СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Кейіпкерлерді сипаттаймын. Ю дыбысы мен әрпі.

Нажмите, чтобы узнать подробности

тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.

Просмотр содержимого документа
«Кейіпкерлерді сипаттаймын. Ю дыбысы мен әрпі.»

Бекітемін:

Оқу ісінің меңгерушісі:

Күні: 21.02.2017ж.

Пәні : сауат ашу

Сынып: 1«Б»

Мұғалімі: Турабаева М.Ж.

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Кейіпкерлерді сипаттаймын. Ю дыбысы мен әрпі.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

1.7 Тыңдалған материал бойынша өз пікірін айтады .

1.8 Берілген тақырыпқа әңгіме құрап айта алады.

1.9 Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айтады.

Сабақтың мақсаттары

Барлығы: жаңа білімді меңгереді.

Көбі: тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.

Кейбірі: алған білімді өмірде қолдана алады.

Жетістік критерийлері

Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.

Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады.

Құндылықтарды дарыту

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыс

Өнер, ана тілі сабағы,орыс тілі,денешынықтыру.

АКТ қолдану дағдылары

Аудиожазба , таныстырылым.

Тілдік құзыреттілік

Аю-медьведь

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру


Психолгиялық ахуал

Қуанамын мен де,

Қуанасың сен де,

Қуанайық достарым

Білімді болсақ біз де

Арайлап атсын күн де!


Топқа бөліну

(Қызыл,жасыл,сары оюлар бойынша )


Өткен cабаққа шолу
Ойын: «Сөз ойла, көп ойла»


Топтық тапсырма
Топ ережесімен таныстыру

1-топ. Сөздердің мағынасын түсіндір

кофе кафе

ферма фирма

факс телефон


2-топ: Көп нүктенің орнына тиісті әріптерді қой

...утбол ,телегра...,А...рика.

3-топ: «Алдаркөсе мен ұры». Cурет бойынша диафильм құрастыру, әңгімелеу

Топтарды бағалау


Шаттық шеңбері






Түрлі-түсті оюлар









А3 форматты қағаздары






Сюжетті

суреттер

Сабақтың ортасы











































Сергіту сәті


Жаңа сабақ

Айтылым, тыңдалым

Жұмбақты шешу арқылы бүгінгі  өтетін дыбысты анықтау


Орманнан, жалпақ даладан,

Бал іздеп бір аң жортады.

Кіп-кішкене арадан,

Үп-үлкен боп қорқады. (аю)


1.Электронды оқулықпен жұмыс

2.Мұғалімнің түсіндірмесі

(Ю дыбысының баспа,жазба түрімен таныстыру)

3.Оқушылардан не түсінгенін сұрау
Бағандағы сөздерді оқу,мағынасын түсіндіру

Оқулықпен жұмыс

№1 тапсырма

Сөздерді тізбектей оқыту

Оқылым
Сөздіктермен жұмыс.
- Аю, ою, қою,қию,құю, түю, есею, үлкею, азаю,көбею.

Жазылым

Интербелсенді тақтадан Ю дыбысының жазылу тәртібін көрсету

Ауада жазу

Үлгі дәптермен жұмыс


Айтылым

Сурет бойынша әңгіме құрап айту


1. Жарысып бара жатқан аю,түлкі,қасқыр

2.Қорбаңдаған аюдың араның ұясын бұзып кетіп,аралардың аюды шаға бастағаны,таланған аюдың тез жүгіруі

3. Мәреге бірінші жеткен аюдың суреті

-Балалар сурет бойынша қандай әңгіме құрадыңдар?Білгім келеді

Жақсы балалар,осы ертегіні кім бастан аяқ әңгімелеп береді?

Әңгімеге ат қою


Сергіту сәті

Жел соғады .....,гу-гу

Орман іші .....шу-шу

Аю қорбаңдайды

Қасқыр ақырады

Түлкі қылмыңдайды ( қимылмен көрсету)


Оқылым.

Оқулықпен жұмыс

Тыңдалым\Айтылым

Сурет бойынша әңгімеден ойымызды жинақтадық па?

Енді оқулықтағы әңгімеге қарайықшы,ұқсастық бар ма?(мәтінді оқып беремін)

Тізбектей оқыту

Тұтастай оқыту

Сұрақтарға жауап алу

Мазмұнын сұрау

-Сендердің айтқандарыңа ұқсай ма?

Екеуі ұқсайды



электронды оқулық









Интер.тақта






оқулық














Сюжетті суреттер













Сергіту сәтіне арналған жинақ










Оқулық

Аяқталуы





Керемет жауап,ал енді топтық тапсырма орындайық

Топтық тапсырма

1-топ Ю дыбысына сөздер жазу

2-топ Сөздерді буынға бөлу.

Ою, түю, еңкею, үлкею.

3-- топ «Аю» сөзін сәйкес келетін сөздермен қос.

бал жейді

сәбізді жақсы көреді

орманда жүреді

Аю үй жануары

қоңыр түсті

жабайы аң

қыста ұйықтайды

Топтарды бағалау

1.Ю дыбысынан келетін сөздер орыс тілінен енген




«Қар лақтыру» ойыны

Қандай дыбыспен таныстық?

Ю дыбысынан келетін сөздерді ата

Қандай дыбыстардың қосарлануы арқылы жасалады?

Ю дыбысы көбінесе сөздің қай жерінде кездеседі?

Бүгінгі сабақта нені сипаттадық?

Бүгінгі сабаққа барлық оқушылар өте жақсы қатысты,барлық тапсырмаларды дұрыс орындадық.

Ертегідегі кейіпкерлерді тапсырмаларды орындау барысында сипаттадық



А3 форматты парақ


















Қар үлгісі






Сабақтың соңы



Рефлексия

Кілем суретіне оюларды жапсыру арқылы рефлексия жүргізу.

Бағалау:

Сабақ барысында мадақтау сөздер айту арқылы бағалау. Оқушылардың жауаптарын, іс-әрекеттеріне бақылау жүргізіп бағалау.

Кері байланыс беру арқылы бағалау. Топтар бір-бірін күн, ай, бұлт, бағдаршамның үш көзі, от шашу, басбармақ арқылы бағалайды


Кілем суреті,түрлі-түсті оюлар