СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Акробатикалық жаттығулар орындау

Категория: Физкультура

Нажмите, чтобы узнать подробности

Қысқа мерзімді жоспар

 

 

Пәні:   Дене шынықтыру.                    Мектеп: Пенжім ОМ

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:            5.3 Гимнастика арқылы денсаулықты нығайту.

Күні:    27.11. 2017 ж                           Мұғалімнің аты-жөні

  Сынып:                                               Қатысқандар саны:              Қатыспағандар саны:

Cабақ тақырыбы

 Акробатикалық жаттығулар орындау

Оқу мақсаты

5.1.2.1  ­ қимыл-қозғалыс комбинацияларын және олардың кейбір жаттығулардағы реттілігін білу және орындау

 Оқу бағдарламасына   

 сілтеме

1.2 Түрлі қимыл-қозғалыс комбинацияларын құру және

оларды дене жаттығуларын орындауда қолдану реттілігі

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:.

Акробатикалық жаттығуларын ретімен орындайды

Көптеген оқушылар:

Жаттығу  кешендерін ретімен орындап көрсетеді.

Кейбір оқушылар:.

Жаттығуларды жетілдірудегі қажеттіліктерді анықтайды..

Жетістік критерийлері

Білім алушы

- Қимыл-қозғалыс комбинацияларының жиынтығын

құрастырады

- Жаттығуды орындау барысында жетілдіру тұстарын

анықтайды

Тілдік  мақсаттар

 

қарым-қатынас  дағдылары:  бірлескен жұмыс, допты меңгеру, доптан айырылу , дене  бөліктері:  табан,  аяқ  бармақтарының  ұштары, қол, табан.

Құндылықтарды дарыту

 

Ұйымшылдыққа, патриоттыққа, достыққа, адамгершілік құндылықтарын бойына сіңіре білуге  үйрету, тәрбиелеу.  

Пәнаралық байланыстар

Өзін-өзі тану, дүниетану  пәндерімен байланысады

 

Сабақ барысы

Б = бүкілсыныптық жұмыс Жж = жұптық жұмыс Тәж = оқушы тәжірибесі Ф = формативті бағалаудың мүмкіндіктері Т = топтық жұмыс Ж = жеке жұмыс К = оқытушы көрсетеді.

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған

іс-әрекет 

 

Ресурстар

Сабақтың басы

(10 мин)

Б.С.К. Жағымды орта қалыптастыру.

Б.С.К. шаттық шеңберін қуру.

Т.Ж.К мақсатын қуру.

Іс-әрекетке 

арналған кең алаң.

Сабақтың ортасы

(25 мин)

Қыздырыну жаттығуларын орындау . 1.Жүру қолды жоғары көтере аяқтың ұшымен жүру. Қолды белге ұстап өкшемен жүру. Т.б. жаттығулар.2.Жүгіру. Ара қашықтық сақтап жай жүгіру, қол алға созып ұстау.Тізені көтере жүгіру. Аяқты артқа сілтейжүгіру, қол желкеде.Оң және сол жаққа қапталдап жүгіру қолды алға, артқа айналдыру.   Жылдамдықты арттыра жүгіру, қайтадан жай жүгіру бір қалыпты т.б. жүгіру жаттығуларын орындау.

Акробатикалық  жаттығулардың  3-4  түрінен  жаттығу  кешендерін  көрсетіңіз.

«Қарлығаш»  әдісіне  тұру,  алға  домалау,  артқа  домалау  барысында  жартылай  шпагатқа

отыру, көпірше жасау, баспен тұру т.б

Дескриптор        Білім алушы

-  акробатикалық жаттығулардың кешенін ретімен орындайды;

-  жаттығулардың техникасын көрсетеді;

-  жаттығуларды жетілдірудегі қажеттіліктерді анықтайды.

 

Ойынға

арналған

кең  алаң, 

ысқырғыш,

Гимнастикалық

төсеніштер.

 

 

 

 

 

 

 

Сабақтың соңы

(5 мин)

Рефлекция

Бүгінгі сабақта болған көңіл күйді бас бармақ  арқылы бағалау

 

.

Саралау – оқушыларға қалай  көбірек қолдау көрсетуді  жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы  

Акробатикалық  жаттығулардың  3-4  түрінен  жаттығу  кешендерін  орындап көрсетеді.

Бүгінгі сабақта болған көңіл күйді бас бармақ  арқылы бағалау.

қауіпсіздік ережесі сақталуын

қадағалау.

Сабақ бойынша рефлексия

 

 

- Сабақ мақсаттары мен оқу мақсаттары дұрыс қойылған.

- Оқушылардың барлығы мақсатқа  жетті.

-Сабақ уақыттары сақталды.

-Ешқандай ауытқулар болмады.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:.

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

1:

2:

 

         

                                                                                                                                                                                                                                

                                              Оқу ісінің меңгерушісі                            Тоқтарбекова Г.Қ

 

Просмотр содержимого документа
«Акробатикалық жаттығулар орындау»

Қысқа мерзімді жоспар



Пәні: Дене шынықтыру. Мектеп: Пенжім ОМ

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 5.3 Гимнастика арқылы денсаулықты нығайту.

Күні: 27.11. 2017 ж Мұғалімнің аты-жөні

Сынып: Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Cабақ тақырыбы

Акробатикалық жаттығулар орындау

Оқу мақсаты

5.1.2.1 ­ қимыл-қозғалыс комбинацияларын және олардың кейбір жаттығулардағы реттілігін білу және орындау

Оқу бағдарламасына

сілтеме

1.2 Түрлі қимыл-қозғалыс комбинацияларын құру және

оларды дене жаттығуларын орындауда қолдану реттілігі

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:.

Акробатикалық жаттығуларын ретімен орындайды

Көптеген оқушылар:

Жаттығу кешендерін ретімен орындап көрсетеді.

Кейбір оқушылар:.

Жаттығуларды жетілдірудегі қажеттіліктерді анықтайды..

Жетістік критерийлері

Білім алушы

- Қимыл-қозғалыс комбинацияларының жиынтығын

құрастырады

- Жаттығуды орындау барысында жетілдіру тұстарын

анықтайды

Тілдік мақсаттар


қарым-қатынас дағдылары: бірлескен жұмыс, допты меңгеру, доптан айырылу , дене бөліктері: табан, аяқ бармақтарының ұштары, қол, табан.

Құндылықтарды дарыту


Ұйымшылдыққа, патриоттыққа, достыққа, адамгершілік құндылықтарын бойына сіңіре білуге үйрету, тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыстар

Өзін-өзі тану, дүниетану пәндерімен байланысады



Сабақ барысы

Б = бүкілсыныптық жұмыс Жж = жұптық жұмыс Тәж = оқушы тәжірибесі Ф = формативті бағалаудың мүмкіндіктері Т = топтық жұмыс Ж = жеке жұмыс К = оқытушы көрсетеді.

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған

іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы

(10 мин)

Б.С.К. Жағымды орта қалыптастыру.

Б.С.К. шаттық шеңберін қуру.

Т.Ж.К мақсатын қуру.

Іс-әрекетке

арналған кең алаң.

Сабақтың ортасы

(25 мин)

Қыздырыну жаттығуларын орындау . 1.Жүру қолды жоғары көтере аяқтың ұшымен жүру. Қолды белге ұстап өкшемен жүру. Т.б. жаттығулар.2.Жүгіру. Ара қашықтық сақтап жай жүгіру, қол алға созып ұстау.Тізені көтере жүгіру. Аяқты артқа сілтейжүгіру, қол желкеде.Оң және сол жаққа қапталдап жүгіру қолды алға, артқа айналдыру. Жылдамдықты арттыра жүгіру, қайтадан жай жүгіру бір қалыпты т.б. жүгіру жаттығуларын орындау.

Акробатикалық жаттығулардың 3-4 түрінен жаттығу кешендерін көрсетіңіз.

«Қарлығаш» әдісіне тұру, алға домалау, артқа домалау барысында жартылай шпагатқа

отыру, көпірше жасау, баспен тұру т.б

Дескриптор Білім алушы

- акробатикалық жаттығулардың кешенін ретімен орындайды;

- жаттығулардың техникасын көрсетеді;

- жаттығуларды жетілдірудегі қажеттіліктерді анықтайды.


Ойынға

арналған

кең алаң,

ысқырғыш,

Гимнастикалық

төсеніштер.








Сабақтың соңы

(5 мин)

Рефлекция

Бүгінгі сабақта болған көңіл күйді бас бармақ арқылы бағалау


.

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы


Акробатикалық жаттығулардың 3-4 түрінен жаттығу кешендерін орындап көрсетеді.

Бүгінгі сабақта болған көңіл күйді бас бармақ арқылы бағалау.

қауіпсіздік ережесі сақталуын

қадағалау.

Сабақ бойынша рефлексия



- Сабақ мақсаттары мен оқу мақсаттары дұрыс қойылған.

- Оқушылардың барлығы мақсатқа жетті.

-Сабақ уақыттары сақталды.

-Ешқандай ауытқулар болмады.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:.

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

1:

2:


Оқу ісінің меңгерушісі Тоқтарбекова Г.Қ