СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

«Домбыра 2 сынып».

Категория: Прочее

Нажмите, чтобы узнать подробности

Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсіну.

Сурет бойынша 2-3 сөйлемнен өз ойын білдіру.

Просмотр содержимого документа
««Домбыра 2 сынып».»



Тақырыбы:

Ол домбыра тартады.

Мектебі: М-Л

Күні, айы:

Мұғалімнің аты –жөні: Қақбаева О.З.,

1 - сынып

Сабаққа қатысқан оқушылар саны:

Сабаққа қатыспаған оқушылар саны:

Оқу барғдарламасына сәйкес оқу мақсаты

1.1.2.1. Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсіну.

1.2.2.1. Сурет бойынша 2-3 сөйлеммен өз ойын білдіру.

1.1.5.1. Қимыл-қозғалыс, сұрақ қою, қысқа жауап арқылы тыңдаған/көрген мәтінді түсінгенін білдіру.

1.3.4.1. Мұғалімнің көмегімен мәтін немесе иллюстрация бойынша қарапайым сұрақтар қою.


Сабақ мақсаты

Барлық оқушылар: Мұғалімнің сұрақтарына жауап бере алады, басқа оқушыларға сұрақ қоя алады.

Оқушылардың басым бөлігі: Тақырып бойынша сөйлесе алады.

Кейбір оқушылар: Домбыра туралы қосымша ақпарат бере алады,оларды өмірлік жағдаятта еркін қолдана алады.


Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңдері

Жоспарланған жұмыс

Ресурстар

Сабақтың басы


5 м.






















жазылым




Сабақтың ортасы (30минут)


Тыңдалым: 






























Оқылым.




жазылым











Тыңдалым: 

















айтылым











Сабақтың соңы


5м.






Қорытынды

(МК) Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл күй қалыптастыру.

Шаттық шеңбер.

Армысың алтын күн,

Армысың жер ана.

Армысың достарым

Жылуыма жылу қос,

Міне менің қолым!

Кезекшінің рапорты:

Мұғалімнің сұрақтары:

- Сыныпта кім кезекші?

- Сыныпта кім жоқ?

- Қазір қай жыл мезгілі?

- Қыс айларын ата.

- Бүгін ауа райы қандай?


«Ашық микрофон» әдісі арқылы сұрақтар қою:

1 оқушы отырған оқушыларға сұрақтар қояды.

- Үй жұмысын тексеру .Сөздерді аударып,сөйлемдерді аяқтап жаз.

Мен молоко-----------------------.

Әжем кефир---------------------.

Он сок ------------------------.

Ты чай ----------------------.



(үнтаспадан Құрманғазы Сағырбайұлының «Адай» күйі тыңдатылады) Балалар, үнтаспадан тыңдаған музыка қалай аталады?

-         Күй.

-         Күй қандай аспапта орындалады?

-         Домбырада.

-         Домбыра қай халықтың аспабы?

-         Домбыра қазақ халқының аспабы.


Жақсы жарайсыңдар балалар бүгінгі сабағымыздың тақырыбы қалай аталады деп ойлайсындар.

Домбыра -қазақ халқының музыкалық аспабы. Ол-қос ішекті. Домбыра ағаштан жасалады./мұғалім өзі домбыра туралы түсінік береді/

Бүгінгі сабағымыздың мақсатын анықтау үшін ойын ойнайық.

Ойын «Тілсіз кино».

Балалар, мен сендерге бүгін сабақта не істейтінімізді көрсетемін, сендер ауызша айтасыңдар (тыңдаймыз, сөйлейміз, қайталаймыз, аударамыз, ойнаймыз, жазамыз)


Бүгінгі сабағымыздың жаңа сөздерімен танысыайқ.

Аспап-инструмент

Қазақ халқының-казахского народа

Мереке-праздник

Дайындайды-готовят

/оқу,қайталау/


«Пирамида» ойыны

Берілген сурет бойынша пирамида құрастыру.

1 сөз

2 сөз тіркесі

3 сөйлем


Мәтінмен жұмыс. Мәтіндер таратылады.Мәнерлеп,дауыстап оқиды.Таныс сөздерді айтып шығады.


Бүгін мектепте мереке.Оқушылар концерт дайындайды.Әлия домбыра тартады.Олег ән айтады.Амина би билейді.


Дескриптор:

1.Мәтінді түсініп оқи алады

2.Таныс сөздерді таба алады

Мәтінмен жұмыс

«Кім?», «Не?», «Не істейді?» деген сұрақтарға үш оқушы шығып жауап жазады.


Дескриптор:

1.Сұрақтарға жауап жаза алады

2.Қатесіз,дұрыс жаза алады.


Диалог

-Салем Асқар

-Сәлем!

-Бұл не?

-Бұл – домбыра

-Сен домбыра тартасың ба?

-Иә,мен домбыра тартамын

(жоқ,мен домбыра тартпаймын).


Дескриптор:

1.Сұрақтар құрастыра алады

2.Сұрақтарға жауап бере алады.









Сәйкестір

Домбыра тартады

Ән айтады

Кітап оқиды

Би билейді

Доп ойнайды










Сабақты қорытындылау мақсатында мұғалім оқушылармен кері байланыс орнатады.

Мұғалімнің мадақтауы арқылы бағалау.

Сабақ соңында бағдаршаммен өздерін бағалайды.










Шеңбер құрып, бір-біріне жылы сөздер айтады.

























Балалар тыңдап,сүрақтарға жауап беруге тырысады.

Домбыраның суретін көрсету.










Суреттер






















Сергіту сәті







А4 парақшаларындағы мәтіндер таратылады.






































































Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!