СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Урок української мови в 3 класі

Нажмите, чтобы узнать подробности

Конспект підсумкового уроку з української мови в 3 класі з теми " Прикметник"

Просмотр содержимого документа
«Урок української мови в 3 класі»



Українська мова

3 клас

Тема. Узагальнення і систематизація знань учнів з теми «Прикметник».

Мета: узагальнити і закріпити знання учнів з теми «Прикметник». Продовжити роботу з удосконалення навичок використання навчальних матриць. Розвивати мовлення учнів, критичне мислення, пам'ять та увагу. Повторити написання вивчених словникових слів, навички звуко-буквеного аналізу слів, письмо слів з апострофом . Вчити дітей розумінню необхідності вивчення мови для подальшого життя. Виховувати любов до рідного слова, почуття радості від колективної праці.

Обладнання: індивідуальні навчальні матриці, презентація, набір кольорових смужок для гри «Лото».

Тип уроку: урок – гра

Хід уроку

І. Організаційний момент

Вч. - Наш сьогоднішній урок незвичайний. Це урок – гра на якому ми підсумуємо все, що вивчили у темі, яку закінчили опрацьовувати. Девіз нашого уроку прочитаємо разом (на екрані):

Не просто слухати, а чути.

Не просто дивитися , а бачити .

Не просто відповідати, а міркувати.

Дуже плідно працювати.



Усміхніться один одному, подумки побажайте успіхів .для того ,щоб справитися з завданням ,будьте старанними і слухняними.

  • Реклама – двигун прогресу. Це нам відомо, адже ми сучасні люди. Прорекламуємо наш урок: (на екрані початок речення, вчитель називає прикметники, серед яких учні вибирають потрібні – гра «Так чи ні»; вчитель вивішує їх на дошці)

Ми будемо на уроці... (активні, працьовиті, творчі, ледачі, уважні).

Очікуємо, що урок буде... (цікавим, пізнавальним, нудним, продуктивним, веселим, результативним).

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку

  • Отже, тема нашого підсумкового уроку «Узагальнення і систематизація знань учнів з теми «Прикметник», а мета його – визначити, як ми засвоїли вивчену тему і чи знадобляться одержані знання у житті.

ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів

1. Хвилинка каліграфічного письма

  • Пригадайте правила сидіння під час письма.(на екрані таблиця «Як сидіти та тримати ручку під час письма).

  • Спишіть каліграфічно букви і буквосполучення. (на дошці) Яке слово утворилося? Запишіть.

М м Мо ов ва (учні з буквосполучень складають слово мова, вчитель записує на дошці, учні – в зошитах).

  • Як каліграфічна вправа пов’язана з нашим уроком?

  • Які епітети можна дібрати до слова мова?

2. Вправа «Заморочки з бочки» допоможе нам пригадати найголовніше з вивченої теми (учень зачитує запитання на екрані, відповідає, або звертається по допомогу до «залу»):

а) Які слова називають прикметником?

б) З якою частиною мови в реченні пов'язаний прикметник ?

в) Скільки чисел мають прикметники?

г) Як змінюються прикметники в однині?назвати

д) Яке закінчення мають прикметники чоловічого роду в однині ? (жіночого,середнього?)

е) Яким членом речення виступає у реченні?

- А тепер вчимося застосовувати ці правила під час письмових робіт.









ІV. Узагальнення і систематизація знань учнів за навчальними матрицями

- Розпочинаємо нашу гру. Ігровим полем для нас будуть навчальні матриці.



  1. Зорово – слуховий диктант:

Повторимо словникові слова.( презентація на екрані)

Які із слів що є на ігровому полі ви щойно прочитали ?

Автомобіль,абрикос,апельсин.

Утворіть від цих слів прикметники ,запишіть.поставте наголос.

Апельсиновий ,абрикосовий ,автомобільний.



  1. Робота в парах: гра «Лото»: учні працюють з фішками . Закрити смужками іменники чоловічого роду – зеленим кольором, жіночого роду – жовтим кольором , середнього роду – блакитним











Порівняйте орнамент. Прибираємо жовті смужки. Введіть отримані слова у словосполучення з прикметником.

Визначаємо рід прикметника. Звідки дізналися про рід?

Висновок: прикметник стоїть у тому ж роді ,числі і відмінку , що і іменник, від якого він залежить.



  1. Цифровий самодиктант

Виписати щифри ,що відповідають номерам слів – відгадок 4,5,15

Металеве ,чорне, велике ,важке ,кругле.(колесо)

Гумова ,малесенька ,червона ,легка ,кругла.( кулька)

Синій ,довгий ,підточений ,учнівський ,простий ,кольоровий .(олівець)



Запишіть словосполучення .Визначити рід і закінчення прикметників.

Висновок : прикметники чоловічого роду мають закінчення -ий, жіночого -а, середнього –о

У якому зі слів різна кількість звуків і букв? Чому ?Назвіть ще такі слова .



  1. ФІЗХВИЛИНКА

  1. Гра «Шифрувальник»

12,6,7,9 Із закодованих слів утворити прикметники у множині.

Визначити закінчення.

Яке закінчення мають прикметники у множині ?

Висновок : прикметники у множині мають закінчення і

Яку орфограму можна пояснити в даних прикметниках?( апостроф)

6.Творча робота

Зі слів ,що на ігровому полі спробуємо скласти речення з прикметниками .

Записуємо речення на дошці. Робимо синтаксичний розбір.

Яким членом речення виступає прикметник ?

Висновок: прикметник виступає другорядним членом речення.

7.Резерв.

Розгадай ребуси.



V. Підсумок уроку

1. Рефлексія:

- На початку уроку ми обіцяли бути…(зачитуємо з дошки). Хто вважає, що був саме таким? (вчитель оцінює роботу учнів на уроці).

- Чи виправдались наші очікування щодо уроку? (зачитуємо з дошки, обговорюємо).

- Чи знадобляться знання з вивченої теми вам у житті ?



2.Сюрпризний момент

Я приготувала для вас сюрприз. Відгадайте ,що це?

Круглий він, неначе м’ячик,

В ротик так собі і скаче

Жовтогарячий «вітамін»

Це ж соковитий апельсин!

VІ. Домашнє завдання

Повторити правила вивченої теми та написання словникових слів.

Попрацювати за карткою.