СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Қосындыны санға бөлу 3 сынып

Категория: Математика

Нажмите, чтобы узнать подробности

Просмотр содержимого документа
«Қосындыны санға бөлу 3 сынып»

 Тақырыбы: Қосындыны санға бөлу 3 сынып                     тАҚЫРЫБЫ:  “Қосындыны санға бөлу”

Тақырыбы: Қосындыны санға бөлу

3 сынып

тАҚЫРЫБЫ: “Қосындыны санға бөлу”

Мақсаты:  Білімділік: Қосындыны санға бөлу ережесін пайдалану білігін бекіту жұмысын жүзеге асыру, қосындыны санға екі тәсілмен бөлуді ұйымдастыру. Есептерді әртүрлі тәсілдермен шығарту Дамытушылық: Оқушылардың ақыл-ойын,логикалық ойлауы мен шығармашылық қабілеттерін арттыру,ойын түрлерін пайдалану арқылы сабаққа қызығушылықтарын арттыру. Тәрбиелік: Сабақтағы  белсенділікке, жазба жұмыстарды орындаудағы ұқыптылыққа, шапшаң есептеуге, нақты жауап беруге тәрбиелеу

Мақсаты:

  • Білімділік: Қосындыны санға бөлу ережесін пайдалану білігін бекіту жұмысын жүзеге асыру, қосындыны санға екі тәсілмен бөлуді ұйымдастыру. Есептерді әртүрлі тәсілдермен шығарту
  • Дамытушылық: Оқушылардың ақыл-ойын,логикалық ойлауы мен шығармашылық қабілеттерін арттыру,ойын түрлерін пайдалану арқылы сабаққа қызығушылықтарын арттыру.
  • Тәрбиелік: Сабақтағы  белсенділікке, жазба жұмыстарды орындаудағы ұқыптылыққа, шапшаң есептеуге, нақты жауап беруге тәрбиелеу

 Қолданылатын көрнекіліктер:   Интербелсенді тақта, Power paint ,оқулық, кестелер, суреттер, бор, стикерлер, плакат, маркер

Қолданылатын көрнекіліктер:

Интербелсенді тақта, Power paint ,оқулық, кестелер, суреттер, бор, стикерлер, плакат, маркер

 Қолданылатын модульдер:   СТО, АКТ, диалог арқылы оқыту, жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, өзін-өзі бағалау, көшбасшылық, дарынды оқушылармен жұмыс

Қолданылатын модульдер:

СТО, АКТ, диалог арқылы оқыту, жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, өзін-өзі бағалау, көшбасшылық, дарынды оқушылармен жұмыс

 Қолданылатын әдіс-тәсілдер:   Диалог, топпен жұмыс, жеке жұмыс, жұптық жұмыс, әңгімелеу, ой қозғау, сұрақ - жауап

Қолданылатын әдіс-тәсілдер:

Диалог, топпен жұмыс, жеке жұмыс, жұптық жұмыс, әңгімелеу, ой қозғау, сұрақ - жауап

Сабақ барысы: Шаттық шеңбері “ Сандар әлемі” “ Сен маған, мен саған” жаттығуы “ Сұрақтар бұрқасыны” жаттығуы “ Әрқайсысына затын табуға көмектес” жаттығуы “ Разрядтық қосылғыштарға жіктейміз ба?” жаттығуы “ Мен білемін” жаттығуы “ Қызықты төрттік” жаттығуы “ Бағалай білейік” Рефлексия Үйге тапсырма беру

Сабақ барысы:

  • Шаттық шеңбері
  • “ Сандар әлемі”
  • “ Сен маған, мен саған” жаттығуы
  • “ Сұрақтар бұрқасыны” жаттығуы
  • “ Әрқайсысына затын табуға көмектес” жаттығуы
  • “ Разрядтық қосылғыштарға жіктейміз ба?” жаттығуы
  • “ Мен білемін” жаттығуы
  • “ Қызықты төрттік” жаттығуы
  • “ Бағалай білейік”
  • Рефлексия
  • Үйге тапсырма беру
 Шаттық шеңбері

Шаттық шеңбері

“ Сандар әлемі ” 1000 17 5 1 345 7 38 101 765  1200 45 2500 8 6 9000 59 643 298 83 3000

Сандар әлемі ”

1000

17

5

1

345

7

38

101

765

1200

45

2500

8

6

9000

59

643

298

83

3000

 “ Бағалау бағдаршамы” Түсінген сияқтымын Мүлдем түсінбедім Түсіндім

Бағалау бағдаршамы”

Түсінген сияқтымын

Мүлдем түсінбедім

Түсіндім

“ Сен маған, мен саған”

Сен маған, мен саған”

Сұрақтар бұрқасыны 1.Көбейтудің компаненттерін ата  2.Бөлудің компонентерін ата  3.1 дм неше см бар?  4. 1 тәулікте неше сағат бар?  5.1сағатта неше минут бар?  6.Көлемді қалай табамыз?  7.Ауданды қалай табамыз?  8.2-нің кубы нешеге тең?  9.Периметрді қалай табамыз?  10.Қосындыны қалай санға көбейтеміз?  11.Қосындыны санға бөлу үшін не істейміз?  12. 3-тің кубы нешеге тең?

Сұрақтар бұрқасыны

1.Көбейтудің компаненттерін ата 2.Бөлудің компонентерін ата 3.1 дм неше см бар? 4. 1 тәулікте неше сағат бар? 5.1сағатта неше минут бар? 6.Көлемді қалай табамыз? 7.Ауданды қалай табамыз? 8.2-нің кубы нешеге тең? 9.Периметрді қалай табамыз? 10.Қосындыны қалай санға көбейтеміз? 11.Қосындыны санға бөлу үшін не істейміз? 12. 3-тің кубы нешеге тең?

“ Әрқайсысына затын табуға көмектес”

Әрқайсысына затын табуға көмектес”

14:2 50 · 5 81 : 9 49 : 7 тосап бал 24:4 + 12:4 (21+14) : 7 (16+84) : 2 (8+6):2

14:2

50 · 5

81 : 9

49 : 7

тосап

бал

24:4 + 12:4

(21+14) : 7

(16+84) : 2

(8+6):2

12 · 2 48 : 8 20 · 8 100 : 20 (16+32) : 8 10 · 2 + 2 · 2 (60+40) : 20 80 · 2+10 · 0

12 · 2

48 : 8

20 · 8

100 : 20

(16+32) : 8

10 · 2 + 2 · 2

(60+40) : 20

80 · 2+10 · 0

64 : 8 4 · 3 80 · 9 45 : 5 15:5 + 45:5 ( 50+40) · 8 ( 25+39) : 8 ( 70+20) : 10

64 : 8

4 · 3

80 · 9

45 : 5

15:5 + 45:5

( 50+40) · 8

( 25+39) : 8

( 70+20) : 10

8 · 8 27 : 9 10 · 2 56 : 7 4 ·10+6·4 12:12+18:9 (56+44) : 5 40:10+12:3

8 · 8

27 : 9

10 · 2

56 : 7

4 ·10+6·4

12:12+18:9

(56+44) : 5

40:10+12:3

«Разрядтық қосылғыштарға жіктейміз ба?» = 90+0 90 23 = 20+3 45 = 40+5 = 30+8 38 = 40+2 42 85 = 80+5 = 60+7 67 = 50+6 56

«Разрядтық қосылғыштарға

жіктейміз ба?»

= 90+0

90

23

= 20+3

45

= 40+5

= 30+8

38

= 40+2

42

85

= 80+5

= 60+7

67

= 50+6

56

«Мен білемін»

«Мен білемін»

(50+15) : 5 (9+9) : 6 (32+48) : 8 (52+11) : 9  40 және 16 сандарының қосындысын 7 есе кеміт (19+17) : 4 (42+24) : 6 70 және 4 сандарының көбейтіндісін 40 есе кеміт (25+15) : 5 (24+12) : 4 420 және 6 сандарының бөліндісін 9 есе арттыр

(50+15) : 5

(9+9) : 6

(32+48) : 8

(52+11) : 9

40 және 16 сандарының қосындысын 7 есе

кеміт

(19+17) : 4

(42+24) : 6

70 және 4 сандарының көбейтіндісін 40 есе кеміт

(25+15) : 5

(24+12) : 4

420 және 6 сандарының бөліндісін 9 есе

арттыр

Қызықты төрттік

Қызықты төрттік

 12 кг қияр мен 15 кг қызанақ банкаларға 3 килограмнан бөліп тұздалды. Неше банка қажет болды?  Бір алма ағашынан 36 кг, ал екнішісінен 24 кг алма жиналды. Алмалар 6 килограмнан бөлініп, жәшіктерге салынды. Неше жәшік қажет болды?  5 жәшіктегі жүзімнің массасы 40 кг. жүзім салынған осындай 7 жәшіктің массасы қанша болады?  Ұзындығы 9 см, ені 6 см тік төртбұрыштан бірдей 6 шаршы қиып алынды. Осы шаршылардың біреуін сызып көрсет.

12 кг қияр мен 15 кг қызанақ банкаларға 3 килограмнан бөліп тұздалды. Неше банка қажет болды?

Бір алма ағашынан 36 кг, ал екнішісінен 24 кг алма жиналды. Алмалар 6 килограмнан бөлініп, жәшіктерге салынды. Неше жәшік қажет болды?

5 жәшіктегі жүзімнің массасы 40 кг. жүзім салынған осындай 7 жәшіктің массасы қанша болады?

Ұзындығы 9 см, ені 6 см тік төртбұрыштан бірдей 6 шаршы қиып алынды. Осы шаршылардың біреуін сызып көрсет.

“ Бағалай білейік”

Бағалай білейік”

Рефлексия

Рефлексия

 № 5, №11 202 бет Үйге тапсырма

5, №11 202 бет

Үйге тапсырма

Назарларыңызға рахмет!

Назарларыңызға

рахмет!


Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!