СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Егінші мен қасқыр

Нажмите, чтобы узнать подробности

   Литва ертегісі  " Егінші мен қасқыр"  ашық сабақ.

Просмотр содержимого документа
«Егінші мен қасқыр»

Сабақ тақырыбы: Егінші мен қасқыр . Литва ертегісі

Сабақ мақсаты:  1. Оқушылардың ертегі туралы білімдерін кеңейту,литва елі туралы мәлімет

беру,нанның дастарханға келу жолын түсіндіру

2.оқушылардың сөйлеу мәдениетін қалыптастыру,шығармашылықпен жұмыс

істеуіне ықпал ету

3.еңбексүйгіштікке,өзгенің еңбегін бағалай білуге,нанды құрметтеуге

тәрбиелеу

Түрі: Дәстүрлі емес


Әдіс-тәсілі: Сұрақ-жауап,талдау,салыстыру,көрініс,әңгімелеу,топтастыру

Көрнекілігі: Сурет,қима қағаздар,кесте,слайдтар

П.а.б: математика,дүниетану,музыка

Барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылар ортаға шығып,шеңбер жасап тұрады.

2. Психологиялық дайындық «Жүректен жүрекке»

-Балалар, біздің жүрегіміз қандай?

-жұмсақ,жылы,ақ.

Ендеше сол жүрегіміздегі жылылықты бір-бірімізге ұсынайық.

-О,достарым келіңдер.

Қуанып қазір қол соғам

Мынау-менің жүрегім

Одан бәрі басталады

Мынау менің басым

Осы бәрін басқарады

Мынау- менің оң қолым

Мынау-менің сол қолым

Жалықпаймыз,саспаймыз

Сабақты біз бастаймыз.

Топқа бөлу «Мозайка» әдісі

Бөліктерге бөлінген шегіртке,құмырсқа,тиін суреттері беріледі.Бөліктерді құрастыру арқылы үш топқа бөлініп отырады.1-топ шегіртке,2-топ құмырсқа,3-топ тиін.

3.Үй тапсырмасын сұрау «Шегіртке мен құмырсқа»өлеңі

1-топ-ролге бөліп оқу

2- топ-көрініс қою

3-топ –мысал мазмұнына сәйкес мақал-мәтел айту.


--«Шегіртке мен құмырсқа»өлеңі шығарманың қай түріне жатады?

--мысал

--Ал,бүгін қандай шығарма оқиды екенбіз,білгілерің келе ме?


3. Ой қозғау. «Ойлан тап»


2/2-е,4/2-р,9/3-т,8/2-е,10/2-г,2*3-і шыққан сандарды өсу ретімен жазу ,дұрыс шешкенде ертегі сөзі шығады.

-Ертегіні жақсы көресіңдер ме?

-Ертегінің неше түрі бар?

-Қандай ертегі білесіңдер?

4.Жаңа сабақ


Бүгін біз «Егінші мен қасқыр»деген Литва ертегісін оқимыз. Литва-ресми түрде Солтүстік Еуропадағы ел. 1236 жылы құрылған.1990 жылы 11 наурызда тәуелсіздік алған. Ресми тілі-литван тілі. Астанасы-Вильнюс. Әнұраны,Туы,Елтаңбасы бар.

-Балалар,егінші деген кім?

-Егіннен не аламыз?

-Ендеше, мына суретке қарайық? Не көріп тұрсыңдар?

- Дұрыс, бұл нан.

-Ендеше, бүгінгі ертегі не туралы не деп ойлайсыңдар?

-Нан. Нан туралы білетінімізді ортаға салайық. Топтастыру әдісі.3-топқа парақ беріліп, нан туралы білетіндерін жаздыру.


Нан

5.Кітаппен жұмыс.

-Мұғалімнің оқып беруі.

-Мазмұнын түсіндіруі.

6. Дәптермен жұмыс

-Сөздік жұмысын жүргізуі

7. Оқушылармен жұмыс

1-топ. Тұтас оқу

2-топ .ролге бөліп оқу

3-топ. мазмұнын айту

8. Сергіту сәтін жасату.

Егін шығып жайқалды

Желмен бірге шайқалды.

Уақыт бізді күтпейді

Орып алайық егінді.

9. Топпен жұмыс.

1-топ. жер жырту, тұқым себу,жайқалған егін,егін жинау сөздерін ретімен қою

2-топ. бес жолды өлең әдісі

Нан

Тәтті ,жұмсақ

Жейміз,жасаймыз,пісіреміз

Нан-қасиетті тағамның бірі.

Тоқаш

3-топ. керекті сөздерді орнына қою.

-------------------шашпаңдар,

------------------- баспаңдар.

--------------------қастерлеп.

--------------------тастаңдар!

Керекті сөздер: нан қиқымын,теріп алып,жерде жатса, торғайларға.

10. Топтық жұмыс.

1-топ.ертегі мазмұнына сәйкес мақал-мәтел айту.

2-топ. нанға қатысты ырым-тыйым сөздер айту

3-топ. егінші мен қасқыр, салыстыру ,Венн диаграмасы

11.Қорытынды.

-ертегіде не туралы айтылған?

- қасқырға егіншілік кәсібі ұнады ма?

12.Үйге тапсырма беру.

-сурет салу

- ролге бөліп оқу

13. Бағалау.

Әр топта ерекше жақсы жауап берген оқушыларға смайликтермен бағалау.