СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Ашық сабақ : "Қысқа қашықтыққа жүгіруді үйрету"

Категория: Физкультура

Нажмите, чтобы узнать подробности

Ашық сабақ : "Қысқа қашықтыққа жүгіруді үйрету"

Просмотр содержимого документа
«Ашық сабақ : "Қысқа қашықтыққа жүгіруді үйрету"»

Қысқа мерзімді жоспар


Пәні: Дене шынықтыру. Мектеп: Х.Көбіков атындағы орта мектеп

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 1.Жүгіру, секіру және лақтырудағдыларын дамыту.

Күні:11.09.2018 ж Мұғалімнің аты-жөні: Кегенбаев Е.А.

Сынып: Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны: жоқ

Cабақ тақырыбы

Күн тәртібі, таңғы жаттығу және серігу

Оқу мақсаты

1.3.2.2 Жаттығуларды орындау кезінде денені ширатып шынықтырудың маңызын сипаттау.

1.3.3.3 Дене жаттығуларын орындау кезінде ағзадағы физикалық өзгерістерді анықтау

Оқу бағдарламасына

сілтеме

3.3 Түрлі бағыттағы дене жаттығуларын іс жүзінде орындау,

олардың ағзаның энергетикалық жүйесімен байланысын

зерттеу

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:. Әр бағытта ,қозғалту кезінде

кеңістік,нысана, денені бақылауды орындау.

Көптеген оқушылар: Дене жаттығуларынан кейін денедегі

өзгерістерді анықтау.

Кейбір оқушылар:. Организмге ең аз және ең жоғары

жүктемемен жаттығулар орындау.

Жетістік критерийлері

Білім алушы

- дене жаттығуларын орындайды;

- денені ширату жаттығуларын анықтайды;

- денені босату жаттығуларын анықтайды;

- денені ширатудың және босатудың маңызын сипаттайды.

Тілдік мақсаттар


Қозғалыс белсенділігі,ширығу ,босаңсыту,тонус жүрек соғысы,өкпе,тыныс алу,аэробтық жаттығулар,бұлшық еттер.

Құндылықтарды дарыту


Ұйымшылдыққа, потриоттыққа, достыққа, адамгершілік құндылықтарын бойына сіңіре білуге үйрету, тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыстар

Өзін-өзі тану, дүниетану пәндерімен байланысады

АКТ қолдану дағдылары


Бастапқы білім


-Денені қыздыру жаттығулары орындау.

-Қашықтыққа жүгіру техникасын орындау,

-Демді қалыпқа келтіру жатығуларын жасаңыз.



Сабақ барысы

Б = бүкілсыныптық жұмыс Жж = жұптық жұмыс Тәж = оқушы тәжірибесі Ф = формативті бағалаудың мүмкіндіктері Т = топтық жұмыс Ж = жеке жұмыс К = оқытушы көрсетеді.

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған

іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы

(10 мин)

Б.С.К. Жағымды орта қалыптастыру.

Б.С.К. шаттық шеңберін қуру.

Т.Ж.К мақсатын қуру.

Іс-әрекетке

арналған кең алаң.

Сабақтың ортасы

(25 мин)

МС – минутына соққы. Тынығу кезіндегі тамыр соғысы, жұмыс тамыр соғысы, қалпына келу тамыр соғысы.

«Мысық тышқан »ойыны оқушылар шеңбер құрады 1 бір оқушыны тышқан деп ал 1 бір оқушыны мысық деп аламыз тышқан шеңберді айнала қашады ал мысық шеңберді айнала қуалайды қалғандар шеңберде бір бірінің қолын ұстап тышқанға көмек теседі 2 Соқыр теке бір оқушының көзін байлаймыз қалғандар кашады ұсталған оқушының көзін

байлаймыз ойын солай жалғасы.

Дескриптор Білім алушы

− ойын шартын анықтайды;

− рөлдердің ережесін бекітеді; ойнайды;

− орындаудағы өзінің рөлін (қуушы, қашушы)сақтайды;

(ЖЖ, Т, Ф) Оқушылар орта және ұзақ қашық-тықтарға жүгіру кезінде қол әрекетін жақсарту барысында жұптарда жұмыс істейді. Алдымен оларға адымдап, жылдам емес қозғалатын қолмен 20 метр жүгіру қажет. Содан кейін олар қолдарын кең серпіп, ұзын, баяу қадамдар жасап –аттап 20 метр жүгіреді. Және соңында олар қолдың жылдам қозғалысы мен үлкен, серіппелі, шынтақта бүгулі қолдар 90 градус алға және артқа қозғалатын қозғалыспен орташа шаманы табуға тырысып, 40 метр арақашықтықты жүгіріп өтеді.Дескриптор

− қашықтыққа жүгіру түрлерін қолданады;

− қадам жасау және жылдам қозғалыс айырмашылықтарын .






Кең алаң.

ысқырғыш, уақыт өлшеуіш,

гимнастикалық

орындық

Сабақтың соңы

(5 мин)

Рефлекция

Бүгінгі сабақ қалай өткенін оқушылар үш шапалақ ұру арқылы бағалайды.

«өте жақсы» қолдарын жоғары көтеріп орындау.

«орташа» қолдарын алға созу арқылы орындау

«төмен»қолдарын төмен түсіріп орындау арқылы


Түрлі түсті фигуралар.

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы


- Организмге ең аз және ең жоғары жүктемемен жаттығулар көрсету.

Оқушылар бір-бірін үш шапалақ ұру арқылы арқылы бағалау.

қауіпсіздік ережесі сақталуын

қадағалау.

Сабақ бойынша рефлексия



- Сабақ мақсаттары мен оқу мақсаттары дұрыс қойылған.

- Оқушылардың барлығы мақсатқа жетті.

-Сабақ уақыттары сақталды.

-Ешқандай ауытқулар болмады.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:.

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

1:

2:

Оқу ісінің меңгерушісі Рахимбекова Н.Х.