапсырмаларды орындау негізінде оқушының жеке тұлғалық қабілетін ашу; Тәрбиелілік: Ана тілін сүюге, қадірлеуге, адамгершілікке тәрбиелеу.

Сабақ мақсаты

Барлық оқушылар:

Құрмалас сөйлем туралы мәлімет біледі.


Оқушылардың басым бөлігі:

Құрмалас сөйлемнің жіктелуін біледі.


Кейбір оқушылар:

Құрмалас сөйлемді толық меңгеріп, синтаксистік талдау жасай алады.

Тілдік терминдер

Құрмалас сөйлем, салалас құрмалас сөйлем

Алдыңғы оқу

«Сөйлем, сөйлемнің түрлері» туралы ассоциация.

СӨЙЛЕМ






Сабақтың барысы

Сабақтың

кезеңдері

Жоспарланған жұмыс


Ресурстар

Сабақтың

басы

Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу.

Үй тапсырмасын тексеру.

Орындығының артында стикер жабыстырылып тұрған оқушы үй тапсырмасын айтады.

Сабақтың

ортасы


Топқа бөлу.

Кәмпиттер арқылы ттопқа бөлу. Кәмпиттерді бір-біріне тілек айту арқылы сыйлайды.

І топ: Сөйлем туралы айтады.

ІІ топ: Сөйлемнің түрлері

ІІІ топ: Құрмалас сөйлем

ІҮ топ: Салалас құрмалас сөйлем

Оқулықпен жұмыс

Синтаксистік талдау

І топ: жаттығу

ІІ топ:

ІІІ топ:

ІҮ топ:

Сабақтың

соңы


Рефлексия

Сарғыш: Өте жақсы түсіндім, қызықты болды.

Жасыл: Жақсы түсіндім, бірақ сұрағым бар.

Қызғылт: Тақырып бойынша әлі де ізденуім керек.

Үй тапсырмасы

Қосымша ақпарат

Қорытындылау

Төмендегі бөлікті сабағыңыз туралы өз ойыңызды жазуға қолданыңыз. Өз сабағыңыз бойынша сол жақ бағандағы сұрақтарға жауап беріңіз.

1. Сабақ барысына өзгертулер енгіздіңіз бе? Неге?

2. Жүргізілген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді болды?


Қорытынды бағалау


Ең жақсы өткен екі нәрсе не?

1:

2:

Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді?

1:

2:



































Сөз таптары

Тақырыбы: Дара және күрделі етістік

Мектебі: ЖОББМ №4

Күні, айы:

Мұғалімнің аты-жөні: Токтаргазина Эльмира Бериковна

6 «Ә» сыныбы

Сабаққа қатысқан оқушылар саны:

Сабаққа қатыспаған оқушылар саны:

Оқу бағдарламасына

сәйкес оқу мақсаты


Білімділік: - оқушыларға етістік құрамына қарай дара және күрделі туралы мәлімет беру, етістік жайында білімдерін нығайту, оқушылардың білімін нақтылап, өздігінше ізденуге жетелеу мен ойлау қабілеттерін жетілдіру.
Дамытушылық: Жаңа сөздер арқылы сөз байлығын , сөйлеу дағдыларын дамыту және өздігінен тұжырымдай білуге, саралауға, талдауға, ой ұшқырлығының дамыту.
Тәрбиелік: Сабақтағы оқушылардың ауызша, жазбаша жұмыстарын орындай отырып, оқушыларды іздемпаздыққа, өз бетінше ой қорыта білуге, есте сақтауға, еңбектенуге, тиянақтылыққа, қоршаған ортаданы қорғауға тәрбиелеу.

Сабақ мақсаты

Барлық оқушылар:

Етістік туралы түсінік алады.


Оқушылардың басым бөлігі:

Етістіктің түрлерін ажыратады.


Кейбір оқушылар:

Етістік туралы толық мәлімет алып, грамматикалық тапсырмаларды орындай алады.

Тілдік терминдер

Етістік, дара және күрделі етістік, математикалық талдау.

Алдыңғы оқу

Үйге берілген карточкаларын сөйлету.

Орындығының артында стикер жабыстырылып тұрған оқушы үй тапсырмасын айтады.

Сабақтың барысы

Сабақтың

кезеңдері

Жоспарланған жұмыс


Ресурстар

Сабақтың

басы

Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу.

Үй тапсырмасын тексеру.

Орындығының артында стикер жабыстырылып тұрған оқушы үй тапсырмасын айтады.

Сабақтың

ортасы


Топқа бөлу.

Кәмпиттер арқылы топқа бөлу. Кәмпиттерді бір-біріне тілек айту арқылы сыйлайды.

І топ: Етістік туралы мәлімет

ІІ топ: Дара және күрделі етістік туралы мәлімет

ІІІ топ: Дара және күрделі етістіктерге мысал келтіру

ІҮ топ: Дара және күрделі етістіктерге мысал келтіру

Оқулықпен жұмыс

Жаттығулар бөлініп беріледі.

Сабақтың

соңы


Рефлексия

Сарғыш: Өте жақсы түсіндім, қызықты болды.

Жасыл: Жақсы түсіндім, бірақ сұрағым бар.

Қызғылт: Тақырып бойынша әлі де ізденуім керек.

Үй тапсырмасы

Қосымша ақпарат

Қорытындылау

Төмендегі бөлікті сабағыңыз туралы өз ойыңызды жазуға қолданыңыз. Өз сабағыңыз бойынша сол жақ бағандағы сұрақтарға жауап беріңіз.

1. Сабақ барысына өзгертулер енгіздіңіз бе? Неге?

2. Жүргізілген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді болды?


Қорытынды бағалау


Ең жақсы өткен екі нәрсе не?

1:

2:

Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді?

1:

2:




Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!