СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Әдебиеттік оқудан қысқа мерзімді жоспар

Нажмите, чтобы узнать подробности

Пән: әдебиеттік оқу

Күні: ... 09.18.     

1-бөлім «Жанды табиғат»

Сабақтың тақырыбы:  Табиғаттағы байланыс №9

 

3-сынып

Қазақ мектеп - гимназиясы

Мұғалім:

Оқу мақсаттары

3.1.3.1 – шығармадағы кейіпкерлердің мінез-құлқы мен іс-әрекетіне, ондағы оқиғаларға сүйеніп, сюжеттің дамуын болжау.

Бағалау критерийлері

Барлық оқушылар: шығарманың мазмұнын түсінеді, ойын жеткізеді.

Көптеген оқушылар: шығарманың мазмұнына жоспар құрады.

Кейбір оқушылар: шығарманың мазмұнын сахналайды.

Пәнаралық байланыс

Дүниетану. Жаратылыстану. Өзін-өзі тану

Алдыңғы

білімдер

Т. Молдағалиев. «Туған өлке гүлдері»                         

Ресурстар

Шығарылған суреттер

Сабақтың жоспары

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған іс-əрекет

Дереккөздер

І. Бағдарлау-мотивациялық кезең (5 минут)

Сабақтың басы

Сыныпты қалыпқа келтіру.

Үй жұмысын сұрау.

Топ ішінде оқыту.

Әр топтан ең жақсысын сыныпқа оқыту.

 

ІІ. Операциялық-орындаушылық кезең (30 минут)

Сабақтың ортасы

1-тапсырма. Әр қатардағы сөздер арасына байланыс тізбегін құр. Әңгімеле.

  1. Гүл, ара, бал.
  2. Бидай, тышқан, түлкі.
  3. Жемістер, адам, денсаулық.
  • Балалар, қандай байланыс байқап тұрсыңдар?
  • Сонымен, бүгін қандай тақырыппен танысамыз? Сабақтың тақырыбын айту. Мақсатын оқушылармен шығарып алу.

Мағынаны ажырату. Оқылым.

2-тапсырма. Мысалды рөлге бөліп, түсініп оқыңдар.

«Терек пен қабығы» (мысал)

Автормен танысу айдары. Оқулықта берілген мәліметті пайдаланып, мысалдың авторы туралы әңгімеле.

(Б. Кірісбайұлы).

Жұптық жұмыс.

4-тапсырма. Мысалға сүйеніп, кейіпкерлер арасында диалог құрау.

5-тапсырма. Өлеңнің мазмұны бойынша сұрақтар құрастырып, жауап беру.

6-тапсырма. Мысалға басқаша қандай атау беруге болады? Өз ойын дәлелдеу.

Сергіту сәті. Әуе дегенде құстың, су дегенде балықтың, жер дегенде аңның қимылын салады.

ҚБ ретінде: дәптердегі 1-тапсырма. Сурет бойынша берілген өлең жолдарының жалғасын тауып, дамытып жаз.

 

Шығармашылық тапсырма. Түсініп оқы және есіңе сақта. «Тисе терекке, тимесе бұтаққа».

Ойтолғау. Жазылым.

Мысалдың қорытынды ойына сәйкес келетін мақал ойластыр. Нақыл сөзді қойып, мысалды анықта.

Үлгі: «...» дер едім.

ҚБ ретінде: дәптердегі 2-тапсырма. Қабықтың реніші басылатындай сөздер жазып, терекке қабықпен қауышуға көмектес. Берілген ойды жалғастыр. Сөз көлемі – 25–30. Қабық, терек ойланбай сөйлеп, сені ренжітіп алды ...

 

Суреттер

 

 

 

 

 

Автордың портреті

ІІІ. Рефлексиялық-бағалау кезеңі (5 минут)

Сабақтың соңы

Үй тапсырмасы. Өлеңнің мазмұнын айту. Қосымша: лимон ағашы туралы біліп келу. Хрестоматия.

Кері байланыс. Ауызша.

Рефлексия.

 

Үйге тапсырма      26  бет оқу;

Рефлексия

Бүгін оқушылар не білді?

  • Сендер қандай пікірдесіңдер?
  • Нені біле алдыңдар?
  • Не қызықтырды?
  • Саған пайдасы бар ма?
  • Не жаман, не жақсы болды?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

 

 

Мен жоспарлаған саралау шаралары

 

тиімді болды ма?

 

Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?

 

 Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім жəне неліктен?

 

Просмотр содержимого документа
«Әдебиеттік оқудан қысқа мерзімді жоспар»

Пән: әдебиеттік оқу

Күні: ... 09.18.

1-бөлім «Жанды табиғат»

Сабақтың тақырыбы: Табиғаттағы байланыс №9


3-сынып

Қазақ мектеп - гимназиясы

Мұғалім:

Оқу мақсаттары

3.1.3.1 – шығармадағы кейіпкерлердің мінез-құлқы мен іс-әрекетіне, ондағы оқиғаларға сүйеніп, сюжеттің дамуын болжау.

Бағалау критерийлері

Барлық оқушылар: шығарманың мазмұнын түсінеді, ойын жеткізеді.

Көптеген оқушылар: шығарманың мазмұнына жоспар құрады.

Кейбір оқушылар: шығарманың мазмұнын сахналайды.

Пәнаралық байланыс

Дүниетану. Жаратылыстану. Өзін-өзі тану

Алдыңғы

білімдер

Т. Молдағалиев. «Туған өлке гүлдері»

Ресурстар

Шығарылған суреттер

Сабақтың жоспары

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған іс-əрекет

Дереккөздер

І. Бағдарлау-мотивациялық кезең (5 минут)

Сабақтың басы

Сыныпты қалыпқа келтіру.

Үй жұмысын сұрау.

Топ ішінде оқыту.

Әр топтан ең жақсысын сыныпқа оқыту.


ІІ. Операциялық-орындаушылық кезең (30 минут)

Сабақтың ортасы

1-тапсырма. Әр қатардағы сөздер арасына байланыс тізбегін құр. Әңгімеле.

  1. Гүл, ара, бал.

  2. Бидай, тышқан, түлкі.

  3. Жемістер, адам, денсаулық.

  • Балалар, қандай байланыс байқап тұрсыңдар?

  • Сонымен, бүгін қандай тақырыппен танысамыз? Сабақтың тақырыбын айту. Мақсатын оқушылармен шығарып алу.

Мағынаны ажырату. Оқылым.

2-тапсырма. Мысалды рөлге бөліп, түсініп оқыңдар.

«Терек пен қабығы» (мысал)

Автормен танысу айдары. Оқулықта берілген мәліметті пайдаланып, мысалдың авторы туралы әңгімеле.

(Б. Кірісбайұлы).

Жұптық жұмыс.

4-тапсырма. Мысалға сүйеніп, кейіпкерлер арасында диалог құрау.

5-тапсырма. Өлеңнің мазмұны бойынша сұрақтар құрастырып, жауап беру.

6-тапсырма. Мысалға басқаша қандай атау беруге болады? Өз ойын дәлелдеу.

Сергіту сәті. Әуе дегенде құстың, су дегенде балықтың, жер дегенде аңның қимылын салады.

ҚБ ретінде: дәптердегі 1-тапсырма. Сурет бойынша берілген өлең жолдарының жалғасын тауып, дамытып жаз.


Шығармашылық тапсырма. Түсініп оқы және есіңе сақта. «Тисе терекке, тимесе бұтаққа».

Ойтолғау. Жазылым.

Мысалдың қорытынды ойына сәйкес келетін мақал ойластыр. Нақыл сөзді қойып, мысалды анықта.

Үлгі: «...» дер едім.

ҚБ ретінде: дәптердегі 2-тапсырма. Қабықтың реніші басылатындай сөздер жазып, терекке қабықпен қауышуға көмектес. Берілген ойды жалғастыр. Сөз көлемі – 25–30. Қабық, терек ойланбай сөйлеп, сені ренжітіп алды ...


Суреттер






Автордың портреті

ІІІ. Рефлексиялық-бағалау кезеңі (5 минут)

Сабақтың соңы

Үй тапсырмасы. Өлеңнің мазмұнын айту. Қосымша: лимон ағашы туралы біліп келу. Хрестоматия.

Кері байланыс. Ауызша.

Рефлексия.


Үйге тапсырма 26 бет оқу;

Рефлексия

Бүгін оқушылар не білді?

  • Сендер қандай пікірдесіңдер?

  • Нені біле алдыңдар?

  • Не қызықтырды?

  • Саған пайдасы бар ма?

  • Не жаман, не жақсы болды?

Сыныптағы ахуал қандай болды?



Мен жоспарлаған саралау шаралары


тиімді болды ма?


Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?


Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім жəне неліктен?