Тақырыбы: Қысқарған сөздер
Сабақтың мақсаты:
Қысқарған сөздер туралы түсінік беріп, күрделі атауларды қысқартып айту жолымен таныстыру, қысқарған сөздер туралы білімдерін тереңдету, оларды сөйлеу тәжірибесінде қолдануға үйрету, сауатты жазуа төсілдіру,сөздік қорын, байланыстырып сөйлеу тілдерін дамыту; адамгершілік, еңбек тәрбиелеріне баулу.
Сабақтың түрі:аралас сабақ.
Сабақтың әдіс-тәсілдері: сұрақ-жауап, көрнекілік, іздену
Сабақтың көрнекіліктері: тірек-сызба, жеке суреттер.
Сабақтың барысы:
І Ұйымдастыру кезеңі: сабаққа даярлық.
ІІ Үй тапсырмасын тексеру:
59-жаттығу тексеру, оқу, талдау.
- Қос сөз дегеніміз не?
ІІІ Мақсат қою кезеңі: Сабақтың тақырыбын, мақсатын хабарлау.
Ү Жаңа материалмен жұмыс: /кестемен жұмыс/
|
Қысқарған сөздер
|
Толық атаулары
|
|
ҚР
|
Қазақстан Республикасы
|
|
БҰҰ
|
Біріккен ұлттар ұйымы
|
|
ҚазНПУ
|
Қазақ Ұлттық педагогикалық университеті
|
|
Ұжымшар
|
Ұжымдық шаруашылық
|
|
Педколледж
|
Педагогикалық колледж
|
а) оқулықпен жұмыс 60-жаттығуда мәтінді оқып, қарамен жазылған сөздерді салыстыру
ә) сөздерді оқып, әрқайсысының тұсына қысқарған түрін жазу /61/
б) Сөйлемдерді көшіріп жазып, қысқарған сөздерді табу және қалай қысқартылғанын айту/62/
в) берілген қысқарған сөздерді толық түрінде жазу /63/
г) ребусты шешу. Шешуіндегі сөзге әңгіме құрау /64/ребустың шешуі:
Қазақстан Республикасы
ІҮ. Сабақты қорытындылау
Ү. Үйге тапсырма 65-жаттығу
ҮІ Оқушыларды бағалау:
Просмотр содержимого документа
«Қысқарған сөздер»
Тақырыбы: Қысқарған сөздер
Сабақтың мақсаты:
Қысқарған сөздер туралы түсінік беріп, күрделі атауларды қысқартып айту жолымен таныстыру, қысқарған сөздер туралы білімдерін тереңдету, оларды сөйлеу тәжірибесінде қолдануға үйрету, сауатты жазуа төсілдіру,сөздік қорын, байланыстырып сөйлеу тілдерін дамыту; адамгершілік, еңбек тәрбиелеріне баулу.
Сабақтың түрі:аралас саба.
Сабақтың әдіс-тәсілдері: сұрақ-жауап, көрнекілік, іздену
Сабақтың көрнекіліктері: тірек-сызба, жеке суреттер.
Сабақтың барысы:
І Ұйымдастыру кезеңі: сабаққа даярлық.
ІІ Үй тапсырмасын тексеру:
59-жаттығу тексеру, оқу, талдау.
Қос сөз дегеніміз не?
ІІІ Мақсат қою кезеңі: Сабақтың тақырыбын, мақсатын хабарлау.
Ү Жаңа материалмен жұмыс: /кестемен жұмыс/
| Қысқарған сөздер | Толық атаулары |
| ҚР | Қазақстан Республикасы |
| БҰҰ | Біріккен ұлттар ұйымы |
| ҚазНПУ | Қазақ Ұлттық педагогикалық университеті |
| Ұжымшар | Ұжымдық шаруашылық |
| Педколледж | Педагогикалық колледж |
а) оқулықпен жұмыс 60-жаттығуда мәтінді оқып, қарамен жазылған сөздерді салыстыру
ә) сөздерді оқып, әрқайсысының тұсына қысқарған түрін жазу /61/
б) Сөйлемдерді көшіріп жазып, қысқарған сөздерді табу және қалай қысқартылғанын айту/62/
в) берілген қысқарған сөздерді толық түрінде жазу /63/
г) ребусты шешу. Шешуіндегі сөзге әңгіме құрау /64/ребустың шешуі:
Қазақстан Республикасы
ІҮ. Сабақты қорытындылау
Ү. Үйге тапсырма 65-жаттығу
ҮІ Оқушыларды бағалау: