СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Ашық сабақ " Ағаш отырғызамыз" 2 сынып

Нажмите, чтобы узнать подробности

Ашық сабақ "Ағаш отырғызамыз" 2 сынып.

Просмотр содержимого документа
«Ашық сабақ " Ағаш отырғызамыз" 2 сынып»

САБАҚ-4

Мектеп:


Тақырыбы: Ағаш отырғызамыз.

Күні:

Мұғалімнің аты:


СЫНЫП: 2

Қатысқан оқушылар

саны:

Қатыспаған

оқушылар саны:

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары


2.2.2.1 Сюжетті сурет негізінде сөйлеу (2-3 сөйлем)

2.1.3.1 Тыңдаған материалдың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру және оған сәйкес фото/сюжетті суреттер/сызбалар таңдау/ сипаттау

2.2.3.1.Күнделікті өмірде кездесетін жағдаяттарда қызығушылығы бойынша сұхбаттасына сұрақ қою, диалогке қатысу. 2.3.4.1.Мұғалімнің көмегімен мәтін немесе иллюстрация бойынша қарапайым сұрақтар қоя білу.

2.5.1.5.МК сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтап құрастыру.

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар орындай алады: ағаш,үлкен сөздерін қолдана алады.

Оқушылардың көпшілігі орындай алады: не? деген сұрақ қоя алады,

Кейбір оқушылар орындай алады: ағашты сипаттауда басқа да сөздер қатарын орынды қолдана алады.

Тілдік мақсат

Оқушылар орындай алады: тындайды, оқи алады, сөйле алады, сөз тіркестерін сөйлемдерде қолдана алады, ән айта алады, ойын ойна алады.

Тақырыпқа арналған сөздік қор мен терминдер: ағаштар,отырғызамыз, суғарамыз.

Сабақтың кезеңдері

Сабақтың барысы

Ресурстар

Жоспарланған уақыт

Сабақтың басы

2-5 мин



Жоспарланған жұмыс Сәлемдесу. Кезекшімен сөйлесу.

Психологиялық дайындық.Ортадағы шеңберге жиналу.

Қайырлы күн, әлем!

Қайырлы күн, аспан!

Қайырлы күн, сен!

Қайырлы күн, мен!

Қайырлы күн, мұғалім!

Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.

Оқулық, суреттер,

жұмыс дәптері,

слайд,асықтар




Ортасы 6-35 мин.












Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру.

Сөздікпен жұмыс жасау:ағаш,отырғызамыз,суғарамыз.

(МК, Ұ) Мұғалім оқушылардың назарын оқулықтағы

1-тапсырмада берілген сөйлеу үлгісіне аударады Берілген үлгі бойынша оқушылар әдемі сөзін еске түсіріп,түстер сөздерін қайталау.Сондай-ақ аталған сөздерді байланыстыра қолдануға жаттығады. (МК, Ұ)

2-тапсырмадағы кесте арқылы оқушылар аула қандай екені туралы (бар/жоқ екенін) айтуды үйренеді. Мысалы: Аулада біз ағаш отырғызамыз.Ағаштарды суғарамыз. Ағаш әдемі,үлкен болып өседі.

Бұл тапсырма арқылы оқушылар тағы бір рет әдемі,үлкен,шағын сөздерін қайталайды, жаттығады.

(МК, Ұ) 3-тапсырмада оқушылар әдемі,үлкен,шағын сөздерін байланыстыра қолдануды бекіте түседі. Олар алдыңғы сабақта салған отбасы суретін пайдалана алады. Сол сурет бойынша өз оқу құралдарын және олардың қандай екенін айта алады (МК, Ұ) Дәптердегі тапсырмаларды орындайды.

(Ж) 4-тапсырмада оқушылар жұппен жұмыс істейді. Берілген үлгі бойынша оқушылар ағаштар туралы сөйлеседі.

- Бұл не?

- Бұл – аула

- Аула қандай?

-Аула үлкен,әдемі.

-Аулада не отырғызамыз?

-Аулада ағаштарды отырғызамыз.

-Содан кейін не істейсіңдер?

-Содан кейін суғарамыз.

-Ағаштар әдемі,үлкен болып өседі.

Ағаштың суретін салу,сурет дәптерлеріне салу.

Тапсырмаларды орындау арқылы оқушылар оқулықпен жұмыс барысында алған білімдерін бекіте түседі. (Ө) Қосымша тапсырма арқылы оқушылар сабақта алған білімдерін бекіте түседі. Өз бетінше жұмыс істеуге дағдыланады. Сондай-ақ АКТ-ні қолдана білу дағдыларын қалыптастырады.


Жұмыс дәптері №1

Сурет дәптері,


қарындаштар



әріптерге арналған бейне материал


Соңы 35-40 мин.

Қорытындылау







Бағалау

Рефлексия: «Қол сигналдары»

Оқушылар түсінгендерінің деңгейін білдіру үшін

сұрақтарға жауап ретінде қолдарымен сигналдар көрсетеді.

Мысалы: Мен түсіндім және оны түсіндіріп бере

аламын (мысалы, бас бармақты жоғары қарату). Әлі

түсіне алмадым (мысалы, бас бармақты төмен қарату).

Толықтай сенімді емеспін (мысалы, қолын бұлғайды

Оқушылармен кері байланыс жасау

Нені біледі,нені білгісі келеді екенін айтып,сабақта не ұнағанын айту,әңгімелеу. (МК)

+ Мен ................ үйрендім.

- Маған .............. қиын.










Үй жұмысы: 5-тапсырма 121-бет,сөздер




Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!