СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Ашық сабақ "Менің отбасым"

Нажмите, чтобы узнать подробности

Разработка интегрированного открытого урока 

Просмотр содержимого документа
«Ашық сабақ "Менің отбасым"»

Тақырыбы:

Үй жануарлары

Мектебі: №6 орта мектеп

Күні, айы:

Мұғалімнің аты –жөні: Темирбаева З.Т

1 В - сынып

Сабаққа қатысқан оқушылар саны:12

Сабаққа қатыспаған оқушылар саны:1

Оқу барғдарламасына сәйкес оқу мақсаты

1.1.2.1. Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсіну.

1.2.2.1. Сурет бойынгша 2-3 сөйлеммен өз ойын білдіру.

1.1.5.1. Қимыл-қозғалыс, сұрақ қою, қысқа жауап арқылы тыңдаған/көрген мәтінді түсінгенін білдіру.

1.3.4.1. Мұғалімнің көмегімен мәтін немесе иллюстрация бойынша қарапайым сұрақтар қою.

1.5.1.2. Суретте берілген заттардың сынын, санын, түстерін қайталау.

Мұғалімнің көмегімен көптік, тәуелдік, септік жалғауларын ауызша тілде қолдану.

Сабақ мақсаты

Барлық оқушылар: Үй жануарлары атай алады. Олардың санын ,түсін айта алады.

Мұғалімнің сұрақтарына жауап бере алады, басқа оқушыларға сұрақ қоя алады.

Оқушылардың басым бөлігі: Тақырып бойынша сөйлесе алады,үй жануарларына қатысты сұрақты дұрыс қоя алады.


Кейбір оқушылар: Үй жануарлары

туралы қосымша ақпарат бере алады,оларды өмірлік жағдаятта еркін қолдана алады.


Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңдері

Жоспарланған жұмыс

Ресурстар

Сабақтың басы


10м.










































Сабақтың ортасы (30минут)








Сергіту сәті


(МК) Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл күй қалыптастыру.

Шаттық шеңбер.

Армысың алтын күн,

Армысың жер ана.

Армысың достарым

Жылуыма жылу қос,

Міне менің қолым!

Кезекшінің рапорты:

Мұғалімнің сұрақтары:

- Сыныпта кім кезекші?

- Сыныпта кім жоқ?

- Қазір қай жыл мезгілі?

- Қыс айларын ата.

- Бүгін ауа райы қандай?

Сөйлеу минутасы:

2 оқушы кезекпен қазақша және ағылшынша отырған оқушыларға сұрақтар қояды.


- Бүгінгі сабағымыздың мақсатын анықтау үшін ойын ойнайық.

Ойын «Тілсіз кино».

Балалар, мен сендерге бүгін сабақта не істейтінімізді көрсетемін, сендер ауызша айтасыңдар (тыңдаймыз, сөйлейміз, қайталаймыз, аударамыз, ойнаймыз, жазамыз)

Сабақтың тақырыбын пазлдарды жинау арқылы анықтау (жылқы, сиыр, түйе)

Осы жануарлардың бәрін бір сөзбен қалай атауға болады?

- үй жануарлары

- Жарайсыңдар!

- Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы: - үй жануарлары

жануарларды қайталау - берілген суреттердің ішінен үй жануарларды таңдау және оны қазақ, орыс және ағылшын тілдерінде атау.



Сергітуден кейін оқушылар жануарлардың суреттері бойынша 3 топқа бөлінеді.










Презентация





























Пазлдар









Суреттер





























.Тыңдалым















Сабақтың соңы


5м.





Ойындар

1. «Пирамида» ойыны

Берілген суреттер бойынша пирамида құрастыру.

1 сөз - Не?

2 сөз. Неше?

3 сөз. Қандай?


2. Опиши, покажи, назови животных используя кубик. Выполняют задания согласно ходу .


Оқушылар көк қарындашпен қазақ тілі мұғалімі атаған жануарларды белгілейді.

Мысалы;төрт сиыр,екі түйе.


Сабақты қорытындылау мақсатында мұғалім оқушылармен кері байланыс орнатады.

- Бүгін сабақтың тақырыбы қандай болды?

- Қандай үй жануарларды қайталадық?

Учащиеся говорят по слову о том что они делали на уроке и проводят рефлексию (стикеры в виде животных, учащиеся рисуют им улыбку в зависимости от самооценки своей работы на уроке и прикрепляют их на полянку с цветами)


Флипчарт






Суреттер














Суреттер.














Қортындылау

Төмендегі бөлікті сабағынңыз туралы өз ойыңызды жазуға қолданыңыз.Өз сабағыңыз бойынша сол жақ бағандағы сұрақтарға жауап берініз


  1. Сабақ барысына өзгертулер енгіздіңіз бе? Неге?


2.Жүргізілген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді болды

Сабақтың басында жоспар бойынша жүргіздім .Ешқандай өзгеріс енгізбедім.Жүргілезген жұмыс түрлері балаларға өте қызықты болды.

Балалар қызықшылығымен сабақта жұмыс істеді Оқушыларға сабақ өте ұнады.

Қортынды бағалау

Ең жақсы өткен екі нәрсе не?

1:Ойындар «Пирамида»

2:Тыңдалымтапсырмалары

Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді?

1:

2: