СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Қазақстан рәміздері

Нажмите, чтобы узнать подробности

Қазақстан рәміздері Қазақстан рәміздері дүниетану

Просмотр содержимого документа
«Қазақстан рәміздері»

Пән: Дүниетану Мектеп: А

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 3.5. Мұғалімнің аты-жөні:

Күні: Қатысқандар саны:

Сынып: 1 Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Қазақстан рәміздері

Осы сабақта қол жеткізілетен оқу мақсаттары:

1.3.5.1. Қазақстан Республикасының рәміздерін өзге елдердің рәміздерінен ажырату.

Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар: Қазақстан Республикасының рәміздерін біледі.

Көптеген оқушылар: Рәміздердегі бейнелердің мағынасын түсінеді.

Кейбір оқушылар: Қазақстан Республикасының рәміздерін өзге елдердің рәміздерінен ажырата алады.

Ойлау дағдыларының деңгейі:

Білу, түсіну және қолдану.

Бағалау критерийлері:

Қазақстан Республикасының рәміздерін таниды және басқа елдердің рәміздерінен ажыратады.

Тілдік мақсаттар:

Мемлекттік рәміз;

Ту;

Елтаңба;

Гимн.

Құндылықтарды дарыту:

Еліміздің рәміздері жайлы әңгімелеу арқылы рәміздерді құрметтеуге тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыстар:

Сауат ашу, көркем еңбек, музыка.

АКТ пайдалану дағдылары:

Слайдтар, аудио, бейнебаян.

Бастапқы білім:

Мемлекетттік рәміздерді біледі.


Сабақ барысы:

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы


3 минут


1 минут


1 минут

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Амандасу түрлері.

ҚР Гимні орындалады.


Топқа бөлу. Ту, елтаңба, гимн.


Бағалау парақшасымен таныстыру.

«+» - орындай алдым

«±» -қиындық туғызды

«-» - орындай алмадым


Аудио.


Суреттер


Бағалау парақшасы.

Топтық

+

±

-

Ұжымдық

+

±

-

Топтық

+

±

-

Дербес

+

±

-

Дербес

+

±

-

Топтық

+

±

-


Сабақтың ортасы


2 минут




2 минут






6 минут










3 минут


3 минут




5 минут




2 минут



10 минут




5 минут



(Т) Аяқталмаған сөйлем. (Әр топқа аяқталмаған бір сөйлемі бар карточка беріледі).

1-топ. Біз ... тұрамыз.

2-топ. Қазақстан ... мемлекет.

3-топ. Тәуелсіз мемлекеттің ... болады.


(Ұ) Проблемалық сұрақ. Рәміздерге не жатады?





(Т) Дана үкі. (әр топқа тақырып бойынша тапсырма беріледі, топта орындайды және топтың бір мүшесі ортаға шығып түсіндіреді).

1-топ. Ту

2-топ. Елтаңба

3-топ. Әнұран

Әр топқа осы тақырыпта мәлімет беріледі.



(Ж) Оқулықпен жұмыс. 60-бет.


Сергіту сәті. «Көк тудың желбірегені» әнін орындайды.



(Д) Дәптермен жұмыс.

39-жұмыс парағы. Біздің ту.

40-жұмыс парағы. Менің елімнің рәміздері.


Сен білесің бе? (Тарихқа шолу. Абылай ханның туы туралы ақпарат ұсынылады).


(Т) Постер қорғау (Орындап көр). Өз сыныбыңның туы мен таңбасын ойлап тап, суретін сал.


(Д) Қалыптастырушы бағалау тапсырмасын орындайды.

Оқу мақсаты:

1.3.5.1. Қазақстан Республикасының рәміздерін өзге елдердің рәміздерінен ажырату.

Ойлау дағдыларының деңгейі:

Білу, түсіну, қолдану.

Бағалау критерийі:

Білім алушы:

- Қазақстан Республикасының рәміздерін таниды;

- Басқа рәміздер арасынан анықтайды және көрсетеді.

1-тапсырма.

Суретте бейнеленген рәміздің атауын айтыңыз. Қазақстан Республикасын таныстыратын рәмізді белгілеңіз.

2-тапсырма.

Қазақстан Республикасының елтаңбасын тауып белгілеңіз. Елтаңбада бейнеленген элементтерді жазыңыз.

Дескриптор:

Білім алушы:

- Бейнеленген рәмізді атайды.

- Қазақстан Республикасының туын анықтайды.

- Қазақстан Республикасының елтаңбасын анықтайды.

- Елтаңбаның элементтерін жазады.


Карточкалар







Слайд, суреттер


Үлестірме карточкалар










Оқулық


Видео.

http://videos.nur.kz/view=9bpsmkmp


Жұмыс дәптері




Сурет, ақпарат



Плакаттар, түрлі түсті қарындаштар, фломастерлер.


ҚБ тапсырмасы.

Сабақтың соңы

2 минут

Рефлексия. Еркін микрофон.

Микрофон



Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Дербес, жұптық және топтық тапсырма түрлерін араластыра беру арқылы деңгейі төмен оқушыларды деңгейі жоғары оқушылармен бірлестіре жұмыс жасату.

Қалыптастырушы бағалау.


Қалыптастырушы бағалау тапсырмасы


Оқу мақсаты:

1.3.5.1. Қазақстан Республикасының рәміздерін өзге елдердің рәміздерінен ажырату.

Ойлау дағдыларының деңгейі:

Білу, түсіну, қолдану.

Бағалау критерийі:

Білім алушы:

- Қазақстан Республикасының рәміздерін таниды;

- Басқа рәміздер арасынан анықтайды және көрсетеді.

1-тапсырма.

Суретте бейнеленген рәміздің атауын айтыңыз. Қазақстан Республикасын таныстыратын рәмізді белгілеңіз.

2-тапсырма.

Қазақстан Республикасының елтаңбасын тауып белгілеңіз. Елтаңбада бейнеленген элементтерді жазыңыз.

Дескриптор:

Білім алушы:

- Бейнеленген рәмізді атайды.

- Қазақстан Республикасының туын анықтайды.

- Қазақстан Республикасының елтаңбасын анықтайды.

- Елтаңбаның элементтерін жазады.