СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Айнымалысы модуль таңбасының ішінде берілген бір айнымалысы бар сызықтық теңдеу

Категория: Математика

Нажмите, чтобы узнать подробности

урок                                                                                                                                                                                                                                      

Просмотр содержимого документа
«Айнымалысы модуль таңбасының ішінде берілген бір айнымалысы бар сызықтық теңдеу»

ҰМЖ бөлімі:

6.3АБір айнымалысы бар сызықтық теңдеу

Мектеп: №273 орта мектеп

Күні: 23.01.2019ж.

Мұғалімнің аты-жөні: Пернебай А.С.

Сынып: 6 «В»

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы:

Айнымалысы модуль таңбасының ішінде берілген бір айнымалысы бар сызықтық теңдеу.

Оқу мақсаттары

6.2.2.4

түріндегі теңдеулерді шешу, мұндағы a және b – рационал сандар;

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: айнымалысы модуль таңбасының ішінде берілген бір айнымалысы бар сызықтық теңдеуді шешуде санның модулінің анықтамасының формуласын пайдаланады.

Оқушылардың басым бөлігі: Айнымалысы модуль таңбасының ішінде берілген бір айнымалысы барсызықтық теңдеуді шешеді.

Кейбір оқушылар: тақырыпқа берілген күрделі есептерді шығарады.

Бағалау критерийі

  • Айнымалысы модуль таңбасының ішінде берілген бір айнымалысы бар

сызықтық теңдеуді шешуде координаталық түзудегі нүктелердің арақашықтығын пайдаланады;

  • Айнымалысы модуль таңбасының ішінде берілген бір айнымалысы бар

сызықтық теңдеуді шешуде санның модулінің анықтамасының формуласын пайдаланады;

  • Есептеулерде санның модулінің қасиеттерін пайдаланады;

  • Бір айнымалысы бар теңдеудің қасиеттерін біледі;

Тілдік мақсаттар

Оқушылар:

-берілген бөлімнің терминдерін қолданады;

Негізгі сөздер мен тіркестер:

Модуль, бір айнымалысы бар сызықтық теңдеу, теңдеудің түбірлері, мәндес теңдеулер, бос жиын

Сыныптағы диалог/ жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:

  • теңдеу деп – құрамында мәнін табу қажет болатын айнымалысы бар теңдікті айтамыз.

  • теңдеудің түбірі деп ...;

  • теңдеуді шешу дегеніміз - ...;

  • сызықты теңдеу деп ...;

Құндылықтарға баулу

Бір – бірінің пікірлерін құрметтеу, қабылдау. Оқушылардың өз бетімен білім алу дағдыларын қалыптастыру.

Алдыңғы оқу

Модульдің анықтамасын, ұқсас қосылғыштарды біріктіру, санды теңдіктердің қасиеттерін біледі.

Сабақтың барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері


Ресурстар


Сабақ-тың

басы

2 мин





2 мин










2 мин


Ұйымдастыру.

Оқушылармен амандасу, түгелдеу, сабаққа назарын аудару, сабақтың мақсатын айту.


Үй жұмысын тексеру.

№831, 23-бет

Үй тапсырмасы ауызша тексеріледі.


Үй жұмысын қорытындылау.

«Миға шабуыл» өткен сабақ бойынша қайталау сұрақтары:

1)Айнымалысы модуль таңбасының ішінде берілген бір айнымалысы бар сызықтық теңдеу дегеніміз не, оған мысал келтір.

2)Айнымалысы модуль таңбасының ішінде берілген бір айнымалысы бар сызықтық теңдеуді шешуде қандай ережелерді және формулаларды пайдаланамыз?

3) Айнымалысы модуль таңбасының ішінде берілген бір айнымалысы бар сызықтық теңдеуді шешудің неше тәсілін қарастырдық?

4) Айнымалысы модуль таңбасының ішінде берілген бір айнымалысы бар сызықтық теңдеуді шешудің бірінші тәсілі қандай, мысал келтір.

5)Айнымалысы модуль таңбасының ішінде берілген бір айнымалысы бар сызықтық теңдеуді шешудің екінші тәсілі қандай, мысал келтір.










Сабақ-

тың ортасы

15 мин









6 мин











3 мин













7 мин

Жаңа білімді бекіту.

Оқулықтан №832, №833, №834 есептер тақтаға шығарылады.


Топтық жұмыс.

«Кім жылдам?». Шапшаңдыққа берілген есептер.

жауаптар


теңдеуді шешу

5

-3; 3

-1; 2,5

-8; 8




























Сергіту сәті

«Сиқырлы квадрат» - әр топқа сан бос ұяшыққа сандарды толтыруға тапсырма беру, оқушылардың шапшандығын бақылау.

1 топ 2 топ 3 топ

9


5


11




13

7



5

9


15





17

11


27



13

Жеке жұмыс.

Теңдеуді шешіңдер:

=4; Жауабы:-6; 2.

=12; Жауабы:-8; 16.

=3; Жауабы:-1; 0,5.

=3; Жауабы:0,5; 3,5.

Дескриптор: Білім алушы

- түрлендірулерді орындайды;

- сызықты теңдеулерге көшеді;

- сызықтық теңдеулерді шешеді;

- теңдеу түбірлерінің санын табады;

- есептің жауабын негіздейді.

Оқулық, тақта, бор







Топтарға арналған тапсырмалар, презентация









презентация

Сабақтың

соңы


  • 3 мин

Рефлексия.

«Пантомима» .

Қолдарын жоғары көтерсе –сабақ жақсы өтті,

Басы төмен-қанағаттанған жоқ,

Беттерін қолымен жауып алса –ұнамады.


Үй жұмысын беру.

№835, 24-бет

Кері байланыс парағы

Қосымша ақпарат

Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау

Жеке жұмыс арқылы оқушының материалды игеру деңгейін анықтаймын.


Сабақтың әр бөлімінде оқушылардың жасаған жұмыстарына мадақтау сөздер айту;

Рефлексия.

Әрбір оқушының ОМ жеткендігін анықтау үшін бағалау критерийлері мен дескрипторлар қолдану.

Қауіпсіздік ережесі

Сергіту сәті

Сабақ мақсаттары дұрыс жоспарланған ба?Сабақтың уақыттық кезеңі сақталды ма?

Сабақ жоспарынан ауытқу болдыма?


Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?




Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!