СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Көпмүшені көбейткіштерге жіктеу

Категория: Математика

Нажмите, чтобы узнать подробности

Көпмүшені көбейткіштерге жіктеудің тәсілдерін тсіндіремін. Есеп шығару барысында тәсілдерді қолданамын

Просмотр содержимого документа
«Көпмүшені көбейткіштерге жіктеу»

 Ақтау қаласы «21 жалпы білім беру орта мектебі»КММ Математика пәнінің мұғалімі:  Имамединова Ұлмекен Сабақтың тақырыбы: Көпмүшені көбейткіштерге жіктеу Оқу мақсаты: 7.2.1.12 Көпмүшені көбейткіштерге жіктеудің топтау тәсілін қолдана алады : Сабақтың мақсаты: Көпмүше,бірмүше ұғымдарын білу; Көпмүшені көбейткіштерге жіктеудің топтау тәсілін қолданып білу   Бағалау критерийі  Оқушылар:  -Көпмүше,бірмүше ұғымдарын біледі;  -Көпмүшені көбейткіштерге жіктеудің топтау тәсілін қолдана алады

Ақтау қаласы

«21 жалпы білім беру орта мектебі»КММ

Математика пәнінің мұғалімі:

Имамединова Ұлмекен

Сабақтың тақырыбы: Көпмүшені көбейткіштерге жіктеу

Оқу мақсаты: 7.2.1.12 Көпмүшені көбейткіштерге жіктеудің топтау тәсілін қолдана алады

:

Сабақтың мақсаты:

Көпмүше,бірмүше ұғымдарын білу;

Көпмүшені көбейткіштерге жіктеудің

топтау тәсілін қолданып білу

Бағалау критерийі

Оқушылар:

-Көпмүше,бірмүше ұғымдарын біледі;

-Көпмүшені көбейткіштерге жіктеудің топтау тәсілін қолдана алады

Тілдік мақсаттар Құндылықтарға баулу Бірмүшеге,Көпмүшеге ауызша және жазбаша сипаттама береді және оларға амалдарды қалай қолдану керек екенін түсіндіре алады. Оқу, өз бетімен ақпарат табу, жағдайды талдау, жаңа жағдайларға икемдеу, мәселелерді қою және шешім қабылдау, жұпта жұмыс істеу, өз жұмысының сапасына жауап беру, өз уақытын ұйымдастыра білу

Тілдік мақсаттар

Құндылықтарға баулу

Бірмүшеге,Көпмүшеге ауызша және жазбаша сипаттама береді және оларға амалдарды қалай қолдану керек екенін түсіндіре алады.

Оқу, өз бетімен ақпарат табу, жағдайды талдау, жаңа жағдайларға икемдеу, мәселелерді қою және шешім қабылдау, жұпта жұмыс істеу, өз жұмысының сапасына жауап беру, өз уақытын ұйымдастыра білу

  Сабақтың басы 1.Ұйымдастыру кезеңі (психологиялық ахуал орнату) Оқушыларды түгендеу 2. Топқа бөлу (бірмүше, көпмүше екі топқа бөлу) 3. .Үй тапсырмасын сұрау 2. Ауызша сұрақтар « Кім шапшаң?» ойыны  1.Көпмүше дегеніміз не?  2.Көпмүшенің дәрежесін қалай анықтайды?  3.Бірмүшені бірмүшеге бөлу дегеніміз не?  4.«Бірмүше» мен «Көпмүше» арасында қандай байланыс бар?    Сабақтың ортасы Жаңа сабақтың тақырыбын ашу және мақсатын айту (үйге тақырыпты оқуға беремін) «Джигсо» әдісін қолданамын   .

Сабақтың басы

1.Ұйымдастыру кезеңі (психологиялық ахуал орнату)

Оқушыларды түгендеу

2. Топқа бөлу (бірмүше, көпмүше екі топқа бөлу)

3. .Үй тапсырмасын сұрау

2. Ауызша сұрақтар

« Кім шапшаң?» ойыны

1.Көпмүше дегеніміз не?

2.Көпмүшенің дәрежесін қалай анықтайды?

3.Бірмүшені бірмүшеге бөлу дегеніміз не?

4.«Бірмүше» мен «Көпмүше» арасында қандай байланыс бар?

Сабақтың ортасы

Жаңа сабақтың тақырыбын ашу және мақсатын айту

(үйге тақырыпты оқуға беремін)

«Джигсо» әдісін қолданамын

.

Оқулықпен жұмыс  Топпен жұмыс: « Көршіңізге айтыңыз» ойыны 1-топ №138 2-топ №139     I топ II топ 1. m 3 -m –am 2 +a 1. a 2 +ab+ ax+bx 2. 4ab 2 +4ab+a+ab 2. 4ab 2 +4ab +a +ab 3.6m -12 – 2n +mn 3. x 2 +4yz – xy – 4xz 4 . ay – 2ab +2by –y 2  4. x +y – x 2 - xy .

Оқулықпен жұмыс

Топпен жұмыс: « Көршіңізге айтыңыз» ойыны

1-топ №138 2-топ №139

I топ

II топ

1. m 3 -m –am 2 +a

1. a 2 +ab+ ax+bx

2. 4ab 2 +4ab+a+ab

2. 4ab 2 +4ab +a +ab

3.6m -12 – 2n +mn

3. x 2 +4yz – xy – 4xz

4 . ay – 2ab +2by –y 2

4. x +y – x 2 - xy

.

Сергіту сәті Екі күн бойы жаңбыр жауа ма? Қандай бөшкеге су құюға болмайды? Ең үлкен уақыт өлшем бірлігі?  7 мен 8дің арасына қандай таңба қойғанда 7ден артық, 8ден кем сан шығады? Қандай екі санның қосындысы оның көбейтіндісіне тең болады? 2 бала 2 сағ шахмат ойнады.Әрқайсысы нешесағаттан ойнады?

Сергіту сәті

  • Екі күн бойы жаңбыр жауа ма?
  • Қандай бөшкеге су құюға болмайды?
  • Ең үлкен уақыт өлшем бірлігі?
  • 7 мен 8дің арасына қандай таңба қойғанда 7ден артық, 8ден кем сан шығады?
  • Қандай екі санның қосындысы оның көбейтіндісіне тең болады?
  • 2 бала 2 сағ шахмат ойнады.Әрқайсысы нешесағаттан ойнады?
Сабақты қортындылау Топтық жұмыс «Бәріміз біргеміз» әдісі   1-топ 2-топ  1.ax+ac-kx- ? =(x+c)(a-k) 1.nb-an+5b- ? =(n+5)(b-a)  2.n(2-m) =2n - ? 2.c(3-k) =3c - ?  3.6mn : ? =2n 3. 8ab : ? = 2a  4. ? *5bc =10dcb 4. ? *4bc = 12bcn  .

Сабақты қортындылау

Топтық жұмыс

«Бәріміз біргеміз» әдісі

1-топ 2-топ

1.ax+ac-kx- ? =(x+c)(a-k) 1.nb-an+5b- ? =(n+5)(b-a)

2.n(2-m) =2n - ? 2.c(3-k) =3c - ?

3.6mn : ? =2n 3. 8ab : ? = 2a

4. ? *5bc =10dcb 4. ? *4bc = 12bcn

.

Сабақтың соңы Үйге тапсырма № 141 Көпмүшені көбейткіштерге жіктеу Бағалау дискрепторлары  реті 1 дискриптор Көпмүше, бірмүше ұғымдарын біледі 2 3 Көпмүшені бірмүшеге жіктей алады Көпмүшені көбейткіштерге жіктеудің топау тәсілін біледі  Кері байланыс «Менен саған, сенен маған» (Сұрақтар)  реті 1 Аты-жөні Үй тапсырмасы Кім шапшаң? Оқулықпен жұмыс Бәріміз біргеміз Қорытынды баға

Сабақтың соңы

Үйге тапсырма

№ 141 Көпмүшені көбейткіштерге жіктеу

Бағалау дискрепторлары

реті

1

дискриптор

Көпмүше, бірмүше ұғымдарын біледі

2

3

Көпмүшені бірмүшеге жіктей алады

Көпмүшені көбейткіштерге жіктеудің топау тәсілін біледі

Кері байланыс

«Менен саған, сенен маған»

(Сұрақтар)

реті

1

Аты-жөні

Үй тапсырмасы

Кім шапшаң?

Оқулықпен жұмыс

Бәріміз біргеміз

Қорытынды баға