СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Процесстерді электронды кестелерде модельдеу

Категория: Информатика

Нажмите, чтобы узнать подробности

Просмотр содержимого документа
«Процесстерді электронды кестелерде модельдеу»

Күні:24.12.2019ж

Сынып: 7 «Ә,А,Б,В»

Мектеп: Қайназар №1 Ом Мұғалім: Жуасқан Ж.Ш.

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Процесстерді электронды кестелерде модельдеу

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

7.2.2.3-электронды кестедедиаграммаларқұру


Сабақтың мақсаттары:

Барлық оқушылар:Диаграммалардың түрлерін анықтайды;

Көбі:Кестедегі мәліметтерге диаграмма құрады;

Кейбірі:Компьютерлікмодельдержасайды;

Бағалаукритерийлері

  • Диаграммалардың түрлерін анықтайды;

  • Кестедегі мәліметтерге диаграмма құрады;

  • Компьютерлікмодельдержасайды;

Тілдікмақсаттар


Оқушылырорындайалады:

өздерініңпрактикалықжұмыснәтижелерінауызшажинақтайалады

Пәндік лексика және терминология

Диаграмма. Электронный.

Құндылықтарды дарыту

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыс

Өнер, ана тілі сабағы

АКТ қолдану дағдылары

Аудиожазба , таныстырылым.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут















10мин








10 минут

Жаңа сабақ




















3мин























7мин



4мин

Уйымдастыру:

1)Оқушылармен сәлемдесу.
2)Сыныпқа ынтымақтастық атмосфераны орнату.
3) Оқушылардыы «Шаттық шеңбер» бойымен тұрғызып «Жүректен жүрекке» әдісі арқылы бір-біріне жақсы тілектер айтады.

Үй тапсырмасын пысықтау:

Оқушылар өткен тақырып бойынша Реферат қорғайды.


Бірлескен ортаны құру, сабақ тақырыбын және мақсатын анықтау. Мұғалім сабақ тақырыбын анықтау үшін сурет кескіндерін көрсетеді:



Жаңа сабақ:

Microsoft Excel программасы

1) Кесте құруға және оларға ат қойып, дискіге сақтауға;

2) Сақталған кестелерді ашуға және оларға түзету жасауға;

3) Кестеге жол,баған,немесе ұяшықтар қосуға;

4) Кестеден жол, баған немесе ұяшықтардан алып тастауға;

5) Жол, баған немесе ұяшықтарды ішіндегісін көшіруге немесе орнын ауыстыруға;

6) Ұяшықтардан ішіндегісін өсуі немесе кемуі бойынша сұрыптауға;

7) Формулалар бойынша есептеулер жүргізуге;

8) Диаграмма тұрғызуға;

9) Графикалық обьектілер кірістіруге;

10) Баспаға шығаруға мүмкіндік береді;

Диаграмма түрлері:


Тапсырма-1: Жеке жұмыс«Кім жылдам?» әдісі

1.Жазба, Өріс деген не?
​2. Ауқым дегеніміз не?
​3. Тізім дегеніміз не?
​4. Форма диалогтік терезесінің қызметі қандай?
​5. Форма диалогтік терезесін қалай Жылдам қол жеткізу панеліне қосуға болады?
​6. Форма диалогтік терезесінің батырмалары қандай қызмет атқарады?
​7. Деректерді сыртқы көздерден қалай импорттауға болады?

Дескриптор: Сұрақтарға толық жауап береді

ҚБ:Оқушылар бір-бірін бағалайды.

Тапсырма-2:

«Математика», «Геометрия», «Биология» және «Физика» пәндеріне қатысты қарапайым кестелік дерекқор құрыңдар. Құрастырып, ұсынатын деректер базасы 10–15 Жазбадан, 4–6 Өрістен артық болмасын.

Дескриптор: Microsoft Excel программасында кесте құрады

ҚБ:Басбармақ врқылы бағалайды

Тапсырма -3:Топтық жұмыс. Диаграмма құрады Постер қорғайды

Дескриптор: Диаграмма құрады

ҚБ: Үш топ бір біріне кері мбайланыс береді






Слайд 1







https://youtu.be/RX15Vu9NvMs




























Дәптер мен жұмыс


















Компьютер мен жұмыс








Постер



Сабақтың соңы

2 минут


Сабақты қорытындылау және рефлексия.

Үй тапсырмасы. Себебін анықтайық 84 бет

Рефлекция:


  1. Мен сабақта қиналдым, маған көмек қажет.

  2. Сабақ маған оңай болмады, бірақ мен қиындықтармен өзім жеңе аламын.

  3. Сабақтағы барлық тапсырмаларды орындау маған қиынға соқпады.


Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?


Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?

Сөйлеу-речи-speeches


Пәнаралық байланыс

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

АКТ
Құндылықтармен байланыс (тәрбие)

Қолдау көрсету.

Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.


Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы)


Өнер, ана тілі сабағы

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.