СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Қайталау сабағына арналған ашық сабақ

Нажмите, чтобы узнать подробности

4 Сыныпқа арналған қайталау сабағындағы ашық сабақ.

Просмотр содержимого документа
«Қайталау сабағына арналған ашық сабақ»

Пәні: математика

Күні:27.01.2017

Сынып: 4 «Ж»

Мектеп: «Ы. Алтынсарин атындағы орта мектебі»КММ

Қатыспағандар саны

Сабақтың тақырыбы

Қайталау

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары(оқу бағдарламасына сілтеме)

Бөлу мен көбейту амалдарын талдай алады,түсіндіре отырып шығарады


Оқу нәтижелері

Бөлу мен көбейту амалдарын талдай алады,түсіндіре отырып шығарады

Бөлу амалын орындап , тексере алады

Қалдықпен бөлуді орындай алады.

Жетістік критерийлері

Қалдықпен бөлуді орындай алып оны тексере алады

Тілдік мақсаттар

Оқылым,тыңдалым,айтылым,жазылым

Құндылықтарды дамыту

Бөлу мен көбейту амалдарын талдай біледі,шығарады.

Пән аралық байланыс

Дүниетану,қазақ тілі

АКТ ны қолдану дағдылары

Интерактивті тақтада суреттер көрсету

Бастапқы білім

Бөлу және көбейту

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар

Уақыт

45

Басталуы

І. Ұйымдастыру














Үй тапсырмасын сұрау.

5 минут


  • Оқушылармен амандасу.

  • Шаттық шеңберін құрып, ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

Қонақ күту салтымыз

Оқып біліп жатырмыз

Келген қонақ сіздерге

Сәлем бердік жалпымыз.

  • Сабақтың ұраны: Қайталау- білім анасы

  • Оқушылар үш топқа бөлінген. Таныстыру.

  • І топ «Сызғыш»

  • ІІ топ « Қалам»

  • ІІІ топ «Қарандаш»

  • УІ топ «кітап»

Қайталау сұрақтарын қою








Ортасы


35 минут

Топтық жұмыс







Жұптық жұмыс


















Ширату


















Бөлудің қалай орындалатынын талдау және шығару


28*16=28*(10+6)=

28*50=28*(5*10)=

28/14=28/(7*2)=

280/40=280/(10*4)=

36*14=36*(10+4)=

36*40=36*(4*10=)

36/12=36/(6*2)=

360/90=360/(10*9)=

№2 Қалдықпен бөлуді орында

478/50 6875/60 70428/80 865/200 10752/600

№3Есептің шартын толықтыр және шығар

Жәрдем беруші мекеме балабақшаға 25 үлкен доп және сонша кішкене доп сатып әперді.Үлкен доп 300 теңге тұрады, ал кішкене доп одан 2 есе арзан. Доптар үшін барлығы қанша ақша төледі?

№4 Сурет бойынша есеп құрастыр және шығар

98км/сағ ? ? км/сағ

А В

1200км

Келесі барар жеріміз бүкіл дүние жүзіне әйгілі, тәуелсіз еліміздің символнына айналған «Бәйтерек» ғимаратына барамыз. Ол үшін мына теңдеулерді шешейік

Логикалық есептер шығару арқылы математика деген сөзжұмбақты шешу

№5 Амалдарды орында

3сағ8мин+11сағ32 мин 26см*39+81см*47

1мин30с-54с 62кг*93+18кг*76

2сағ30с-49с 86г*52+74г*39

30км811м:11 37т392кг/76

№6 Биіктігі 2см, ұзындығы асм, ал ені3 см тік төртбұрышты параллелепипедтің көлемін өрнек түрінде жазып көрсет

№7 Қабырғасы а см шаршының ауданын өрнек түрінде жазып көрсет.

№8Қыры хсм кубтың көлемін өрнек түрінде жазып көрсет

Дескриптор: Бөлу амалын орындап,тексере алады,қалдықпен бөлуді орындайды алады,теңдеуді шешеді.







Аяқталуы

5 минут

Кері байланыс:

Көбейтумен бөлудің өз-ара қандай амал

Көбейтуді немен тексереміз? Көбейтуді ше?

Көбейтудің компоненттерін ата?

Бөлудің компоненттерін ата?

Үйге тапсырма: шығармашылық тапсырма


Қосымша ақпарат: Жәрдем беруші

Саралау – білім алушыларға сабақ барысында жеке дара жұмыс беру арқылы, көмек көрсету.

Қабілеті жоғары білім алушыларға күрделі тапсырмалар беру арқылы білімін дамыту

Бағалау – білім алушылардың

материалдарды меңгеру деңгейін жеке, топтық, жұптық жұмыстар нәтижесі арқылы тексеру.

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Интербелсенді тақтаны мұғалімнің рұқсатымен қолдану